Van en over onze jeugd Toekomstmuziek J. H. ESSER COMMISSIONNA1R IN EFFECTEN J. ZWAAG HERENKAPPER 9 Het is cïe jongens warempel gelukt en we hebben ook dit seizoen weer twee kampioenen. Alleen de jeugd zorgt de laatste jaren voor kam pioenen en wat te denken als deze knapen senior worden, dan komen we toch minstens in de le klas! Vooral van de jongens van 1416 vind ik het een behoorlijke prestatie, na 2 wedstrijden 1 punt en na 8 wedstrijden 13 punten, dus 6 wed strijden achtereen ongeslagen. Mijn gelukwensen voor I en IV met dit mooie resultaat, een resultaat waar aan de Heren Burger en A. Denker Sr een groot aandeel hebben gehad en het moet voor hen een groot ge noegen zijn dat hun elftallen dit heb ben klaargespeeld Ook deze beide Heren van harte geluk. Het derde feit hetwelk vermeld mag worden is de prestatie van Jun. I. Na 6 of7 wedstrijden verloren te hebben stonden ze geheid onderaan. Nu twee opeenvolgende overwinnin gen met 5-0 en 6-0 en een tweede prijs in het Hercules-tournooi, (een verschil van een gemiste strafschop en we hadden de beker voorgoed meegenomen). Jun. I speelt op het ogenblik een behoorlijke partij voet bal en ik verwacht nog meerdere successen van dit elftal, ik denk dat Ajax en Blauw Wit van goede huize moeten zijn om te kunnen winnen. De laatste plaats is inmiddels ver laten, maar wij kunnen en moeten hogerop, eindelijk hebben we een elf tal dat door zijn kanthalves het mid denveld kan beheersen. Zij doen goed opbouwend en verdedigend werk en het gehele elftal schijnt als herbo ren. Gaat zo door en jullie komen nog een heel eind. Ons voetbalseizoen begint aardig op 't' einde te geraken, enige elftallen zijn al uitgespeeld en de meeste an deren moeten nog maar één wed strijd spelen, alleen Jun. I krijgt nog meerdere tegenstanders. Een goede raad jongens, blijf zoveel mogelijk trainen en volgt de wen ken van de Heer Sluyk op, dan heb ben we het volgend seizoen nog meer goede spelers, we kunnen succesvol ler starten en de jeugdleiders goede elftallen geven. Ik wens jullie nog veel succes in de komende wedstrijden en vooral in de tournooien, ik hoop daarover een volgend keer te schrijven. D. STEEMAN P.S. Ik wil nog even ingaan op het commentaar van onze Redacteur in zake mijn artikel in de vorige Scha kel. Ik ben het namelijk niet met hem eens. Als men een 25-tal ouders aan schrijft of hun kinderen mogen spe len en er komt één afschrijving, dan kan men 24 jongens niet duperen en het tournooi afzeggen. Nogmaals het aannemen van het V.V.A.-tournooi berustte op een ver gissing, hadden het Bestuur of wij er aan gedacht dat het de le Paas dag was, dan was het afgewezen, maar het K.B.V.-feest wilden we niet missen omdat we daaraan al jaren deelnemen. Een ieder kan toch vrij afschrijven als men niet wil spelen op feestda gen. Er zijn vele ouders die er geen bezwaar tegen hebben, het moet ook niet zo zijn dat een minderheid haar wil oplegt aan de massa. Beste Wijnand we zullén dit chapi ter op de volgende Algemene Verga dering eens naar voren brengen, al .dan niet met het gerammel van por tefeuilles. (Onderschrift. Het betoog van Steeman „rammelt" naar mijn ge voel. Had men er aan gedacht, dat de datum van V.V.A.'s tournooi op Eerste Paasdag viel, dan had men de uitnodiging afgewezen, omdat het Eerste Paasdag was, maar K.B.V. werd aangenomen, omdat wij hieraan al jaren deelnemen. Dan is de conclusie, dat wij dus uit nodi gingen op de Hoge Christelijke feest dagen afslaan, maar er in een zeer speciaal geval een uitzondering ge maakt zou kunnen worden. AU right, maar dat klopt dan niet met de volgende alinea's. Want daar wordt weer de stelling verkondigd, dat als de meerderheid der ouders geen bezwaar heeft tegen het feit, dat hun jongens op Kerst- of Paas- morgen spelen, wij voor ieder tour nooi op de Feestdagen kunnen in schrijven. Dit is echter geen zaak, die met de meerderheid of minderheid in de club te maken heeft, dit is een zaak, die het wezen van de club raakt. A.F.C .is een neutrale club en pre tendeert (en propageert) dat ieder een, van welk geloof, ras of inzicht dan ook, zich bij ons thuis kan voe len. Dan brengt dit dus met zich mee, dat geen wedstrijden worden uitgeschreven op tijdstippen, die sommige leden in een moeilijk con flict brengt. Wil de meerderheid van de Club het anders, dan moet zij dat zeggen. Maar dan moet A.F.C. niet onder valse vlag varen. Want dan is zij niet meer principieel neutraal, maar principieel atheïstisch. En atheïsme is ten slotte ook een overtuiging, dus beslist geen neutraliteit. Gaarne tot de algemene vergadering maar dan zonder „gerammel" s.v.p. want dat stoort de debatten zo. Red.) n Lang geleden we moesten nog groeien - Speelden we tussen 't vuil van de koeien, Maar och, welk een vreugd, Wat een pret voor de jeugd, We lieten ons door niemand besnoeien. Doch het voetbalspel groeide en groeide, Het publiek kwam, betaalde en loeide, Het was uit met de pret En het werd niet zo net, Want men .ging onder, wan neer men niet knoeide. De „Corinthians" van Lugard en van Pater Veroorzaakten veel nijdig gesnater. Het Gezag in Den Haag Zag zulks heel niet graag, Maar zit nu zelf met een zware kater. Doch we moeten de moed niet verliezen Niet over het huidige kniezen, Want eens komt de tijd Van een ander beleid, Kan AFC weer zijn eigen weg kiezen. SIJMEN HERENGRACHT 92 - TELEFOON 41864-428Ó4 - BEURS 41057 Varfi umerieen Toiletartikelen v. BAERLESTRAAT 82 TELEFOON 28983 BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 9