nWghall Nette en Nuttige Notulen-Notitfes Dames- en Herenschoenen Money is the root. Bequnstiqmq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö TPTeet U nog, dat wij het in de vorige Schakel over de 2e plaats hadden voor ons le elftal? Gut, gut wat hebben die jongens hun best gedaan om dat te bereiken. Scheelt niet zo heel veel, 't is de zesde plaats geworden, precies de middelste plaats op de ranglijst. Op 26 April speelden wij thuis tegen H.V.C. en verloren met 1-0. Een wedstrijd die onze jongens zeer rus tig hadden moeten winnen. De ach terhoede en middenlinie waren best, doch de voorhoede was onmachtig om doelpunten te maken. Wildschut was nog altijd geblesseerd, Dissel koen was niet beschikbaar evenals Byker, Feldmann en Kappel. Rob Meyer speelde spil en Paul Meyer linkshalf. De junioren Kat en Beek man speelden linksbuiten en links binnen, doch Kat moest zich in de tweede helft laten vervangen voor v. d. Bergh. Hij moest echter ten gevolge van een 'knieblessure reeds na tien minuten vervangen worden door Zimmerman (als linksbuiten), doch ook de invallers in de voor hoede brachten geen verandering in de stand. Een week later speelden wij in Haarlem Noord tegen Schoten en moesten daar met 6-2 het onder spit delven. Ook toen bracht onze voorhoede er weer niets van terecht en bovendien speelde de achterhoede wat nonchalant waarvan de jeugdi ge enthousiaste Schotenspelers een dankbaar gebruik maakten. De laatste wedstrijd van het seizoen, tevens het afscheid van Dick Dissel koen, van het competitievoetbal werd wederom verloren tegen H.F.C. met 2-1. Het veldspel was inderdaad goed doch voor het doel ontbrak het ons aan schutters. H.F.C. maakte Speciaal adres voor ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 het eerste doelpunt door een straf schop veroorzaakt door Byker. Brie- dé was reeds gepasseerd en Byker sloeg de bal met de hand uit het doel. Penalty. Nog voor de rust maakte Tromp gelijk door een voor zet van Bouwens ineens in te koge len. Na de rust was het een slappe vertoning. Aan het spel bleek dui delijk, dat er voor beide teams niets meer op het spel stond. Als scheids rechter Slavenburg bij een H.F.C.- aanval op ons doel niet in de weg had gestaan, was er zeer waarschijn lijk niet meer gedoelpunt, doch nu kwam de bal via de rug van de arbiter voor de voeten van de mid denvoor van H.F.C. die de bal mak kelijk in het A.F.C.-doel kon plaat sen. Na afloop van de match bleef H.F.C. nog' een poosje gezellig in ons clubhuis nababbelen en Dick Dissel koen werd bij zijn afscheid gehul digd, waarbij hem de luie stoel werd toegezegd waarop hij recht heeft. Neen, dan de ..friendly game"' op 19 April thuis tegen het 70 jarige Fri- sia. Toen werd ons een fris spelletje voorgezet. Onze junioren deden het heel aardig evenals Rob en Paul Meyer. Wij wonnen deze wedstrijd met 5-1. Een dag tevoren speelde Wim Feld mann mee in het Amsterdamse Elf tal in het Ajax Stadion tegen Brus sel; hij smaakte het genoegen het enige doelpunt in deze wedstrijd te scoren. Kampioenen Op 26 April meldden Adspiranten I zich als de eerste kampioen door een 3-0 overwinning op D.W.V. en een week later, op 3 Mei j.l., werden zij gevolgd door Adspiranten IV, die N.F.C. adsp. III een 5-0 nederlaag toebrachten. Beide kampioenen onze hartelijke fe licitaties. Kou wa vond Op 4 Mei herdachten wij, evenals vo rige jaren onze in de oorlog geval len leden bij het monument op ons terrein. In zijn herdenkingsrede be treurde Voorzitter Holtzappel het, dat slechts zo weinig leden gehoor aan de oproep gegeven hadden. Vo rig jaar waren er meer leden aan wezig, doch vergeten wij niet dat de 4e Mei toen op een Zaterdag viel, en half zes op Maandag vermoedelijk wel voor diverse leden bezwaar zal hebben opgeleverd, zodat het mis schien verstandig zal zijn onze bij eenkomst in de toekomst een half uurtje later te stellen. „Hoewel er 'n zekere stroming valt waar te nemen, die de 4e en 5e Mei maar weer lie ver zo snel mogelijk zou willen ver geten, zal de A.F.C. met de herden king op 4 Mei voortgaan", aldus on ze Voorzitter. Personalia „Frisia" herdacht haar 70-jarig be staan en „de Spartaan" vierde feest ter gelegenheid van haar Gouden ju bileum. Beide verenigingen nogmaals onze gelukwensen. Wally van Weelde, onze oud-eerste elftalspeler en captain van A.C.C. heeft de „Cramer McLean"-beker ontvangen op grond van zijn uitne mende prestaties. Deze beker werd hem uitgereikt tijdens de vergade ring van „de Flamingo's". Onze feli citaties zowel voor Wally als ook voor A.C.C. Tenslotte nog enkele woorden aan onze vrienden van „Frisia" H.B.S. en „Quick (den Haag). De stand van hun le elftallen op de ranglijst ver vult ons A.F.C.-ers met zorg. Zij kunnen er van' overtuigd zijn, dat heel A.F.C. de verrichtingen van hun respectievelijke eerste elftallen op de voet volgt. De naam van onze Haag se vrienden luidt „Houdt Braef stant". Deze drie woorden zouden wij hun ook willen toeroepen. Behouden „thuiskomst" en Good luck van har te toegewenst. VAN TEUNENBROEK (Onderschrift Wanneer het voor verschillende leden een bezwaar is, om op de rouwavond om half zes op ons terrein aanwezig te zijn, teneinde de A.F.C.-ers, die voor onze vrijheid vielen te herdenken, dan willen wij er op wijzen, dat dank zij hun offer het ons mogelijk is, te werken en in A.F.C. ontspanning te vinden. Wanneer het zo moeilijk is, in 365 dagen één uur vrij te maken om ons gezamenlijk te bezinnen op de vrij heid, die wij genieten en op de of fers, die zij, wier namen op het ge denkteken staan brachten, dan moe ten wij ons, individueel en collectief, eigenlijk diep schamen. Red.) In het clubblad van Hermes DVS schrijft een der medewerkers o.a. het volgende: „Onze voetballers spelen voor hun genoegen en niet voor het publiek. Als het publiek hun voetbal niet goed genoeg vindt, het blijve weg van de velden!" (Wij lazen dit in de rubriek „Kris Kras door Pers en Clubbladen" de hoogst interessante rubriek van De Sportkroniek, waarin uitsluitend wordt opgenomen, wat de „Sportkro niek" welgevallig is.) Mogen we even? Wég met dat publiek, dat wil dus zeggen: Wég met de recettes. Wég met de procenten van de opbrengst voor de KNVB. Wég niet de verma kelijkheidsbelasting. Wég met het clubblad. Wég met de honderden jeugdleden. Begrijpt U, want wie moet dat dan eigenlijk betalen G.W.

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2