Marshall Nette en Nuttige Notulen-Notities Glubhed Goed begin 'Dames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRs, houöt öe schakel in stanö De voetbal rolt weer en dus werd ik door Wijnand Jopie, om met de Aangetrouwde te spreken, gesom meerd een Schakelbijdrage te leveren. Gut, gut, wat een vent. Alhoewel, als je dit mannetje kwijt bent, weet je ook nog niet wat je er voor terug krijgt. De opvolger is misschien nog dictatorialer. Dus Jo, blijf jij maar hoor, ook al word je nu eerstdaags Hagenees. Het eerste speelde 16 Augustus een friendly game in Zwolle tegen Z.A.C., 22, 23 Augustus in het A.R.O.L.- tournooi tegen Excelsior en verloor met 31, 30 Augustus in Wagenin- gen tegen de club van die naam en verloor met 61 (brrr) en 6 Septem ber in Gouda tegen O.N.A., welke wedstrijd eindigde in een gelijk spel (2—2). Het was dus geen daverende repe titie vóór de uitvoering, zoals het in de regel gaat en wij zullen maar ho pen, dat de uitvoering Zondag 13 Sep tember a.s. thuis tegen Schoten, in de puntjes verzorgd is. Volkomen ge lukt! De indeling weet U reeds, die heb ben wij in het Bulletin gepubliceerd, zodat deze geen verrassing meer voor U is. Diverse jubilea werden in de achter ons liggende maanden gevierd. De Heer L. J. M. Galavazi, directeur v.d. Nieuwe Rijnvaart Mij., welke Mij. haar 50-jarig bestaan herdacht, ter wijl de Heer C. W. Hoffmann zijn 40- jarig jubileum bij de Corn Products vierde. Beide Heren werden door H. M. de Koningin onderscheiden, waarmede wij hen nogmaals geluk wensen. NestelroyTrompenburg herdacht haar 60-jarig bestaan. Wij wensen de Directeur, ons Erelid Joh. Nelstelroy, ook voor de toekomst dezelfde groei en bloei in z'n papierfabriek als de afgelopen zestig jaren. Ook de Fa. A. M. Disselkoen vierde het 25-jarig jubileum. Onze zusterverenigingen Allen Weer baar, P.S.V., D.F.C., Madjoe, H.V.V. herdachten respectievelijk hun 50- jarig, 40-, 70-, 25- en de laatste Ver eniging zelfs haar 75-ja-rig bestaan. Alle Verenigingen nogmaals onze hartelijke felicitaties en ook voor de toekomst veel succes. Op de Eerste A.R.O.L.-dag, 23 Augustus j.l., behaalde de A.C.C. we derom het cricketkampioenschap van Nederland, waarmede wij haar van harte gelukwensen. Ons A.R.O.L.-tournooi, dit jaar voor het eerst georganiseerd door de A.R.O.L.-commissie, onder aanvoering van Leo Horn, viel helaas de tweede dag letterlijk in het water. Reeds op de Zaterdag voor 30 Augustus re gende het onophoudelijk en toen de volgende morgen ons hetzelfde weer bracht, bleef ons dan ook niets an ders over dan te beginnen het Con cours Hippique af te gelasten. Wel heel erg jamme vooral voor Leo Horn, die ons ook van deze sport van een aantrekkelijk programma had willen laten genieten. De eerste dag was er voor ons tournooi van publieke zijde vrij veel belangstelling, en gezien het pro gramma voor de tweede dag waren onze verwachtingen dan ook ten aan zien van het publiek zeer groot. Zo als gezegd, Pluvius was ons helaas niet goed gezind, het regende nage noeg de hele dag. Uiteraard had dit natuurlijk ook invloed op het spel, doch ondanks dat hebben wij toch vrij behoorlijke voetbalwedstrij den kunnen aanschouwen. Hoofdzaak was, dat de stemming op ons tour nooi, evenals alle andere jaren, weer opperbest was, een sfeer, die vooral door de „newcomers" zeer gewaar deerd werd. Jammer dat Heerenveen, dat in ons tournooi speciaal op de eerste dag zo'n prima partij voetbal vertoond had,, van een A.R.O.L.-sfeer niets begreep en na de wedstrijd te gen de Enschedese Boys, onmiddellijk de aftocht blies. Zoals bekend werd Enschedese Boys bekerwinnaar, zodat de prachtige A.P.O.L.-beker voor een jaartje naar Enschede verhuisde. Prettig deed het ons aan, dat die Boys zich bij ons prima thuis gevoel den. Onze jeugd, de adspiranten 1 en 4, hebben van 15 tot en met 22 Augus tus, onder leiding van de Heren Stee man, v. d. Hurk en Denker een heer lijke vacantie beleefd en bovendien onderweg nog gespeeld tegen Bleijer- heide, F.C. Luik, U.R. Namur en Beerschot, waar zij afwisselend ook succes boekten, waarna de Bleijer- heide-jeugd voor een weekje de gast van onze Jeugdcommissie was. Wat wij er va-n de jeugd van hoorden? Niets dan lof over deze Heren; het was zeer in de smaak gevallen. Moge ik dus besluiten met alle elftallen voor dit seizoen veel succes toe te wensen. Het eerste elftal is prachtig gestart met een 3-0 over winning op Schoten. VéTé (vervolg Kapiteinshut) fers te brengen aan tijd, energie geld en gerief. Al dragen wij niet de roemruchte naam van een Griekse halfgod, wij herinneren ons hoe hij, als elfde van zijn werken, de gouden appelen haal de uit de tuin der Hesperiden. Die gouden appelen zijn de idealen, die onze voorgangers zestig jaren lang bezielden, die wij nu nog steeds als een lichtend doel voor ogen houden en die wij zullen overdragen aan het komende geslacht! HOLTZAPPEL In dit nummer is afgedrukt het A.F.C.-clublied. Het is in de practijk gebleken, dat de jon gere leden onvoldoende bekend zijn met melodie en tekst van dit lied, dat ons A.F.C.-ers na het „Wilhelmus" het meest aan het hart ligt. Jeugd van A.F.C., leer de prachtige tekst van ons Erelid Dick Bessem uit je hoofd, zorg, dat de melodie goed in je ge hoor ligt. zodat bij voorkomen de gelegenheden jullie dit lied kunt zingen op een wijze, onze club waardig. Het seizoen 1953—1954 (het 59ste van good old A.F.C.) is op 6 September officieel begonnen met de wedstrijd V.V.A. 2-A.F.C. 2, welke in een 30 overwinning voor A.F.C. eindigde. Het is altijd interessant om te lezen, wat de verliezende ploeg in haar club blad daarover te vertellen heeft. Met begrijpelijke voldoening citeren wij het V.V.A.-clubnieuws van 10 Sep tember, dat o.a. schrijft: „Onze tegenstanders waren ons met hun enthouhiaste spel volkomen de baas. Steeds was een A.F.C.-er eerder bij de bal en door dan de bal ineens te spelen waren hun open aan vallen veel gevaarlijker dan het korte spel der V.V.A.-ploeg." „Er is door iedere speler van ons gewerkt en dan moeten wij er vrede mee hebben. Deze zege, na een zeer plezierige wedstrijd, is de goed spelen de A.F.C.-ploeg van harte gegund." Bravo, spelers van het tweede! Dit is een waardevol compliment. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 2

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2