i Ufc.ll Nette en Nuttige NotulervNotftres (Dames- en Herenschoenen Bespiegelingen Bequnstiqmq van onze AöveRLeeRöeRS, houöt öe schakel in stanö ok in October speelden wij "met het eerste elftal slechts één competitiewedstrijd. Wij hebben in het seizoen tegenwoordig meer werk aan het organiseren van friendly games dan met de afwerking van het competitieprogramma. Zoals U allen gelezen zult hebben, hebben wij met een aantal andere oude Verenigingen bij de K.N.V.B. op een '.lottere afwerking van het wed- stiijdprogramma aangedrongen; aan gezien wij op ons gemeenschappelijk schrijven d.d. 15 September j.l. taal noch teken mochten horen voelden wij ons gedwongen dit schrijven wereld kundig te maken. Onze medeondertekenaars waren: HFC, ASC, DFC, HBS, Hennes- li VS, Hercules, Kampong, Quick (Den Haag), Quick (Nijmegen) U.D. en VOC. Juist dezer dagen ontvingen wij bericht van de KNVB dat ons schrij ven volgende maand door de desbe treffende commissie ernstig bestu deerd zal worden. Wat zal het resul taat dezer studie zijn? Op 18 October speelden wij vriend schappelijk in Zaandam tegen Z.V.V., Welke wedstrijd in een gelijk spel 2-2 eindigde. Een week later waren wij om 8 uur 's morgens reeds vroeg per touring car op weg naar Rotterdam, waar wij om half elf een „Excelsior"-combina- tie partij zouden geven. Dit is ge beurd en hoé, deze partij werd door- ons met 2-1 gewonnen. Spil B-ijker bleef thans op zijn plaats en zie hier het resultaat. Wij werden door het Excelsior Bestuur zeer hartelijk ont vangen en de tijdens de A.R.O.L.-da gen gelegde banden konden weer eens extra verstevigd worden. Na de lunch in het clubhuis van .Excelsior" gin gen wij per touringcar naar het Feii- Speciaal adres voor NIC. EELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 enoord-Stadk i .'.aar wij de wedstrijd Holland-Belgi anschoüwden, die een Hollandse ovcr.v nning, 1-0, oplever de, zoals U nu z; langzamerhand wel zult weten. Al-et bij elkaar een zeer geslaagde dag, deze 25e October. De eerste .vee strijd in de maand November, in Ut*, echt leverde een bril op: deze eindigd® zoals hij begonnen was, 0-0. De achterhoede was zeer goed doch de fo, .hoede was nog niet in staat doei urv en te maken. Dat komt nu thuis te- en K.F.C. hébben zij mij verteld, u 'ster (Red.). Op 31 October bestond West Frisia 40 jaar. Proficiat Heren! Ons lid, scheidsrechter Leo Horn ontving de vererende opdracht de wedstrijd Engel:* iid-Hongarije te lei den. Hij worat geassisteerd door de Heren J. iirc"' iorst en K. Schipper, als grensrechte s. Gelukwesen en veel succes. Vété Het is Dóndetdagavond 5 Novem ber 11 uur; 12 uur middernacht is uiterste tijd van inleveren bij mijn buurman. Hij zal zijn zin hebben. Bovendien hij heeft gelul; de juiste inspiratie voor een Schal: i-artikel is net op tijd gekomen. De Donderdagavond- training is ach ivv de rug Sommigen van U weten, *- de E.G. elke Don derdagavond -C meer of - prominente let'. van A.F.C., hetzij oud-spelers, bet. j verdienstelijke le den, uitnodigt :ulk een trainings avond bij te wonen, U vindt hierover meer elders in deze Schakel. Deze keer waren er drie, nl. Joop Hur- wijs (thans met om A.C.C.-contribu- tie te innen) voor de tweede keer, en de oud-spelers (ook wel eens spraakzaamRoel v. Nek en Tonny v. d. Valk, thans verdienstelijke ve teranen. „Bespiegelingen" zo heet dit arti kel. Ja, de tite! ,s wel juist, want ik zie in onze kl ing vogels van diverse pluimage na le.training bij elkaar, om E.C. en trainer aan te horen. Het zijn jongelui, de meesten fris en on gekunsteld, deeh; nog niet eens be wust, dat zij aan het begin van hun maatschappelijke en ook hun sport- carrière staan, deels al enigszins ge vorderd op de levensladder. Daar naast een aantal ouderen. Het totaal vertegenwoordigt A.F.C.dat rood zwart, hetwelk zich nu al bijna 60 jaren laat gelden. Als ik zo temidden van allen zit. dan zie ik ook het por tret van Schaf Scheepens hangen, de man die A.F.C mee hielp oprichten en leidde. Moeizaam hebben wij in A.F.C. weer enige stijgende lijn gevonden. Met toegewijde attentie van de lei ding, met sMidei ing begrip van de spelers, zie ik zelfs geen moeilijkheid om gezien onze technische leiding, de technische capaciteiten van een aan tal enzer spelers, om het geheel op een hoger plan te brengen, zelfs dit jaar. Maar tegelijkertijd ben ik mij bewust, dat het gevaar voor inzin king, voor afglijden enorm groot is. De fantastische wil tot samenwer king, tot betere resultaten te komen uitte zich voor het eerst dit seizoen voldoende tegen U.V.V. in Utrecht, uit zich geregeld tijdens de trainings - avonden, uit zich merkbaar in het 2e (waar nog een paar spelers zich ook mentaal aan het geheel dienen" aan te passen onder de huidige leiding van Gerrit ter Horst), ook in het 3e, terwijl ons 4e ondanks de actieve Joop v. d. Voort nog* niet op volle toeren kan komen. Niet eenvoudig Wij als E.C. hebben op onze lang niet eenvoudige post de steun, de be langstelling nodig van ouderen, die eens een rol speelden, deels nog een rol spelen in A.F.C., wij hebben ook nodig het vertrouwen, de vriendschap van onze jongeren. Lukt dit aan ons en trainer, welnu dan is onze naaste toekomst verze kerd. Persoonlijk taxeer ik de slui merende krachten zo hoog, dat het niet moeilijk kan zijn om hoge ogen te gooien.'Als wij midden December schrijven dan kunnen wij de stand van zaken zuiver opnemen, dan heb ben wij onze speciale mentale avond van 2 December gehad, dan hebben wij uit tegen „Kennemers" en thuis tegen „Volendam" gespeeld en dan kbn.TK:" vij zeggen of vry sportief en mentaal iets in onze mars hebben. De sportgemeenschap is ook een voorbereiding tot onze grote maat schappij, waarin wij alreeds zovele A.F.C.-ers bescheiden de eerste spe ten van de maatschappelijke ladder hebben zien bestijgen, maar waarin we ook heel velen op belangrijke pos ten in de wereld terugvinden, waar zij als oude sport-makkers elkaar nog altijd steunen als zij elkaar tegen komen. Moge onze tegenwoordige jeugd in de voetballery de ware sport- en le vensvreugde vinden, zich tot goede A.F.C.ers vormen, die eens in de maatschappij als hun sport-carrière ten einde is, elkaar met vreugde ont moeten, verhalen ophalen „van vroe ger" en zo een hechte kern voor A.F.C. vormen. Ex-Speler (Vervolg Kapiteinshut) schillende redenen moesten worden afgewezen, is psychologisch bezien nog wel te verklaren. Dat hij uit dé- pit tot uitlatingen komt als hierboven staan genoemd, tast zijn naam meer aan dan de onze. We zullen maar, in de taal van 's' mans tweede vader land, zeggen: „Les chiens aboient, la caravane passé". HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2