Bijzondere prestaties van de „Zatten' Bcqunstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 5 Even daarna raakte ik zelf licht aan het hoofd gewond, de speler van Zaandijk, die dit geheel zonder opzet veroorzaakt had, stond broederlijk naast mij buiten de lijn, terwijl Sluijk mij weer een beetje oplapte. Of het hierdoor kwam, weet ik niet, niaai het werd onmiddellijk hierna toen we weer in 't veld stonden 11 en daar bleef het bij. Tegen D.C.G. 3 uit stonden wij bin nen de minuut met 10 achter, er waren er bij, die niet goed wisten, dat wij al begonnen waren, en dach ten dat er nog ingetrapt werd! We kwamen nog wel met 21 voor, maar met de rust was het 22. Na rust aardige aanvallen onzer zijds, maar de mooiste kansen werden gemist, o.a. drie stuks achter elkaar binnen vijf minuten voor open doel. En toen een aanval onzer tegenpartij, en da-t was meteen raak. Even daar op een verschrikkelijk buitenspeldoel- punt, dus 42. Toen zakte de boel in een en 't werd 63. Ook tegen de Volewijckers 4 op de dag van Holland-België beleefden we niet zoveel genoegen als 's middags in Rotterdam. Helaas was 't aanvangsuur van deze wedstrijd zodanig, dat we slechts met de grootste moeite en niet zon der gevaar Rotterdam bereikten, toen de wedstrijd reeds 20 minuten aan de gang was. De wedstrijd zelf was in teressant genoeg. Binnen de minuut stond 't al 1—1. En daar de Vole wijckers de kansen beter benutten en beter speelden, brak de rust aan met 4—1. Na een korte rust werd het al spoedig 51, eer we er beter inkwa men en Akkerman en Henk de Groot de zaak inliepen tot 53. Toen we al aan een onmogelijk iets dachten van een 55 gelijke stand werd 't 63 en ook nog 7—3 eer het doek viel. Bij Volewijckers speelde vooral Dirk de Ruijter een prima partij; de oudjes doen 't nog best, iets wat van onze jongens helaas niet gezegd kan worden. Jongens, wij moeten harder en fel ler worden; wij komen er zo niet. Elke tegenstander is onze jonge jon gens te vlug af e^, in felheid moeten wij het ook afleggen. Train onder lei ding van onze bekwame trainer Sluijk zoveel je kunt en bereid je zo goed mogelijk voor. Wat een prachtig voorbeeld hebben we des middags in Rotterdam gezien van ons Oranje Team, dat als verliezer stond gedood verfd, maar met 'n ontembare geest drift en enthousiasme zich in de strijd wierp tegen de Rode Duivels. En met succes. De tegenpartij geen gelegen heid geven haar spel te spelen. Als wij zover kunnen komen, zijn we er, en hoeven er zich geen donkere wol ken samen te pakken boven ons vier de elftal. Jongens, dan komen er successen. NIEUWS over de „Zatten" heeft tot nu toe in de A.F.C.-Schakel ontbroken alleen en uitsluitend dooi de laksheid van de „Zatten" zelf. Oi eigenlijk laksheid kan je het nou ook weer niet noemen, het is gewoon be scheidenheid. Maar met zo'n Schakel- Reda-cteur is dat gewoon niet vol te houden. Wat kan die man doordrij ven. Ditmaal wilde „Zijne Excellen tie", dat ondergetekende een artike; zou schrijven, getiteld ,,De avonturen van het Zaterdagmiddagelf tal"! Nee maar, nu moet je toch echt ophouden, hoor. Net of die „Zatten" avonturen zouden beleven als zij twee maal drie kwartier binnen die krijt lijnen achter een bal aandraven. Het enige avontuurlijke wat ver meldenswaard zou zijn is, dat zij ge durende deze tijd inderdaad kans zien een paar keer tegen die bal te trap pen. Voor de rest hebben zij al moeite genoeg om de ademhaling al die tijd zo te regelen, dat het eindsignaal ge haald wordt. Dit op zichzelf is al een zeer bijzondere prestatie, want ver geet niet, dat wij niet alleen maar proberen te voetballen, neen, wij moe ten in het veld nogpraten" ook. Hoe het ook zij, geachte Redacteur, ditmaal van mij géén stukje over avonturen van de „Zatten".. Veron derstel eens, dat ik zou gaan schrij ven over de enige verre uitwedstrijd tegen H.B.O.K. in Zunderdorp! Het geen hier door ons elftal werd gepres teerd, laat zich met geen pen be schrijven. Zelfs een keeper als wij hebben, nou en die is toch heus wel wat ge wend in A.F.C. wat betreft debateren en verschillen van mening met o.a. scheidsrechters, kon slechts één woord hiervoor vinden, n.l.: GROOTS. Laat ik U niet langer in het onzekere laten, dank zij het „Corps Diplomo- bile" waren wij wederom volledig en wij wonnen met 32, volkomen ver diend. Eigen corps. Ja, wist U eigenlijk wel, dat de Zatten over een eigen „Corps Diplo- mobile" beschikken, dat werkelijk perfect werkt. Wat deze lieden presteren, grenst aan het ongeloof lijke. Uit alle sloppen en stegen wor den spelers weggekocht. Goedschiks of kwaadschiks, maar 11 man komen er in het veld hoor. De enige moeilijk heid is, dat wij hierdoor meestal in zeer verschillende opstellingen spelen. Spelers, die hiermede geen genoegen nemen, worden doodeenvoudig door de E.C. niet meer opgesteld. De Elftalcommissie houdt hier zeer streng de hand aan en er valt met deze „Heren" ook niet meer te pra ten. Reeds nu wek ik alle spelers van het Zaterdagmiddagel'ftal op om hier aan op de eerste de beste Algemene Vergadering een einde te maken. Eén uitzondering zouden wij kunnen maken t.w. voor Gijs Nijman. Het staaltje acrobatiek hetwelk door Gijs werd gedemonstreerd enige weken geleden tijdens een wedstrijd was van een uitzonderlijke klasse. Het is al leen jammer, dat hij sinds deze wed strijd niet meer in wedstrijden wil uitkomen. Hij zelf zegt, je moet er mee ophouden als je een topprestatie hebt geleverd. De „Zatten" houden het echter op watervrees. Voor het geval, dat er nog A.F.C.- ers zijn, die werkelijk belang stellen in de prestaties van de „Zatten" laat ik hier nog even de diverse uitslagen volgen: A.F.C.Kruisster 30 A.F.C.Neerlandia 22 E.R.V.E.A.A.F.C. 31 A.F.C.—-B.B.d.A. 2—0 H.B.O.K.—A.F.C. 2—3 A.F.C.—G.I.R.A.M. 1—4 6 gespeeld - 3 gewonnen - 1 gelijk - 2 verloren, doelpunten voor 12 en doel punten tegen 11. Totaal 7 punten. Tot slot kan ik nog mededelen, dat wij buiten ons Bestuur om, een ern stig protest hebben ingediend bij de Bond. Het is ons n.l. opgevallen, dat de laatste jaren steeds een zeer sterke club in onze afdeling wordt ge plaatst, waardoor het ons onmogelijk wórdt gemaakt het zo fel begeerde kampioenschap te behalen. Zeer waarschijnlijk worden wij het komen de seizoen, in verband met het ver toonde spel, in een veel hogere afde ling geplaatstEBNj>zatte„ Good Luck van CAPTAIN JOOP Dit tweede verslag kan ik met meer moed neerschrijven dan het eer ste. Uit drie Wedstrijden werd de be hoorlijke score van 4 punten behaald, waardoor wij de toekomst weer roos kleuriger tegemoet kunnen zien. De twee gewonnen wedstrijden werden behaald door echt ouderwets ik kan er geen andere uitdrukking voor geven „knocken." Vooral de wed strijd tegen Z.R.C. II uit met 10 man spelend en dan toch met de rug te gen de muur vechtend, een 21 zege te behalen was de moeite waard. Namen noemen van opvallende prestaties in ons milieu is eigenlijk een precaire zaak, maar dat de rou tine van Arie Eeman en het rustige doelverdedigen van de Laat een be langrijke rol bij ons spelen, staat als een paal boven water. Een beetje meer stootkracht in de voorhoede zou wel gewenst zijn, maar dat schijnt in de hogere regionen ook nog wel eens te ontbreken, zie 0-0 scores Tot volgende keer. GEORGE

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 5