öRukkeRij Resultaten v/an de groene velden VIERDE VEILIG Topics of that day 1 2 4 joh. meijeR o zoon BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Jaeq. Kohier las bij de „huldi ging" van Nesenberend de Te legrammen en brieven voor, maar was niet te verstaan. Laten wij niet vergeten, dat Jacq. weigerde, zijn gebit uit de mond te nemen. Elly, het meisje van Luc Nij- dam vroeg doelende op de Eerste Hulpkist, die verdekt was opgesteld „Wat zit er onder die vlag?" „Dat is Luc" kwam het ant woord, „maar 't was te vrees lijk om aan te zien en toen hebben ze er maar een vlag overheen gelegd" AANGETROUWDE Aan het eind van een seizoen, dat aanvankelijk vele beloften inhield, ma-ar uiteindelijk toch teleurstellend is geëindigd, schrijf ik m'n voorlopig laatste stukje voor de Schakel, om me daarna in de honkbalsport te gaan storten. Inderdaad is dit sei zoen teleurstellend geëindigd, n.l. met een 6e plaats. Het is beroerd genoeg dit te moeten constateren, maar de feiten liggen er nu eenmaal. Het ligt overigens niet op mijn weg op de oorzaken die hiertoe geleid hebben dieper in te gaan; la-ten we hopen dat in het nieuwe seizoen zal blijken dat we ons lesje geleerd heb ben. Onze laatste wedstrijd tegen H.F.C. was tevens de laatste wed strijd in competitieverband die Dick Disselkoen voor A.F.C. speelde. El ders zullen hier zeker vele woorden aan gewijd zijn van personen die Dick van jongsaf gekend hebben. Wat mijzelf betreft, de naam Dissel koen was al een bekende klank voor mij toen ik nog als kleine jongen op een zandlandje speelde met 2 jas sen als goal. Met Dick verdwijnt uit het le elftal de laatste van de „old timers" en 'net oog- dient nu op de jeugd gevestigd te worden. We kun nen alleen maar hopen dat er zich vele „Disselkoenen" tussen zul len bevinden. Dick, vanaf deze plaats nogmaals een hartelijk afscheid toe geroepen van je medespelers uit het eerste. Over de gespeelde wedstrijden nog dit: Na de wedstrijd tegen Schoten kwam ik 's Maandags op kantoor, waar een collega opmerkte: „Wat ben jij gisteren verbrand". Ik moest toen antwoorden: „Dat is geen zon nebrand, maar het schaamrood dat niet van m'n gezicht af wil. In één woord: het was treurig. Tegen H.F.C. ging het beter, al was de 2e helft zwak. H.F.C. won vrij gelukkig, maar verdiend, met 2-1 En zo ga-an we ons nu weer met frisse moed wijden aan de zomer sporten, om straks weer met een flinke honger naar de leren bal aan te treden voor de A.R.O.L. Wel meen ik nog een woord van dank te moeten richten aan de E.C. die zich dit seizoen buitengewoon van haar taak, die uiterst moeilijk was, gekweten heeft en de spelers de nodige rust wist te schenken, niet in het minst door niet iedere Zondag weer met een andere opstel ling uit te komen. Voora-l dit laatste werd door de spelers ten zeerste ge apprecieerd. Tot slot nog een woord van dank en een tot ziens aan al diegenen die iedere Zondag lief en leed van het eerste gedeeld hebben, weer of geen weer. Tot op de A.R.O.L. KEES De laatste twee wedstrijden waren voor ons van geen belang meer, daar wij al veilig waren. Tegen 't Gooi II in Hilversum was het wel te mer ken want er heerste een vacantie- stemming, terwijl 't Gooi de punten nog nodig had en er fel voor speel de. We verloren dan ook kansloos met 3-0. Onze keeper vertelde mij in de trein dat hij met een waas voor zijn ogen gespeeld had (van de warmte 1)en of ik niet wilde schrijven hoe de 2e goal er in ging. Hij nodigde mij zelfs uit om bij hem te komen eten als er maar niets van in de Schakel kwam. Maar spinazie ka-n ik overal eten en hij kon mij dus niet omkopen. Ik weet niet of een speler geschorst kan worden we gens poging om zijn aanvoerder om te kopen, maar de E.C. moet er toch streng tegen optreden en een waar schuwing is hier zeker op zijn plaats. Tegen H.V.C. II speelden we met 2 invallers onze laatste wedstrijd. Op een prachtig veld en met goede bal len (is 't niet Paul) werd het een heel behoorlijk partijtje voetbal, met als resultaat een draw 0-0. En hiermede is het overzicht van het 2e voor dit seizoen geëindigd en be dank ik alle spelers die in het 2e hebben gespeeld voor het bewaren van de prettige sfeer die steeds bij ons heeft geheerst, en waardoor het prettig voor mij was om aanvoer der te zijn. G. t. H. TJeloofde ik U de vorige keer, dat -^ditmaal de eindstand besproken zou worden? Keek U met verlangen uit? .Sorry, hiervan kan niets komen. Uw vierde kreeg in deze maand door onbekende oorzaken, slechts twee ma-al de kans zijn kunnen te bewij zen. Op 26 April ontmoetten we weer Zeeburgia 4. Dit. team speelde ster ker dan wij, maar dank zij een koe le achterhoede en invaller Beem, die een goal maakte, behaalden we één punt. Op 3 Mei ontvingen we met een ge havend elftal een mede-candida-at voor de Afdeling. Robby Meyer moest na een kwartier reeds het veld geblesseerd verlaten. Een lichte hersenschudding kluistert hem nu aan zijn sponde. Jammer voor hem staat deze sponde niet in de Sar- phatistraat. Robby, beterschap. Niettegensta-and een stevig pak slaag (0-4) tegen de Spartaan IV, zijn we toch voor enkele concurren ten niet meer in te halen. De voor zitter van de elftalcommissie sprak dan ook terecht van „consolidatie". Nu is naar mijn mening consolide ren een prachtig ding, maar het moet niet overdreven worden. Ruw geschat consolideren we reeds een ja-ar of drie, vier en dat is te lang. Moeten we nu echt wachten tot de spelers van de adspiranten I en IV deel gaan uitmaken van het eerste elftal Tussen haakjes: Ook consolideren heeft zijn amusante zijde. Dit sei zoen heb ik dat weer bemerkt. Waarde lezers, misschien keurt de E.C. mij weer de eer waardig om volgend jaar een elftal aan te voe ren. Het zal mij dan een genoegen zijn U wederom de gebeurtenissen in een der ruimen van het A.F.C.- schip te verslaan. Een prettige zo mer en tot half September! JAN TJALLING Voor al Uw drukwerken Kanaalstraat 132 Amsterdam-W. Telef. 80710

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 7