U/at iedere A.F.C .-er behoort te we ten Auto-rijschool 'Baarda' Utat Le-deïe. A.f.Q.-eA w-tel 11 ter Horst Gr Soon Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö "17 AN de vele woorden, welke op de vergadering van Afdeling 1 werden gesproken, heeft een betoog van H.F.C.'s voorzitter, de Heer van Houten, mijn speciale belangstelling getrokken. Genoemde Heer wees er op, dat de laatste officiële wedstrijd van het afgelopen seizoen nota bene op 9 Augustus ergens in Nederland werd gespeeld en dat -alhoewel een wedstrijd in Augustus natuurlijk als een.uitzondering is te beschouwen - de voetballers te weinig met de zo mersporten rekening houden, welke laatsten meestal lelijk in het gedrang komen. In verband met het feit, dat talrijke H.F.C.'ers hun hart aan zo mersporten als cricket, tennis, honk bal etc., etc. hebben verpand, waar schuwde hij ervoor, dat men er in den vervolge rekening mee moet houden, dat H.F.C. na een bepaalde datum ik meen 15 April of 1 Mei in offi ciële wedstrijden niet meer met haar sterkste elftallen zal uitkomen, om dat men de spelers vanaf die dag vol komen vrijlaat in de keuze van hun zomersport. Men begrijpe het goed: H.F.C. pleit niet voor een officieel ge sloten seizoen, integendeel als goede amateurclub gunt zij ieder zijn meug en als er lieden zijn, die ook in de zo mer geen betere vrije-tijd-besteding dan voetballen kennen, welnu laat ze gerust voetballen en pleizier hebben. H.F.C. wenst alleen, dat de K.N.V.B. ervoor zorgt, dat het officiële pro gramma zo tijdig afgewerkt is, dat de zomersporten er geen last van hebben, d.w.z. dat geen amateur ge dwongen wordt te voetballen, terwijl hij veel liever en beter een andere sport bedreef. Mij dunkt hier werd de zaak bij zonder zuiver gesteld. Maar is er in derdaad verbetering mogelijk? Na tuurlijk kunnen heel wat Zondagen gespaard worden door minder uitstel te geven, spelen op dagen van Inter land-wedstrijden, hier en daar minder vlug afkeuren e.d., maar daar zit het naar mijn mening niet. Terecht wees de Heer G. Kruyver in zijn antwoord erop, dat verreweg het grootste deel der competities tijdig was afgewerkt. En wat de rest beti^ft, men moet zich goed realiseren, dat het verleng stuk van enkele maanden nodig is om al die kampioens-, promotie- en be slissingswedstrijden te laten spelen. Uiteraard trekken deze de aandacht van het publiek en men meent dus, dat voetballend Nederland aan het zweetvoetbal plegen is, terwijl zulKs slechts voor een klein percentage geldt. Indien wij evenals in het bui tenland automatische promotie en degradatie hadden, terwijl de kam pioen van de hoogste klasse tevens Kampioen van Nederland zou zijn, dan werden al die kampioenschappen en promoties uiterlijk op de laatste competitiedag definitief bekend. Ieder zou dan in de zomer zijns weegs kun nen gaan. Maar voor het zover is, zal er nog heel wat moeten gebeuren. De menin gen der le klassers en die van de rest van voetballend Nederland, lig gen ver uit elkaar. Wonderlijk, dat dezelfde argumenten b.v. spelpeilver betering, welke enkele jaren geleden aanleiding gaven het aantal van 60 eerste klassers tot 48 terug te bren gen, thans weer opgeld doen om dit aantal weer tot 5 x 12 of zelfs meer op te voeren. Men krijgt de indruk dat door nuchtere beschouwing van de realiteit, dus door het "gezond ver stand, geen oplossing is te verkrij gen, doch dat eerst door verdere ver mindering van de belangstelling van de zijde der jeugd zowel als van de toeschouwers een radicale wijziging afgedwongen zal moeten worden. Men vreest, dat bij het bestaande systeem de sterke westelijke tweede klassers op de duur de eerste klassers uit sommige andere districten zullen ver dringen. Er is thans reeds een tekort aan tweede klassers "in het Westen, terwijl de andere afdelingen al vol zijn. Doch vindt men het dan niet rechtvaardig, dat het sterke 't zwak kere verdringt? Aanvulling der wes telijke tweede klas-afdelingen uit na burige districten schijnt ook al op be zwaren te stuiten, want die andere vrezen zoal geen degradatie dan toch vermindering van hun promotiekans als zij in het Westen spelen. Het K.N.V.B.-bestuur staat voor de moei lijke taak daarin leiding te geven, doch men dient niet te vergeten, dat veel critiek niet bij het Bestuur op zijn plaats is, doch dat de Bondsver gadering het wetgevende lichaam in onze Bond is. Wanneer iemand zich erover beklaagt, dat de lange wacht tijd b'lj overschrijvingen toch feitelijk volkomen in strijd is met het recht van een echte amateur om die vereni ging te kiezen, welke hem het beste zint, dan is dat niet de schuld van het Bestuur doch van de Bondsver gadering, welke daaraan een einde zou kunnen maken. Doch zo lang in deze kringen niet het algemeen, doch het particuliere belang prevaleert, is geen verbetering te verwachten. Men hinkt op twee gedachten. Men be weert enerzijds amateur te willen zijn en blijven, terwijl men anderzijds voor zijn vereniging zulke omstandigheden wil scheppen, welke het binnenhalen van een zo groot mogelijk aandeel van de door Jan Publiek te offeren centjes mogelijk maken. Men behoeft zich dan ook in wezen niet meer te verbazen, wanneer op de Vergadering van de Afdeling Amster dam de Heer Koolhaas de nieuwe Voorzitter van de Afdeling, de Heer Jolink dringend verzocht in de Fede ratie van Afdelingen (de voormalige plaatselijke Bonden) erop te wijzen, dat de afgevaardigden dezer Federa tie steeds met het lagere voetbal, d.w.z. met alles wat niet eerste klasse isf meestemmen als een voorstel der eerste klassers ter sprake komt en dat deze dat erg onprettig vinden. Als nuchter mens zal men zich af vragen, ligt dat aan het gezond ver stand dier afgevaardigden of aan de qualiteit dier voorstellen? 't Vreemd ste van alles is. dat niemand het eigenlijk meer vreemd vindt, wanneer zulke vreemde suggesties op een al gemene vergadering worden gedaan. Maar dat kan natuurlijk ook aan mij liggen. I. H. GADAVAZI Dat 90% der leerlingen van (Gediplomeerd Instructeur der K.N.A.C.) bij het eerste examen slaagt Zocherstraat 11tel. 821 36 t0°/o der ontvangen lesgelden van A. F.C.-ers wordt na vertoon van bewijs van lidmaatsc-hap in het A.F.C. Trainingsfonds gestort. Diamantstraat 412, Amsterdam-Z., telefoon 97831 Eerste klas kleermakers voor modern werk ftts voetballer bij Jï.T.Q een goede naam, als kleermaker blijft hij voortbestaan.

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 8