Uit de Kaplteinshut D: Mei 1953 No. 9 31e Jaargang Dit is de Schakel, die komt binden, De oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J. H. Wijnand, Roerstraat 52 2. Amsterdam-Z. - Plaatsverv. Redacteur W. G. Staats. CKurchill-laan 25a Administrateur: O.J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, A'dam - Bankiers: Ned. Handel Mij - Postgiro 308579 t.n.v. A.F.C.-Schakel Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. I e afgelopen maand heeft ons weinig schok kends gebracht als een genoeglijk kabbelend beekje stroomt de com petitie voor onze verschillende elf tallen naar 't eind. Gevaar voor de gradatie bestaat er niet meer. De be scheiden plaatsen op de ranglijsten der diverse afdelingen, die onze ploe gen innemen, weerspiegelen hun be scheiden prestaties. Hooggespannen verwachtingen werden allengs tot normale proporties teruggebracht, visioenen van kampioenschappen vervaagden en verdwenen, zoals dat mét hersenschimmen gaat Zijn wij dan ontevreden over dit sei zoen? Volstrekt niet! We zijn zelfs dankbaar voor hetgeen bereikt werd; dankbaar, maar niet voldaan. Dankbaar zijn we, omdat we dit sei zoen bewaard zijn gebleven voor de angstige spanning, die ons verleden jaar gevangen hield; omdat ditmaal geen alarmklokken behoefden te lui den en omdat de onrust, die een jaar geleden niet alleen in ons eerste elf tal maar in heel A.F.C. heerste, nu verdwenen is en plaats heeft ge maakt voor een gevoel van vertrou wen in eigen kunnen, waardoor we de toekomst met een gematigd opti misme kunnen tegemoet zien. Dankbaar zijn we, omdat twee jeugdelftallen het kampioenschap hebben behaald, zodat we ook voor de verder verwijderde toekomst hoopvolle verwachtingen mogen koesteren. Dankbaar zijn we omdat we, strate gisch gesproken, onze stellingen dit jaar hebben geconsolideerd en de krachten kunnen gaan verzamelen voor de stormaanval op de hoge top van het kampioenschap en van- pro motie. Maar we zijn niet voldaan, omdat we de rotsvaste overtuiging hebben, dat we veel beter kunnen en dat we met dezelfde jongens, veel betere resultaten kunnen bereiken dan on ze concurrenten, die wij nu nog voorbij moeten laten gaan. In onze senioren maar vooral in onze jeugdelftallen zitten tal van spelers, die als voetballer niet zou den behoeven onder te doen voor de allerbesten uit andere clubs. Maar ze staan achter in snelheid, door tastendheid, tempo. Ze sjokken in plaats van te sprinten. Of, zoals een toeschouwer bij een jeugdtournooi op Hemelvaartsdag, waar ons kam pioenselftal al zijn drie wedstrijden verloor en zelfs geen enkele goal kon maken, tegen een ander zei: ,,Ze lo pen niet bij A.F.C." In deze simpele zin werd met mee dogenloze juistheid onze voornaam ste tekortkoming kernachtig geka rakteriseerd. Ze kunnen heüs wel voetballen, maar „ze lopen niet, bij A.F.C." Én daarom zijn we niet vol daan. De afgelopen maand bracht ons nog iets anders: de met zoveel spanning tegemoet-geziene wedstrijd tegen H.F.C. Inderdaad met spanning te gemoet gezien Want hierbij immers zouden de woorden aan de daden getoetst worden. De woorden van de bestuurderen aan de daden van de spelers. Laten we direct zeggen, dat deze verloren wedstrijd het grote winstpunt was van dit jaar. De voorzitter van „the good old", Van Houten, zei het zo juist in zijn toe spraakje na de huldiging van Dick Disselkoen: „Als twee vrienden eens een keer ruzie hebben gehad, dan is, na de verzoening, hun vriendschap des te hechter". Moge dan deze vriendschap tussen onze oude clubs nog lange jaren voortduren en, ook zonder voorafgaande ruzie, steeds hechter worden! Die wedstrijd tegen H.F.C. brengt me vanzelf op een andere gedenk waardige gebeurtenis in de afgelo pen maand: het afscheid van Dick Disselkoen als actief voetballer. Op die dag heb ik al de gelegenheid ge had hem namens A.F.C. toe te spre ken en te danken. Ik zal niet in her halingen vervallen. Maar wel moet ik zeggen, dat het de eerste tijd wel vreemd zal zijn, A.F.C. I zonder Dick. Zeventien jaren achtereen stond hij in dat elftal; hij was er mee opgegroeid en mee samenge groeid. Voor hem zelf zal het mis schien even wat ongewoon zijn, voor A.F.C. zal het een leegte geven, waar wij allen, en vooral de ouderen, moeilijk aan zullen kunnen wen nen Dick, je bent nu weg; blijf nog lang bij ons. HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1