De E.C. aan het woord Van en voor de Jeugd BequnstiqinQ van onze adveRteendeRS, houdt de schakel in stand f 1 "J TVT OG slechts 2 x 24 uur verwijderd van het begin der competitie 1953'54 voor ons eerste elftal, dient een ogenblik bestek te worden opge maakt. Welnu de resultaten zijn van de oefenwedstrijden: Twee gelijke spelen tegen de tweede klassers Z.A.C. (Zwolle) en O.N.A. (Gouda) en twee nederlagen tegen de eerste klassers Excelsior en Wagenin- gen. Dat is dus nog geen mooie balans. Vast staat evenwel, dat er sinds 9 Juli intensief gptraind is door een flink aantal spelers en dat het na tuurlijk uiterst te betreuren is, dat een aantal anderen dit niet gedaan heeft. Reeds heeft zich geopen baard, zowel bij eerste als tweede dat als bepaalde spelers niet of hoogst onvoldoende geoefend hadden, dit zich wreekt. Op het moment, dat wij dit schrij ven, komen enige verontrustende tij dingen binnen, nl. van de voor a.s. Zondag opgestelde halflinie kan Coen Colijn niet spelen wegens te Gou da opgedane blessure, terwijl Robbie Meijer en Henk Kappel wegens dienstplichten verhinderd zijn. Dit Fjkt een tegenvaller, doch nu zal moeten blijken, dat wij inderdaad over een flink contingent spelers van gelijk gehalte beschikken en dus a.s. Zondag Schoten zullen kunnen be strijden. Gelukkig met succes. Red.). Het tweede verdient lof door met een 30 zege uit spelend tegen een sterk V.V.A. 2 te zijn gestart. Des temeer jammer voor a.s. Zondag, dat ook hier een halfspeler, n.l. aanvoer der G. ter Horst, door een blessure reeds verstek moet laten gaan. Te genslagen zijn er echter om overwon nen te worden en dus zal ook hier het motief moeten gelden: „Alles sal regh kom". Overigens ligt ons één ding nog erg op het hart en dat is de stem ming, dus het mentale gedeelte. Uit zonderlijk slechte incidenten hebben zich volkomen onnodig voorgedaan en mede daarom werd tegen O.N.A. een elftal opgesteld, dat als mentaal sterk werd beoordeeld. De practijk heeft dit bevestigd, want trainer Sluijk gaf het elftal die dag voor het mentale gedeelte het cijfer 10. Met de meeste nadruk wordt hier her haald, dat wij als E.C. buitengewoon hoge prijs stellen op goede vriend schap, goede verstandhoudingen, on derling begrip en steun voor elkan der. Dit is en blijft de basis van A.F.C. en daarmede heeft A.F.C. het ver gebracht en een reputatie in de sportwereld gekregen. Ieder, hoe goed ook in voetbalcapaciteiten, zal goed doen dit ter dege ter harte te nemen, want ondermijning in dit opzicht zal niet worden geduld en met het groot ste gemak zullen wij bepaalde spe lers passeren indien zij aan de eisen van sportiviteit als boven geschilderd niet voldoen. In een werkende en le vende gemeenschap als A.F.C. komen zeer zeker altijd wel eens incidenten voor, doch die moeten uitzondering zijn en zonder moeite op hoog niveau kunnen worden opgelost. Plays up Boys for a succesfull season 1953'54! AUGUSTUS ligt alweer achter ons, zo ook ons buitenlandse reis je met Adspiranten I en IV, een uit stapje waarvan alle jongens en ook de ouderen hebben genoten. Het is inderdaad prachtig geweest. Wij, als jeugdcommissie, kunnen niet anders zeggen, deze tour is in alle opzichten geslaagd. De spontane me dewerking van de ouders om hun kin deren een mooie vacantietrip te be zorgen, de voorbereiding van de beide Heren Denker, de houding van de jongens zelf gedurende deze dagen, de sportieve ontvangst van onze te genstanders in Holland en België en de perfecte organisatie van deze trip, dit alles te samen heeft geleid tot een week van intens vermaak. Jammer was het, dat op het laat ste ogenblik Bob Bremer moest af zeggen; voor Bob hopen wij, dat hij spoedig weer geheel hersteld zijn plaats zal innemen. Ik wil vanaf deze plaats, mede namens de gehele jeugd commissie, onze hartelijke dank uit spreken voor 1 et vele werk, dat de Heren Denker Sr. en Jr. hebben ver richt en het zal voor hen een grote voldoening zijn, dat dit alles zo schit terend is verlopen. Ook namens de deelnemers dank aan de Heer J. v. Nek voor zijn medeleven en voor de prettige verrassing in Luik. De sportieve resultaten zijn niet slecht geweest: Adsp. I 4 2 11 11—7 Adsp. IV 4 2 11 12—7 Competitie Wij schrijven intussen September en de competitie is alweer begonnen. Wij verwachten veel van onze jeugd. Mochten onze tegenstanders sterker zijn, zet je tanden op elkaar en vecht voor de overwinning twee maal een half uur of drie kwartier. Als er dan gewonnen is, zal het jullie meer vreugde verschaffen, dan dat je in een slap partijtje de tegenstan der onder de voet loopt. „Vechten" in de goede zin des woords en volhouden geven een prettige voldoening en als je dan na afloop van een wedstrijd inderdaad moe bent, dan kan je zo echt voldaan van het veld gaan, dan heb je het prettige gevoel, dat je iets hebt ■ge daan voor je oude club. Succes jongens! D. STEEMAN (Vervolg) Wie verre reizen maakt) te hebben bekeken, voetbalden wij te gen Beerschot. Adspiranten 4 speelde 22 en Adspiranten 1 won met even 71. De gemoederen raakten wat verhit over de vraag of iemand, die 16 jaar is al dan niet 16 jaar is. Na afloop kregen wij een heerlijk slaatje met de traditionele koffie. Terugreis Vervolgens werd de terugreis onder nomen. In Breda namen wij aan een gezamenlijk diner afscheid van elkaar en de Heer Steeman dankte de beide Denkers en bracht hun alle lof. Rien Meijer meende er nog een schaal sper- ciebonen te moeten bij doen. Onze recordhouder in het eten gaf weer een geslaagde en schitterende demonstra tie, wat doorzettingsvermogen en techniek vermogen te bereiken. Alle schalen verdwenen in zijn richting en onder daverend applaus verdween de laatste aardappel in zijn keelgat. Even na middernacht waren wij weer bij Royal". Iedereen werd snel per auto naar huis gebracht en rolde snel in bed, want dat hadden wij no dig. Bleijerheide kwam daarop naar Amsterdam. Zij hadden het leuke idee herinneringsvaantjes aan te bie den. Zij speelden in Amsterdam zes maal met de volgende resultaten: Ajax 22 en 22; Blauw:wit 32 en 21 en A.F.C. 11 en 4. Ge zamenlijk bezochten A.F.C. en Bleij erheide o.a. Schiphol, 't Rijksmuseum, het Koninklijk Paleis, Artis, Marken, Volendam en het smalste straatje van Amsterdam met een rondvaartboot; deze rondvaart werd vooral door Fred zeer gewaardeerd. Op Zaterdagmorgen maakten de Limburgers in het Uitkijk-theater kennis met Baskettbal. Daar speelden de Harlem Globetrotters. Het A.R.O.L.-tournooi viel tegen door het slechte weer en de slechte finale. Een jongen van Bleijerheide vroeg, naar Abe wijzend: ,,Is dat nou de sportman van het jaar?" Promotie Op Maandagmiddag 31 Augustus was iedereen in Royal" aanwezig om na een toespraak van Fred, die later op de dag tot Mijnheer Denker promo veerde, in zich te hebben opgenomen afscheid te nemen van Bleijerheide, met wie wij 16 dagen een vacantie hebben genoten, die ondanks veler pessimisme zó fantastisch is geweest, dat wij nu reeds weer uitkijken naar de uitwisseling van het volgend jaar. Wij voelen wel iets voor Arsenal! Daarom jongens... tot mijn volgende reisverslag! E. D. O. van A.F.C. wi H»

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 4