Resultaten van de groene velden De E.C. aan het woord 2 3 J. H. ESSER COMMISSIONNA1R IN EFFECTEN J. ZWAAG HERENKAPPER BequnstiQinq van onze aöveRteeRÖeus, houöt 6e schakel in stanö Een mens moet blij zijn onder bepaal de omstandigheden en toch kan hij tegelijkertijd veel van die vreugde verliezen. Zo gaat het ongeveer in A.F.C. en met de E.C. Het stemt tot grote verheugenis, dat wij verleden week de strijd tegen Vo- lendam konden inzetten als naaste concurrent, n.l. als nummer twee, doch deze blijdschap wordt ontzet tend verkleind door de forse en grootste nederlaag van het seizoen, die wij onder voor onze reputatie zeer smadelijke omstandigheden moesten incasseren. Het is in deze wedstrijd (die o.a. ook gevolgd werd door de Heer Kruijver, voorzitter en lid van de Tech. Comm. van de K.N.V.B.) onomstotelijk ko men vast te staan, dat naast een be hoorlijke hoeveelheid voetbalcapaci teiten er ook nog zo iets bestaat als moreel en teamspirit. En hierin is be wezen, dat het kampioenschap volko men terecht bij Volendam is geko men (waarmede wij hen ook van deze plaats nog eens van harte fe liciteren en hun veel succes in de promotie-competitie wensen). Zij voetballen niet beter dan wij; naai de smaak van schrijver dezes zelfs minder technisch, daarentegen veel agressiever en doelbewuster. Daarnaast is er een markant ver schil in kwaliteit van de man tussen de palen van beide kanten. Voor ons heeft deze wedstrijd onom stotelijk geleerd, dat willen wij het nog eens ooit tot een sport hoger op de ladder brengen, wij eerst dienen te zorgen voor grote vriendschap, veel onderling begrip en waardering, een elkaar daadwerkelijk steunen en el- kaars fouten of gebreken aanvullen. Aanvoerder Bouwen» heeft (dat we ten wij) een uiterst moeilijke taak; hij heeft terecht ingegrepen en de E.C. dient goed na te gaan, welke de richtlijnen van haar beleid zullen die nen te zijn. Om velerlei redenen is met grote soepelheid gehandeld, doch het is hoogst dubieus of er aanlei ding is op deze soepele wijze door te gaan. Verheugend stemt het, dat vele jon geren zich meer en meer gaan kwali ficeren; wij hebben hierbij het oog op R. en P. Meijer, op Rob Herok, Beekman, Kat, enz. Het tweede is in veilige haven en als de voortekenen niet bedriegen, 'kan volgend jaar weer eens getracht wor den een gooi te doen naar het kam pioenschap. Het derde verheugt zich in een goede positie en slechts het vierde is nog niet in veilige haven. TT et was blijkbaar mijn straf, dat -11 ik in de vorige Schakel ge schreven had, dat we sinds Novem ber niet meer verloren hadden, want de eerstvolgende wedstrijd tegen Elinkwijk, werd n.l. een teleurstel lende nederlaag (01). Na rust met de storm mee slaagden we er toch niet in om gelijk te maken. Een on zer spelers was de Donderdag daar voor naar de Nederlandse Profs in Parijs geweest en had zo het een en ander (niet over de wedstrijd) te vertellen. Het is natuurlijk mogelijk dat daar meer aan gedacht is dan aan Elinkwijk. Er zijn verscheidene jonge spelers in het tweede... De week daarna werd echter, weer in storm, van Stormvogels II gewon nen. Voor rust tegen wind in werd er heel behoorlijk gespeeld en kwamen we met 10 voor. Na de thee was het niet groots en het bleef 10. De volgende wedstrijden tegen Ajax III en D.W.V. III werden beide ge lijk gespeeld door welke resultaten wij ons veilig stelden voor de laatste plaats. Tegen Ajax was het een aardige wedstrijd ondanks het zware veld en kregen we na de rust een paar goede kansen, maar de Ajax-keeper hield alles, behalve een schot van Jaap Wille en zo werd het 11. Tegen D.W.V. ging het veel minder goed en dank zij 2 goals van Cas Tromp werd het nog gelijk (22). G. t. H. Helaas valt er van ons 3e elftal deze reis niet veel goeds te vertellen. Drie nederlagen en één overwinning is nu niet iets om je op de borst te slaan. Nu speelt de onvolledigheid bij ons wel een grote rol. Het derde elftal is Moge er alle aanleiding zijn om in Mei iets te organiseren als officiéél slot van het seizoen 1952'53, om ons daarna slechts te wijden aan nog een enkele vriendschappelijke wed strijd en daarnaast een intensief en succesvol cricket- en honkbal, resp. A.C.C.- en A.B.C.-seizoen. de dupe geworden van het falen van 2e en 4e elftal in het begin van het seizoen. En nu weet ik wel, dat je er niets aan hebt als A.F.C. 3 kam pioen wordt en A:F.C. 2 of AF.C. 4 degradeert, maar mijn streven is al tijd geweest om zo hoog mogelijk met mijn elftal te eindigen. En nu kom ik meteen aan een teer punt, dat ik hier nu eens wil vermelden. Zijn wij, A.F.C.-ers, ons er wel van doordrongen, als we Zondags onze ge liefde rood-zwarte kleuren dragen, wat dit voor verplichtingen met zich meebrengt. Onze plicht is ons uiter ste best te doen en sportief te strij den voor de overwinning. Maar niet zoals er bij ons zijn, die er op een gegeven moment de brui aan geven, en denken: och, of we nu op de der de of zevende plaats eindigen, doet niets ter zake. En nog erger (ik wil geen namen noemen) die zeggen: och, stel mij maar niet meer op, ik heb er toch geen zin meer in. Kijk eens aan Heren, deze handelwijze kan niet genoeg afgekeurd worden. Ik raad dan ook ons Bestuur en de Elftalcommissie met klem aan hier scherp en zonder aanzien des per- soons tegen op te treden. Zij vergal len op zo'n manier de genoegens van de jongens, die wel willen. Ik hoop, dat ik hiermede voldoende duidelijk ben geweest. Ik wil nu nog de vier wedstrijden in het kort de revue laten passeren. Spartaan 3 uit werd met 31 verlo ren. Jammer, dat enige fouten ach ter prompt door Spartaan werden af gestraft. Wat een verschil met de thuiswedstrijd, die toen onbedreigd met 30 werd gewonnen. De week daarop tegen één van de zwakke broertjes, K.B.V. 2 uit, en het is mij nu nog een raadsel hoe we d&t heb ben verloren. HERENGRACHT 92 - TELEFOON 418Ó4-42864 - BEURS 41057 Parfumerieën Toiletartikelen v. BAERLESTRAAT 82 TELEFOON 28983 3

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 3