iïlai|hall N IB) N (BJ N IB) N IB) Dames- en Herenschoenen 2 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeus, houöt öe schakeL in stanö De afgelopen week stonden wij zo waar met ons eerste elftal op de tweede plaats. Een weelde, die wij in geen jaren meer hebben gekend op dit tijdstip van de competitie. Intus sen zijn wij na de wedstrijd tegen Volendam alweer een plaats gezakt, doch met nog drie wedstrijden voor de boeg kunnen wij nog best een plaats opschuiven. De wedstrijd RapiditasA.F.C. ein digde, zoals U weet, in een 31 overwinning voor ons eerste. Een wedstrijd in een zeer prettige ver standhouding gespeeld, waarbij voor al door onze jongens zeer behoorlijk voetbal geproduceerd werd. 'Op 22 Maart j.l. fungeerden wij als sparringpartners voor het Voorlopig Nederlands F.I.F.A.-Jeugdelftal, n.l. 's morgens op ons terrein voor de wedstrijd Holland—Zwitserland. Het F.I.F.A.-elftal werd door onze jon gens kansloos geslagen. Alleen kee per Schouten (O.S.V.) speelde een prima wedstrijd en het was zeker niet aan hem te wijten, dat het 40 werd. O.S.V.A.F.C. speelden wij op 29 Maart in een orkaan. Het O.S.V.- veld is toch reeds een zeer lastig be- speelbaar terrein, doch nu in de storm wisten onze spelers er hele maal geen raad meer mee. Voor de rust speelden wij met de storm tegen en elke bal, die door Zimmerman het veld ingezonden werd, kwam, indien enigszins van de grond gespeeld, on middellijk, en dan meestal als cor ner, terug. Met de rust stond het 30 voor O.S.V. door doelpunten van de linkshalf. O.S.V. deed prac- tisch niets anders dan schieten op ons doel. Onze spelers beweerden in de rust wel, dat de wedstrijd toch Speciaal adres voor ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 door ons gewonnen zou worden, doch het bleek al dra, dat hier niets van in zou komen. A.F.C. probeerde met de storm „mee te voetballen" en op de normale wijze doelpunten te maken. Dit toch was een onmogelijkheid en het is nog onbegrijpelijk, dat de on zen het voorbeeld van O.S.V. van voor de rust niet volgden. Verder dan één doelpunt van spil Bijker kwamen wij niet, al dient vermeld te worden, dat doelman Schouten ook thans weer buitengewoon goed speel de en ons de overwinning volkomen in de weg stond. De plaatselijke ontmoeting tegen onze oude vrienden, de Whites, ein digde in een 43 overwinning voor ons, na een meer spannende dan fraaie strijd. Vermeld moet echter worden, dat het meer een modderballet dan een voet balwedstrijd was en hierdoor van het spelen van goed voetbal ook geen sprake kon zijn, vooral toen in de rust een fikse regen- en hagelbui ons nog een beetje „verkoeling" kwam brengen. Dit was op 6 April j.l., dezelfde dag, dat Volendam kampioen van onze af deling werd. Natuurlijk hebben wij reeds persoonlijk die dag onze felici taties overgebracht, doch Volendam- mers, nogmaals en thans dan vanaf deze plaats onze gelukwensen en veel succes in de komende kampioens wedstrijden. Op 12 April speelden wij uit tegen de kampioenen. Voor de rust was het een aardige wedstrijd, waarin Volen dam eenmaal wist te scoren, ondanks het feit, dat wij een licht veldover- wicht hadden. Na de rust was het al spoedig 20 en 10 minuten later 30, waarna Wim Feldmann er 31 van maakte. Toen begon echter „het spul". Onderling was er al veel ge mopperd en toen Bijker zijn aanvoer der onvriendelijk bejegende, kon hij naar de kleedkamer vertrekken. A.F.p. speelde toen natuurlijk de laatste 20 minuten met 10 man en vormde geen homogene ploeg meer, zodat het voor Volendam niet moei lijk meer was de overwinning op ons te consolideren. Hiermede verspeel den wij de tweede plaats, daar West Frisia won. Zoals reeds gezegd, heb ben wij nog 3 wedstrijden te spelen, n.l. op 26 April A.F.C.H.V.C., op 3 Mei a.s. SchotenA.F.C. en op 10 Mei A.F.C.H.F.C., zodat de tweede plaats uiteindelijk nog niet definitief voor ons verkeken is. De Jaarlijkse Algemene Veteranen Vergadering werd op 14 Maart j.l. in ons Clubhuis gehouden. Het voor naamste punt van de Agenda was de benoeming van een scheidsrechter voor het komende seizoen. Candidaten waren Geb Buren en Ben Eiserman. Naar ik vernam is Geb Buren uit de bus gekomen, maar of dat helemaal zuiver is gegaan... Men spreekt van omkoperij, maar ja... (volgende vergadering is onder po- litie-toezicht)Ook de traditionele wedstrijd van de Vetten tegen de Zat- ten is weer gespeeld. De punten wer den broederlijk gedeeld (33). Scheidsrechter Buren (de scheids rechter van de Vetten). Personalia. De A.F.C.-familie werd deze maand uitgebreid door de komst van Jan, zoon van Bregje en Jac. Mellegers. Nogmaals onze felicitaties ouders. Op 6 April speelden onze junioren den Dekker en Beekman in het Am sterdams Jeugdelftal tegen Liverpool in een voorwedstrijd voor de wed strijd Ajax-Sneek. De Amsterdam mers wonnen de strijd met 31. Onze jongens behoorden tot de bes ten van het veld. Bravo jongelui. Maandagavond 13 April j.l. vertoon den ons lid Leo Horn en Hans Eijs- vogel hun Olympiafilm: Helsinki '52 in het Minerva-Paviljoen voor de A.F.C.-familie. Die A.F.C.-ers, die aanwezig waren en dat waren er niet weinig, want de zaal was propvol, hebben geen spijt van hun gang naar het Minerva-Paviljoen gehad. De Film was buitengewoon interessant en de explicateur Eijsvogel prima. Leo Horn bewees die avond, dat hij niet alleen een goéd scheidsrechter, doch ook een prima causeur is. Zijn verhalen over zijn reis naar Helsinki en zijn verslag over de wedstrijd En gelandBelgië waren niet alleen in teressant, doch gaven ons tevens een blik op de Leo Horn, die wij nog niet zo goed kenden, n.l. de man, die zeer openhartig en vrolijk alle ge voelens en de scheidsrechtershartge- heimen vertelde op de meest boeien de wijze. De Voorzitter heeft U al namens de A.F.C. erkentelijkheid betuigd voor de schitterende avond. Nogmaals onze-hartelijke dank. En nu de laatste etappe! Ik wens de jongens van het eerste de tweede plaats toe en de andere elftallen na venant. VAN TEUNENBROEK (Onderschrift. Drukker Meijer en ik verschillen van mening. Hij denkt, dat U het opschrift niet begrijpt, ik dacht van wel. Willen laatstgenoem den zich op clubavond tot Jo Meijer richten? Anders kost het mij een biertje. Red.) A.C.C.—P.W. Hemelvaartsdag, 14 Mei 1953, begint de cricketcompetitie le klasse met 'n thuiswedstrijd voor A.C.C. tegen het aloude P.W. uit Enschedé. De match begint om 11 uur op het fraaie Twentse Bank Sportterrein, gelegen achter het Hockey-stadion in Amstelveen. De toegang is vrij. Iedere A.F.C.-er jong of oud is van harte welkom!

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2