Heinekens öRukkeRij joh. meijeR zoon 4 Toegegeven dat de weersomstandig heden slecht waren (U weet wel, die storm-Zondag)Zelf zagen we kans om maar twee doelpunten te maken met storm mee. Na rust hielden we stand tot plm. 2% minuut voor tijd, toen twee schoten van de back van K.B.V. 2 zó van richting werden ver anderd, dat ze onhoudbaar voor Del- sing in de touwen verdwenen, die even daarvoor nog een strafschop kranig keerde. Een zwakke tegen partij; thuis hebben we nog iets met deze heren te vereffenen, laten zien wat voetbal is. Afgesproken, man nen? En toen zou dan de grote strijd vol gen op 2e Paasdag tegen Water graafsmeer 2 uit. die, hadden we ons zelf beloofd, gewonnen zou worden. Hoe anders is dit uitgekomen, of 't zo moest wezen, maar zo'n zwak elf tal hadden we zelf nog niet gehad. Het werd dan ook een zware neder laag voor ons met 60 en ware Jip Vogel niet zo goed op dreef geweest, de score zou nog groter zijn geweest. Deze overwinning betekende meteen 't behalen van het kampioenschap voor de Watergraafsmeer reserves. Onze bloemenhulde aan de kampioe nen na afloop in hun kleedkamer ge bracht, was dubbel en dwars ver diend. Het was aardig te horen, dat Watergraafsmeer juist de twee wed strijden tegen ons het prettigste vond en in de beste verstandhouding ge speeld. Nogmaals van harte gefeliciteerd en veel succes in de komende zware pro motie-wedstrijden. Eén succes boekten we dan nog af gelopen Zondag in de wedstrijd tegen Madjoe 2 thuis. Er werd tenminste weep eens met scherp geschoten, en dat leverde ons een 61 overwin ning op. 't Was een prettige en faire wedstrijd. Met een tegenstander, die tot de laatste trap van de wedstrijd bleef strijden voor een zo goed mo gelijk resultaat. Een voorbeeld voor menigeen van ons. Ik wil het hierbij dan laten, alleen wil ik U nog één ding niet onthouden en wel het aan tal spelers waarmee we nu precies 14 wedstrijden hebben gespeeld. Schrikt U niet... op z'n kop af 40 spelers, commentaar overbodig! Tot een volgende keer. CAPTAIN JOOP Allereerst dien ik U te bekennen, dat ik de vorige maal inderdaad het oog heb gehad op een gedeelte van het Scheppingsverhaal, toen ik U 't mis verstand beschreef tussen een back en de keeper van uw Vierde. Sta mij toe U uit te leggen hoe deze appel geschiedenis in het stuk geslopen is. Kijk, ik geloof namelijk, dat het de gemiddelde Schakellezer niet zo bar interesseert of nu in de lagere elf tallen de doelpunten zijn gemaakt door Piet na samenspel met Kees of andersom. Hem boezemt misschien alleen de stand belangstelling in. Hjet is dus zaak om met behulp van andere, slechts zijdelings met voetbal verband houdende ingrediënten de aandacht gaande te houden. De ene schrijver doet dit zus, de ander zo. Ik heb het een vorig maal willen doen met een beetje mysterie ver mengd met sex. En toch moest het verhaaltje een fijne en subtiele geest blijven ademen. Aan de Esquire-girl of la p... respectueuse had ik dus in dit verband weinig. Als ik slechts kon bereiken, dat U achter het beeld, dat b.v.-Gerrit Stallmann biedt, wan neer hij een straf schop gaat nemen, (in uw gedachten) zij het slechts wa zig, het Paradijs met bewoners in paradijskleding zou ontwaren, dan was mijn doel voor deze ene keer be reikt. Mocht blijken, dat dit niet het geval is geweest, dan werp ik mis schien later eens alle fijnheid over boord (hè ja, Red.) en smijt alsnog bittere rijst tussen de witte lijnen. (Dan liever de Esquire-girl, Red.) Voorts zij medegedeeld, dat het on derhavige elftal ook dit seizoen weer zal eindigen op dezelfde hoogte als reeds zo menig jaar het geval is ge weest, namelijk in de middenmoot. Ook nu weer hebben wij evenveel punten als het tweede en derde, wel ke elftallen minder het zorgenkind waren. Nadat we, zoals ik U reeds de vorige keer beschreef, Ajax een puntje kon den afsnoepen, wisten we zowaar van de Volewijckers, een der kampioens- candidaten met 10 te winnen. De wedstrijd tegen Zeeburgia eindigde in een 11 gelijkspel. Een week later moesten onze Helder- se sportmakkers (H.R.C.), die al om halfacht, ja meneren, op Zondagmor gen om halfacht, de reis naar Mo- kum moesten aanvangen, de buit aan ons laten (30). Deze 30 werd bereikt door 2 goe de doelpunten van invaller de Haan en... een strafschop door Gerrit. (Ter vermijding van misverstanden, die misschien kunnen rijzen, daar U tel kens leest van door Gerrie benutte penalties, zij medegedeeld, dat Abe niet in onze voorhoede speelt.) Jongstleden Zondag beleefde het A.F.C.-terrein een kleine invasie van leden van het Amsterdamse politie corps. Weest gerust; voetballen wil den ze en niets anders. Nu, dat heb ben ze dan ook gedaan; met 42 moesten wij het onderspit delven na een vooral door ons slecht gespeelde wedstrijd, aan welk feit de 3 onge lukkige tegen-goals misschien niet vreemd waren. Bespreken wij een volgende maal de eindstand. JAN TJALLING

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 5