„Hollandia" c.v. W/ie verre reizen maakt E1 Van der Spek s Bouwmachinehandel fe hollandio Duivendrechtsekade 60-61 - AMSTERDAM - Telefoon 52833-56155 Betonmolens. Bouwlieren, Silo s Vibratoren Bequnstiqmq van onze aóventeenöeRS, houöt öe schakeL m stanö m m m Mndelijk was het dan 15 Augus- tus. De spanning, die ons reeds zo lang in bedwang had gehouden, verdween. Met gepakte koffers en een prima voetbaluitrusting verschenen de A.F.C.-ers bij Royal" op de Ko ninginneweg. Om 9 uur was het stel compleet. Het duurde nog een kwar tiertje voordat de „jonge" heer Den ker (nou... Héér!) het woord vroeg. Zijn speech was geestig en het teit, dat wij tegen middernacht terug zou den komen, was geen flauwe kulle- tje. Daarna kregen wij onze petjes, betaalden onze 'twee gulden en lever den onze passen in. Om 10 uur zochten wij eindelijk de bus op. Even later Vertrokken wij, dwz de Adspiranten I en IV, de He ren Denker, v. d. Hurk en Steeman. De echtgenoten van deze laatste twee vergezelden ons. Onze eerste stop plaats was de woning van de familie Denker, een opslagplaats van Coca- Cola, worst en cake. Na een flmke voorraad te hebben ingeslagen, ver trokken wij voor de tweede keer. Onderweg werd een bezoek ge- bracht aan Jan Diemer, die reeds een half jaar in een sanatorium lig.. De Heer Steeman en twee van Jans beste vrienden mochten hem de Sportencyclopedie overhandigen. We lunchten in het föret, waar wij onze „rommel" lieten liggen; dat dit goed bekeken was, zal U later dui delijk worden. In Luik gekomen be gon het voetbaldrama (d.w.z. een drama voor ondergetekende, die niet alleen fraai in eigen doel scoorae, maar bovendien een ter plaatse aan wezig ruitje, 80 bij 90 cm, in knalde). Beide wedstrijden werden na heldhaf tig verzet met resp. 21 en 5 0 ver loren. In de pauze had de clown van ons gezelschap gemerkt, dat hij zijn fototoestel had laten staan in het bos. Onze vriend en chauffeur reed toen even (10 km) terug om het toestel weer op te halen; toen was dus de „rommel", die wij hadden laten lig gen, van pas gekomen! Nadat wij ons verkleed hadden, werd ons in het restaurant iets te eten aangeboden door een official van Luik die de enorme koeken en koffie van een toespraak in sappig Vlaams vergezeld liet gaan. Toen was het woord aan Fred, in nog sappiger Frans bedankte hij de Luikenaren voor de vorstelijke ontvangst. Na het afscheid werden onze magen nog vol gestopt met ijs en limonade door een zakenrelatie van de Heer Jb. v. Nek, tenslotte werden er nog ansichtkaar ten verstuurd en werd de terugreis aanvaard. Tegen 15 u. kwamen wij bij 't club huis van Bleijerheide aan alwaar vele tafels met koeken en zwarte koffie op ons stonden te wachten. Alles ging op (uitgezonderd de tafels). Het vol gende half uur werd doorgebracht met het uitdelen van A.F.C.-ers aan Bleijerheidenaren of -narinnen. Toen gingen wij uit elkaar om met onze pleegouders kennis te maken. Onze jongens waren ondergebracht in Kerkrade, Chèvremont en Bleijer heide. Op Zondag 16 Augustus werden, na dat wij Bleijerheide een grootse bloe- menhulde hadden gebracht twee wed strijden gespeeld, die beide werden ge wonnen. Het 4e won met 2—1 en het le met 30. Buitenland De volgende dag begon de reeks Bel gische tochten met een rit naar Luik. Dinsdags was de dag van de Arden nen. De jongens hadden allen hun zwempak meegenomen. Wij zaten al een hele tijd in de bus, toen bij elk riviertje of zwembad de yel zwem men... zwemmeeeen werd aangehe ven. Aanvankelijk vermocht het niet te helpen, doch na een bezoek aan Spa (waar Ate's been gekramd werd) stopten wij eindelijk bij een zwembad. Een uur lang werd er dapper ge- zwommen of gevolleybald. Vooral de terugtocht was die dag zeer interes sant en spannend. In de haarspeld bochten zat Mevr. v. d. Hurk tenmin ste danig in haar piepzak evenals trouwens onze jongste leider Fred, doch zijn angst was van een geheel andere aard! Wij kwamen met zo gek laat thuis en dat was maar goed ook, want Woensdags moesten wij al om 7 uur bij het hotel zijn. Het is een pracht dag geworden, mooi weer en een schitterend landschap. Midden in de Duitse bergen kwam ons een Hol landse auto achterop. Wij zwaaiden met onze petjes, waarop de chauffeur zijn portefeuille pakte en er n A.F.C.- diploma uithaalde. De Heer v. d. Hurk merkte op, dat het diploma een jaar oud was, zodat hij nog 16,-- van hem te goed had. Nadat wij in Altenahr, Koenigswinter, Keulen en Aken geweest waren, kwamen wij moe maar voldaan thuis. Vervolgens moesten wij in Namen voetballen. Onderweg werd er weer in ons privé bos gelunchd, waar de rommel van Maandag nog steeds op ons lag te wachten. Terwijl het vierde a-an zijn 8 2 overwinning bezig was, gingen de ouderen naar de binnenstad, want wij hadden raambiljetten zien hangen, waarop onze komst was aangekon digd. Bij de gesprekken, die wij moes ten voeren om de raambiljetten te veroveren, kwamen nog wel eens vreemde vertalingen voor. Zo werd één van ons verteld, dat hij alleen bij een aankoop een billet kon krijgen. Hij kreeg ten antwoord: „Sur votre derrière-travail, monsieur..." Adspi ranten I speelden gelijk (1 1), een 3i overwinning zou de verhouding beter hebben weergegeven, daar Na men in de tweede helft één schot op onze goal heeft kunnen lossen, doch ook wij konden het slechts tot een goal brengen, de mooiste kansen, zelfs een penalty, werden echter ge mist. Na afloop gingen wij weer koek eten. Jan Hopster werd met 8 stuks recordhouder, een waarlijk grootse prestatie. Vrijdag 21 Augustus zouden wij door Limburg toeren. Voor het eerst de ge hele dag regen! Veel van wat wrj ons hadden voorgesteld viel daarin. Geen bezoek aan Margraten en de forellen in Gulpen. Wel gingen wij echter naar Vaals en de grot in Valkenburg, alwaar wij ons verdienstelijk maakten met het ontdekken van geheel nieuwe o-angen. Daarna werd Maastricht nog bezocht, wist U dat men daar een zeer fraaie bioscoop heeft? De volgende morgen vond het af scheid plaats en vertrokken wij naar Antwerpen; na deze stad eens goec (vervolg pag. 4, 3e kolom) ■^jSTERO^ e.a. machines en gereedschappen voor de bouwnijverheid^

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 3