Resultaten op de groene velden HET APOLLO-PAVILJOEN" 1 3 4 Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: Ook voor besloten diners, lunches of partijen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, tiouöt 6e schakel in stanö TA IT is dan de eerste aflevering van het door mij te vermelden wei en wee van het eerste elftal. Te beginnen met de wedstrijd tegen H.V.C. (een allesbehalve goed begin echter) vertoonden wij in de eerste helft een spelletje waarvan iedere A.F.C.-er slechts gedroomd heeft, om na de rust als een doorgeprikte ballon in elkaar te ploffen. Resultaat: een door slechte geest volkomen verdien de nederlaag. Hopenlijk zullen wij geen tweede maal op die wijze een wedstrijd verliezen. Gelukkig wijst 't verloop van de volgende door ons ge speelde wedstrijden, waarvan twee vriendschappelijk tegen Z.V.V. en Ex celsior en tegen U.V.V. (competitie) op een merkbare verbetering in onze geestelijke instelling. Weliswaar gingen wij tegen Z.V.V. met 42 roemloos ten onder, maar dit zullen wij maar wijten aan de nogal slechte toestand van het ter rein; hoewel: aanpassingsvermogen behoort mede tot de uitrusting van 'n goed voetbal-elftal. Vervolgens een uitstapje naar Rot terdam. Voor dag en dauw aangetre den bij „Eggers", arriveerden we om ongeveer tien uur bij „Excelsior", al ging dit niet zo vlot als hier wordt geschreven, want de Rotterdammers, die wij de weg vroegen naar het veld waren toevallig diegenen, die het niet wisten. Desondanks waren wij toch nog ruimschoots op tijd. Wij werden op gezellige wijze ont haald en zagen tevens kans om in een aardige wedstrijd Excelsior met 2>1 te kloppen, maar de resultaten van vriendschappelijke wedstrijden moet men niet als maatstaf nemen. Hoofdzaak: we hadden een prettige dag met als sluitstuk de overwinning van het Nederlandse Elftal! Daarna kwam de wedstrijd tegen U.V.V. op 1 November. Een uiterst spannende en fair gespeelde wedstrijd, waarin de betrouwbaarheid van onze achterhoede werd bewezen. Het resul taat 00 gaf, gezien de beide on machtige voorhoeden, de verhouding goed weer. Mijn overtuiging is, dat wij nog geen enkele tegenstander uit de weg behoeven te gaan. De daarop volgende thuiswedstrijd tegen K.F.G., die zeer veel publiek trok, ging met 13 verloren. Een verdiende nederlaag en toch... was 't weer niet nodig geweest. Iets meer stootkracht in de eerste twintig mi nuten en in de periode na de bril- liante wijze, waarop den Dekker bij een 2 stand een strafschop keer de en het daarna 12 werd, had de punten aan de Wandelweg doen blij ven. Maar hadden komt, als hebben te laat is. En zo staat A.F.C. thans nummer drie... van onderen. WIM Sinds het uitkomen van de laatste „Schakel" zijn er door het derde weer drie punten bijgespijkerd en wel uit twee wedstrijden. Ik heb de officiële stand nog niet onder mijn ogen ge had, maar ik heb zo'n idee, dat we aan kop liggen. Uit de vijf gespeelde wedstrijden produceerden wij acht punten door drie overwinningen en twee gelijke spelen. Tegen D.J.K. werd ons vlak voor 't einde de volle buit ontfutseld, nadat wij eerst in de tweede helft door Jan Boswijk aan een doelpunt waren ge komen. Deze wedstrijd was, om in de juiste termiiiologie te blijven, „meer spannend dan fraai". Z.S.G.O. kreeg twee weken later de döodsteek toen onze eerste invaller een kwartier voor tijd het veld in- huppelde, nadat Akkie een trap te gen het been had gehad, en van ver der spelen wenste af te zien. Genoem de invaller had vijf minuten nodig om twee keer te netten. Daarvoor waren wij 75 minuten bezig geweest om één goaltje te baren. Alles bij elkaar was het pen vrij rommelig partijtje, waarbij Jan Bos wijk al heel in het begin de dupe van werd. Een vijandelijke voet trof hem na vijf minuten strijden tegen de knie, en hij moest het perk verlaten. Zoals reeds vermeld, gaf Akkerman ook'de strijd op, nadat hij een paar maal ge kreukeld was. Vermeldenswaardig is de sportieve daad van Henk de Groot, hetgeen zich als volgt heeft ontwik keld. Hans Boswijk gaf op een gege ven ogenblik een geweldige peer (een schot was het niet meer te noemen), die ergens het houtwerk raakte en vandaar uit in kepershanden terecht kwam. Scheidsrechter gaf goal (m.i. kon 'ie het nooit goed gezien hebben, want hij stond te ver af) maar Henk, die in de buurt van het gebeuren was, had het beter gezien en geen doel punt geconstateerd. Dit vertelde hij de scheidsrechter, waarop deze het doelpunt annuleerde. Tot meerdere eer en glorie van voornoemd persoon zij vermeld, dat bij dit gebeuren de stand 00 was. Drie hoera'tjes voor Henk! Verders is er niets bijzonders ge beurd. BRAND. Als ik op het relaas van mijn col lega aanvoerder Jan Tjalling van de vorige Schakel mag doorborduren, dan kan ik tot mijn spijt niet veel goeds van het 4e elftal vermelden. Werd er tegen Zaandijk 2 op ons veld over het algemeen nog redelijk ge speeld en één punt behaald (11) te gen D.C.G. 3 uit en Volewijckers 4 uit werden flinke nederlagen geleden resp. 63 en 73. En nu is het niet mijn bedoeling om excuses aan te gaan voeren, voor deae grote nederlagen, maar het was alle bei niet nodig geweest. Maar eerst iets over onze wedstrijd tegen Zaan dijk. Een zeer prettige en faire te genpartij. Over het algemeen gaat er van deze Zaanse clubs nogal eens de roep uit van hard en fors spel. Maar net als O.S.V. 2 bleek ook deze tegenpartij van deze wapens geen ge bruik te maken. Na rust (00) waren wij veel sterker en bij een aardige snelle aan val verschafte Rob de Jong ons een voorsprong. 'De weg naar APOLLOLAAN 2 TEL. 712410 4

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 4