Jeugdsuccessen en jeugdproblemen - Beslist sneller BeQunstiqinq van onze aöveRteeRÓeRs, houöt öe schakel in stanö Bestaat de mogelijkheid, dat we dit jaar Kampioenen krijgen? Aan Adsp. I en Adsp. IV het ant woord. De stand van beide elftallen is als volgt: Adspiranten I: A.F.C. 6 4 1 1 9 D.W.S. 6 4 2 8 D.W.V. 5 2 1 2 5 Zeeburgia 4 1 0 3 2 Z.F.C. 5 1 0 4 2 Adspiranten IV: 11 A.F.C. IV 6 5 1 Lijnden II 6 3 2 1 8 Ajax VII 5 2 1 2 5 N.F.C. III 5 1 2 2 4 Argonaut II 5 1 2 2 4 Uithoorn II 5 0 0 5 0 Er zitten dus mogelijkheden in en ik hoop, dat ze worden uitgebuit. Ad- spiranten I nog twee wedstrijden winnen en ze zijn er. Er mag echter geen enkel puntje verloren gaan, want D.W.S. ligt op de loer. Denk er aan, jongens, erop zitten, het zou efg leuk zijn als we kampioen werden; dat is in jaren niet gebeurd. Voor Adspiranten IV geldt hetzelfde. Mis schien is het af te werken program ma iets gunstiger, maar ook zij moe ten er nog voor werken. Ik wens beide elftallen van ganser harte succes toe. De overige elftallen hebben geen kans meer op de eerste plaats, jam mer j.l. Zondag van het vijfde, maar zij zullen zich toch vast moeten bij ten om een zo gunstig mogelijke plaats te behalen. Ik hoop voor Jun. I, dat zij er in slagen nog enige wedstrijden te winnen, want de laat ste plaats is toch niets voor A.F.C.- junioren. Ik wil hiermede dit deel van mijn ar tikel besluiten, veel succes jongens. We hopen meer te weten als de vol gende Schakel uitkomt. Tournooien. Ik wil nog enige woorden wijden aan de afgelopen tournooien gedu rende de feestdagen. In de eerste plaats dan het Paas- tournooi van K.B.V., waaraan wij nu zeker al 3 of 4 jaar deelnemen. Dit konden we niet afzeggen en de uit nodiging voor het V.V.A.-tournooi hebben wij op aandringen van het bestuur aangenomen. Nu zal men ons verwijten, dat dit viel op de le Paasdag, maar wij heb ben er niet bij stilgestaan, toen wij de uitnodiging accepteerden, dat het op de Zondag van Pasen was. Bo vendien hebben wij alle ouders van de deelnemende jongens een briefje gestuurd waarin werd gevraagd of zij bezwaar hadden tegen de deelneming van hun kinderen aan deze tour nooien. Wij hebben haast geen af schrijving gehad. Ik meen mij te her inneren, dat op de laatste vergade ring werd besloten de deelname op feestdagen zoveel mogelijk te beper ken. Zelf organiseren wij geen tour- nooi op le Paas-, le Pinkster- of Hemelvaartdag. Ik meen te mogen constateren, dat wij geen overwegend katholieke of christelijke vereniging zijn, wij zijn geloof ik neutraal. Wij, die iedere Zondag paraat zijn en optrekken met de jeugd, weten veel beter wat er in deze jeugd omgaat en leeft dan de buitenstaanders, die zich maar al te vaak hiermede wil len bemoeien. Als deze jongens aan hun kerkelijke plichten voldoen en zij willen spelen en de ouders geven toe stemming, wat kan er voor bezwaar tegen zijn. Laat men de zaak niet op de spits drijven en dwars tegen alle neutrale beginselen en beter weten in, zijn mening door willen zetten. Nogmaals, wij hebben alle voorzorg genomen en vinden, dat de jeugd commissie in deze geen verwijt treft. Vindt men onze houding niet cor rect, dan zoeke men anderen. D. STEEMAN (Onderschrift. - Waar ik in de al gemene vergadering Galavazi steun de in zijn pleidooi om op ochtenden van de hoge Christelijke Feestdagen voor de jeugd geen wedstrijden vast te stellen, moge ik hier de hand schoen opnemen. A.F.C. is een neutrale vereniging, hetgeen wil zeggen, dat het toetre den als lid niet afhankelijk is van religie of politieke richting. Dit wil tevens zeggen, dat A.F.C. dan zeer sterk rekening moet houden met Üe verschillende opvattingen, die de le den er dus op na zullen houden. Nu betoogt Steeman, dat aangezien proefondervindelijk gebleken is, dat de meeste ouders in A.F.C. er geen bezwaar tegen hebben, dat hun kin deren op Paasmorgen in wedstrijden uitkomen, deze wedstrijden dus door de leiding kunnen worden vastge steld. Ik zie het anders. De ouders, die er wel bezwaar tegen hebben, zullen n.l. zich beraden, hun kinderen te laten overschrijven naar de Rooms Katholieke of Protestants-Christe lijke verenigingen. Want 't zijn juist de ouders, die hieronder lijden. Een jongen boys will be boys zal de kans op een tournooiprijs altijd be langrijker vinden dan Kerkbezoek. Thuis dus boze gezichten en wrevel. A.F.C. ondervindt sterke concurren tie van verenigingen als de (Prot. Chr.) A.M.V.J. en het (R.K.) St. Ig natius College, die hun leden over 't algemeen uit het zelfde millieu be trekken als A.F.C. Vind jij het nu, beste Steeman, in het belang van A.F.C., dat de lei ders van die organisaties tegen de ouders kunnen zeggen: ,,Ziet ge nu wel, dat uw kinderen bij ons moeten spelen? De neutrale clubs houden nergens rekening mee!" Neutraliteit kan m.i. afzijdigheid in houden, maar mag nooit tot onver schilligheid leiden! Tenslotte nog twee opmerkingen. Met alle respect voor het standpunt van een tegenstander bewijst het feit, dat de Hemelvaartsdag in het geding gebracht wordt, dat Steeman de betrokken materie niet grondig doordacht heeft. Hemelvaartsdag is, naar ons oordeel, juist wèl de tour- nooidag bij uitnemendheid. En laten wij niet direct gaan scher men met het woord, „correct" en met portefeuilles gaan rammelen. Het aantrekkelijke van een neutrale vereniging is m.i. juist, dat men het zo prettig oneens met elkaar kan zijn! Red.) Laat ik nou bij HollandBelgië ge weest zijn. Nee, hebt U nou geen kinnesinne, want voor mij was het ook de eerste keer na de oorlog. In siders weten, dat ik vóórdien nimmer verstek liet gaan. Insiders weten nog meer. Enfin, wie die grote witte limousine gezien heeft, die tijdens de wedstrijd op de wielerbaan voor de Marathonpoort stond... Alleen een vorst is zo'n ontvangst beschoren. Laat mij de Schakel mogen gebrui ken (bedankt Jo) om voor deze vor stelijke ontvangst dank te zeggen. Dit is niet zo gek als het lijkt. Want, zonder anderen ook maar een ogen blik tekort te doen, het waren na tuurlijk weer A.F.C.-ers die het mij mogelijk gemaakt hebben weer eens Interlandvoetbal te zien. Hoe ik het vond? Beslist sneller. Vooral voor rust. Toen was het spel pertinent sneller dan voor de oorlog, de „we gaan naar Rome-periode" in begrepen. Jammer, dat in hun opzet goede aan vallen zo slecht afgewerkt worden. Of kwam dat juist door dat hoge tempo Echter, dit korte stukje pre tendeert slechts een bedankje te zijn, niets meer. De spelbeoordeling blijve in dit blad onze oud-praeses Galavazi voorbehouden. Hulde, driewerf hulde voor onze ere voorzitter Dick met zijn staf, die dit alles voor mij mogelijk maakte. Har telijk dank ook, vriend ere-lid Jaap, die een beetje tegen bumper hielp duwen. Want het is waarlijk geen sinecure met een slee van een wa gen tussen 65.000 bezoekers op het Olympisch Stadion te staan. Graag maak ik van deze gelegen heid gebruik eveneens hulde te betui gen aan de Verenigde Ziekenver- voerbedrijven (I.P.M.A.), Ruysdael- kade 177, die con amore transport en verblijf op het Stadion verzorgden. En als ik U dan nog vertel, dat het al Maandag was, toen ik weer werd afgeleverd, tja, je bent A.F.C.-er of je bent het niet. Daarom, genoeg en tot een volgende keer. B. S. LE MARCHE 9

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 9