Nu ja Wim Staats HET „APOLLO - PAVILJOEN Oproep Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten Ook voor besloten diners, lunches of partijen BequnstiQinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Wij zouden gaarne wat meer variatie willen brengen in het gramofoonplatenrepertoire, dat .afgedraaid" wordt voor de aanvang en tijdens de rust van onze thuiswedstrijden. Leden, die gramofoonplaten in hun bezit hebben, wordt vriendelijk verzocht, enige pla ten voor dit doel uit te lenen. Zij zullen met de uiterste zorg worden behandeld. Aanmeldin gen bij TEÜN VAN VEEN Begijnesteeg 4, Telefoon 31777. Hartelijk dank! Nu ja, het moet dan maar weer! Na al die mooie zeil-week-ends valt het heus niet mee, om jezelf weer in een fatsoenlijke plooi te brengen voor het gewone burgerleven. „Néém je step-in en wandel!" ge bood Koning Voetbal, „Wandel naar de Wandelweg, want daar is het AROIl-f estijnTracht je te kleden als een d&me, want je weet, vroeger placht de AROL een pantoffelparade van Zomertoiletten te zijn!" Enfin, U vraagt en wij draaien! Met weemoed moest ik dus mijn heer lijke nonchalante zomerkledij naar elders verstuwen en de zichtzen- dingen van Drior en Fath eindelijk eens gaan inspecteren Het werd met een gepulk voor ik gekleed was en toen ik eindelijk com pleet als Dame vermomd op de Wan delweg kwam aanzweven, geraakte ik onder de invloed van 3 welbe spraakte Heren, die mij in hun gou den koets meevoerden naar de groene weiden, alwaar ACC haar zoveelste landskampioenschap aan het plegen was. Het was er bar gezellig, de dames zaten zo van „haar blouse is toch witter dan de mijne!" heerlijk in het zonnetje te luieren, en binnen enkele minuten was mijn AFC-Kroniek weer volledig bijgewerkt. Alhoewel de cricket-spelers juist met het nummer theepauze doende waren, smaakten wij toch het ge noegen, om enige spelers met lange steltbenen over het veld te zien stap pen. Fluisterend werden ons de be roemdheden aangewezen. „Daar! die met die snor en die behaarde borst, die op een sik gelijkt, dat is Wally!" Op een afgerasterd plekje, was het kostbare stamboek-materiaal bijeen, zodanig, dat het niet door het gewo ne publiek gehinderd kon worden. Ik vond alles machtig mooi, maar uiteindelijk gingen wij toch weer naar het AFC-terrein, om ons ver der op de wilde geneugten van de AROL-wedstrijden te werpen Eerlijk gezegd, heb ik heerlijk een beetje zitten te suffen, en ik werd af en toe alleen maar wakker van het Abe-Abe-Abe gemompel, dat on der de tribune doorgolfde. Ja, waar- empel, dat was Abe, maar meer zag ik niet Nee, dan de Veteranen, dat zijn al lemaal Abe's, stuk voor stuk; ze zijn een tikkeltje te dik en ze kraken machtig in hun scharnieren, maar het is een tierig stelletje zegt men. Ik hoorde een verslag van een net iemand, die per ongeluk op een Ve- teranenvergadering terechtgekomen was; het moet wel een verbijsteren de gewaarwording zijn, om zoiets mee te maken Wij dames hebben anders héél geen last met de veteranen, we hebben er gewoon geen omkijken naar als wij in 't Clubhuis zijn. Ze vervelen ons niet, dringen ons geen consumpties op en maken geen praatjes. Het is, dat Miepsie ons nog wel eens een schaal tje zoutjes stuurt, anders zouden wij ons gewoon in ons heerlijke veilige breikransje wanen, inplaats van in het hol der veteranen Men zegt, dat de veteranen naar Soir of Nuit van Dittem of van Dat- tum geuren. Ach, vroeger! Wie kan zich die tijd nog heugen? Dan kwa men na een wedstrijd onze mannetjes schoongeboend en hevig naar Sun- light-zeep .geurend boven in het Clubhuis; ze kwamen moe-voldaan of als fiere verliezers, al of niet hin kend, doch in ieder geval als uitver koren heldenenU kunt het geloven, of niet: hun ogen zochten dadelijk hun vrouw of meisje „Dag, Meisjes! Mag ik bij jullie komen zitten?" vroegen onze char meurs, en dan begon het gezellige gekout Nu ja, ik ben toch nog gelukkig, dat ik deze sterke staaltjes aan de vergetelheid mag ontrukken, tenzij ze zouden Jan Meijer kunnen omkopen EEN AANGETROUWDE Wim Staats, sinds de herverschij ning van de A.F.C.-Schakel als ge drukt maandblad in 1946 plaatsver vangend redacteur, heeft voor deze functie bedankt. Het was Wim Staats, die, toen in November 1945 op het kantoor van 't Koggeschip aan onze toenmalige voorzitter Dick Bessem het eerste exemplaar van „Het Gouden Boek" van A.F.C. werd aangeboden, het idee lanceerde, weer een „echte, ouder wetse Schakel" te gaan maken. Met alle energie en flair waarover Wim Staats beschikt, werkte hij zijn plan nen uit en hij was de eerste jaren na de bevrijding advertentie-manager, mede-redacteur en schreef kostelijk proza en kostelijke poëzie onder ver schillende schuilnamen. Daarna „greep" de A.C.C. Pitch hem. Hij kon daarin zijn speelse geest volkomen uitleven en langzamerhand ging zijn volle belangstelling uit naar het blad onzer dochterclub. En nu verdwijnt dan de naam van Wim Staats uit de „kop" van de Schakel om plaats te maken voor die van Jan Steensma, die wij hierbij van harte welkom heten. Naast 'n woord van dank aan Wim Staats voor hetgeen hij voor de her verschijning van ons maandblad deed, blijft de hoop, dat de A.F.C.-Schakel hem als medewerker zal behouden. Men late de Moeder niet onverzorgd, omdat men de dochter liefheeft. J. W. ©e weg naar APOLLOLAAN 2 TEL- 712410 9

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 9