Voetbalwedstrijd A. C. C. - A. F. C. KAREL NESENBEREND .GEHULDIGD" Bequnstiqinq van onze adveRteeRde.RS, houdt de schakeL in stand MET ERE! Volendam, de stad van paling en de wijde zwarte broek, is weer kampioen geworden, 't ging er dit keer in „als (koek". Voorsprong is al elf punten, ongeslagen, magistraal; fair gespeeld, een ploeg van (klasse zonder „bloed of iets aan paal". Kijk, zo'n nietig vissersdorpje weet de kunst steeds te (verstaan, attractief voor 't land te wezen zelfs met voetbal „Een" te (staan. Volendammers, oude vrienden, A.P.C. is in zijn sas; gunt je graag dit kampioen schap en daarbij: de eerste klas. Laat heel Nederland eens (weten, 't buitenland dat weet het al, dat ge buiten wijde broeken meesters zijt met „leren bal". N. EVERSHARP Zaterdag 18 April jl. werd het cricketseizoen voor ACC officieus geopend met de jaarlijkse ontmoe ting van elf door het dolle heen zijn de bed- en balknapen tegen eenzelf de aantal AFC dienende oudjes. Het is een sympathiek en rustig ge heel, de veteraantjes van onze voet balclub. Zij zijn heus de beroerdsten niet in AFC. O, jee, nee!! En de wel willendheid om ieder jaar vrijwillig' als een lam geofferd te worden aan de moordust van een aantal cricket vandalen mag de diepste sympathie niet onthouden worden. Dit jaar werd het 6-2 voor ACC. Op de eerste innings, als U begrijpt wat ik bedoel!! De verdrietige gezichten van deze oudjes na afloop hebben grijze senatoren van de cricketclub doen besluiten aan dergelijke slacht partijen een einde te maken. Het volgend jaar komen wij met een ouder, doch minstens even prettig team, dat nu reeds vaste plannen koestert de nodige soepelheid aan de dag te leggen. Reeds vóór deze aanelegenheid was 't roerig en nerveus rond het hoofd- veld en in het clubhuis. Er lag mid den op het veld, bedekt door een van Te denken dat een van de jongere leden op heden al afscheid als voet baller nam. Hoe lang, beter kort, is het nog maar geleden dat- Dick, jonge Dis, als klein spelertje kwam? Aan matchwinner Dick is de club veel verschuldigd. Hij speelde intussen al zestien jaar mee! En daarom werd Dick bij zijn afscheid gehuldigd. Maar óók dankt Dick Dissel koen veel A.F.C. Dit gaat altijd samen, dit is niet te scheiden. Dit is nu die altijd verbindende band die reeds werd gevlochten in oeroude tijden. Door „Dik en door dun"' houdt A.F.C. Stand! B. S. LE MARCHË onze zéér oude „Museumvlaggen van vreemde kleuren" een voorwerp op de midden-uit-stip. En het was dan ook niet te verwonderen, dat daar, vlak voor Bernard Elzerman zijn eerste aanvangs-fluit-stoot deed ho ren, zich een menigte van dames, heren, kinderen en enkele voetballers verzamelde, om uit de woorden van een kort, gedrongen figuur te horen, dat de bekende veteraan Karei Ne- senberend, schoenenmaat 44, twee benig, rauw als tartaar, noest arbei der voor onze club, hartstochtelijk en meedogenloos onderbreker van de schoonste aanvallen, deze dag zijn „75e" zou spelen. Het cadeau werd onthuld en bleek een verbanddoos „met inhoud" te bevatten. Leuk idee van de cricketclub! Toen werd er ge voetbald in het veld en geschreeuwd op de overdekte. Een halsstarrig en mopperend figuur uit de hoogste re gionen werd gehoond met de woor den: „Dat kan je misschien bij het eerste doen, maar niet in de cricket club!!" Het schaamrood kleurde zijn anders bleke hals rood. Het stond niet eens slecht bij dat witte shirt. Enfin, waarom onze oude getrouwen pijnigen met een herhaling van hun diepe ellende Bernhard leidde voor treffelijk; hij deed ons sterk dénken aan Gep Buren in zijn beste tijd. Jacques Kohier als grensrechter zakt bedenkelijk af. Dan heeft hij weer last van spit, dan voelt hij zich weer niet fit, hetgeen steeds tengevolge heeft, dat bij een outbal zijn vlag getje veel te laks omhoog gaat. Hij loopt niet meer zo snel mee en mag waarachtig wel eens gaaii kuren. Huldiging Daar begon hij mee, en trouwens wij allemaal, na afloop van deze tradi tionele affaire. Lou Woudstra en Jaap van Nek- spraken aandoenlijk en tussen de regels door zelfs pret tig. De sfeer in het clubhuis werd niet weinig opgevrolijkt door enkele ploegen kaarters, die waarschijnlijk aan één clubavond niet genoeg heb- hebben en zich met 52 stomme plaat jes mateloos schenen te amuseren. Degenen, die van dergelijke topdagen werkelijk iets feestelijks maken, wer den inmiddels beziggehouden door muziek van Steensma, die eelt op zijn handen had, na getracht te heb ben, muziek uit het zwarte geval, dat in de hoek bij de deur pleegt te staan, te forceren. Jacques Kohier las een aantal tele grammen en brieven voor, geadres seerd aan de jubilaris, en gefanta seerd door George Wynand en nog iemand. Tot grote hilariteit. Karei reageerde uiterst sportief. Enfin, wat was er, behalve die kaar ters, die tot 1 uur volhielden, nu niet prettig en gezellig in huize PYL De soep dreef weer van vette lorren en smaakte als van ouds. Terwijl hij toch van gisteren was Zelfs Wally van Weelde kwam van verre en werd zeer verdiend in het zonnetje gezet voor het feit, dat hij de hoogste crickStonderscheiding van het jaar had ontvangen die dag. De Cramer „McLean beker"!!! Om met mijn geachte' Redactie-chef eens te zeggen: „Wat een da-g, wat een dag". En heus, zij die menen, dat een cricketclub kakkineus is en deftig en stijf, zullen na die Zaterdag hun me ning wel hebben gewijzigd. De cricketers kunnen „echt lekker" mee doen!! Tenslotte kaarten de cricketers ook wel eens. Maar dan moet het hard en stug regenen Tot slot een bloemlezing uit de „ge lukstelegrammen" en brieven, die ter gelegenheid van het jubileum van Karei werden voorgelezen: „Proficiat van je toegenegen collega stop weet jij nog iets op dit gebied" Rinus Terlouw. „Beste Karei stop met voetballen Stop ons verband is helemaal op". Directie Utermöhlen. „Verzoeken toestemming om Monu ment." Nederlandse Krachtsportbond. „Hartelijk dank voor de carrière die wij hebben kunnen maken stop denk ook aan Pierre Eskes" ReederStallmanHofsteevan Wijlen. „Zijn even blij met je jubileum als dat we je kwijt zijn" Verenigde Tweedeklassers Noord- Holland. Er is wel wat afjjelachen. JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN. DICK Is het dan waar dat de jaren gaan korten naarmate de mens steeds meer jaren vergaart? Het schuiven wordt glijden, het glijden wordt storten; een smeltende gletseher in toomloze vaart. 10

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 10