Uit cle Kapiteinshut No. 4 DE campagne, die A.F.C. in de maanden Juli en Augustus van dit jaar op deze zelfde plaats al aankondigde en die ten doel had de zomersporten in bescherming te nemen tegen de alles overheersende positie van de voetbalsport, heeft voorlopig haar eerste uitdrukking gevonden in een adres, dat door twaalf van de oudste clubs in den lande aan de K.N.V.B. is gezonden en waarin de reeds over bekende bezwaren tegen het boven matig lange voetbalseizoen worden naar voren gebracht. Wij hebben niet de naïeve gedach te, dat wij de K.N.V.B. daar wat nieuws mee vertellen. Het zal de He ren in den Haag ook wel bekend zijn, dat pas op IS Juli R.C.H. Kampioen van Nederland werd en dat was nog zo vroeg" doordat de vier ka-m- pioenscandidaten tussen 117 en 24 Juni liefst drie wedstrijden te verwerken kregen. Ook zullen ze wel weten, dat pas op 26 Juli V.V.H. '16 zijn laatste promotiewedstrijd speelde. Over gesloten seizoen gesproken! Is het wonder dat na zo'n einde loze reeks wedstrijden de clubs voet balmoe zijn? De kampioen van Ne derland bijvoorbeeld heeft nu, na ze ven wedstrijden, er nog geen een ge wonnen. Die jongens waren kennelijk nog beu van al dat voetballen, toen ze na een paar weken rust alweer moesten aantreden. Trouwens, ook van de andere kampioenen zijn de re sultaten niet schitterend: een achtste plaats voor Sparta en een tiende voor Vitesse duiden ook niet bepaald op honger naar de bal. De K.N.V.B. zal dus- langzamer hand ook wel moeten gaan inzien, dat het simpele eigenbelang van de voet balsport vraagt om een andere rege ling. Over het belang van de zomer sporten hoeven we dan nog niet eens te spreken. In ons adres aan de K.N.V.B. heb ben wij dat natuurlijk wel gedaan. Dit adres is in alle dagbladen en sportperiodieken gepubliceerd; ik be hoef onze daarin geuite argumenten en suggesties hier dus niet te herha len. Wel kan ik zeggen, dat het een belangrijke stap in de goede richting zou zijn, als de door ons voorgestelde maatregelen werden uitgevoerd. Maar ook kan ik wel voorspellen, dat het een hele toer zal zijn, het inerte bondsapparaat daarvoor in beweging te krijgen... Dit zal ons er evenwel niet van weerhouden toch door te zetten, indachtig aan het befaamde woord van Willem de Zwijger: Point n'est besoin d'espérer pour entre- prendre, ni de réussir pour persévé- rer." ,,De verrichtingen van ons eerste elf tal blijven ons met zorg vervullen." Dit zou een zinnetje uit de troonrede kunnen zijn. We zullen er inderdaad in moeten berusten dit jaar een zeer bescheiden rol te spelen in de compe titie want we hebben te veel zwakke plekken om hogere illusies te mogen koesteren. Helaas is het met die zwakke plekken net als met de ma zelen; je denkt dat je maar een paar plekjes hebt, maar zó zit je er vol mee. Tegen K.F.C. zag ik ze nu ook al in onze anders zo betrouwbare ach terhoede. En tóch ben ik nog maar steeds niet af te brengen van de ge dachte, dat wij veel beter kunnen, en diep in mijn hart leeft de overtuiging, dat wij dat toch eres zullen tonen ook! Tenslotte nog 'n klein staaltje van onzindelijke „journalistiek". In het clubblad van W.V.V. (Winschoten) Schrijft een Amsterdamse scri bent enige volzinnen van onge veer de volgende inhoud (ik heb de tekst nog niet onder het oog gehad, maar ik citeer volgens een telefoni sche opgave)„Wij volgen de verrich tingen van de oude clubs met belang stelling en het doet ons genoegen als we zien dat oude clubs als Robur et Velocitas, Z.A.C. of U.D. gewonnen hebben, evenzeer als het ons genoe gen doet, als A.F.C. en De Meer ver loren hebben, aangezien de opvattin gen over sportiviteit van deze clubs niet de onze zijn. Afgezien van het ongewilde com pliment aan het adres van A.F.C., dat in de laatste zinsnede ligt (stel je voor, dat je als fatsoenlijke man de zelfde opvatting van sportiviteit zou hebben als zo'n figuur!), moet ik met een meewarige glimlach constateren, hoezeer iemand door gekwetste ijdel- heid de normen van het fatsoen uit het oog kan verliezen. Dat dit heer schap het niet goed kan verkroppen, dat zijn pogingen om lid van A.F.C. te worden, destijds door ons om ver- (vervolg pag. 2, 3e kolom) ©it is de Schakel, die komt binden' ©e oude club aan d'oude vrinden. Redacteur J.H. Wijnand. Roerstraat 52 2 tel. 722119 - Plaatsverv. Redacteur; J. Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat Administrateur; O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 71-4194 Typografie; Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 32e Jaargang November 1953

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1