öRukkeRij joh. ineijeR zoon 7 Zaterdagmiddageiftal Bequnstiqinq var onze adve,Rtee.RdeRS, houdt öe schakel in stand Eindelijk is het mij dan mogelijk U, voluit lachend en hier en daar han denschuddend, tegemoet te treden. Uw vierde bleef gedurende de ver- slagmaand, zonder hulp van Pluvius en Thialf, ongeslagen en heeft de trap naar omhoog beklommen. Aan het begin van het seizoen zei ik 't U reeds, mijn werk zou bestaan in het op (geforceerd) vrolijke toon aangeven van de afstand tussen ons en nummer laatst. Ik weet niet of U het tussen de regels hebt gelezen, maar er zijn dagen geweest, dat er geen afstand was. Nu komt er ech ter verandering ten goede. Tegen D.W.S. IV werd een totaal gewijzigd elftal het veld ingestuurd. Gerrie Stallmann werd als spil, Franzl Heineman rechts- en onze nieuwe aanwinst Hans Schut links back opgesteld. (Houdt deze laatste naam eens in gedachten). Om het door ons gespeelde systeem nog eens extra steun te verlenen, werden mid denspelers verkozen, wier namen met met een S. beginnen. Resultaat 4-1. (Twee inswingende corners van Broer Veltema een goede goal van George Jurriaans, een meesterlijke ren van Frans Heineman en mijn gebruikelijke terugspeelballetje) Sedert 1934 heb ik bijna ieder sei zoen tegen een Ajax-elftal gespeeld en ik herinner me, dat ik geduren de deze periode hoogstens 2 punten op ze heb gehaald. En nu met het Vierde, dat vermaledijde vierde, dat er geen klap van terecht bracht, een gelijkspel (1-1). Als leeuwen hebben we gewerkt. Onze goal was een strafschop door Gerrit. Voorts had den we de hulp van de Ajax-spelers, die op een ronduitgezegd stomme manier poogden onze vesting te ne men. Het was voor de eerderge- Voor al Uw drukwerken Kanaalstraat 132 Amsterdam-W.- Telef. 80710 noemden, in voetbal vergrijsd, ge- ruggesteund door een in meesterlijke vorm verkerende Ab de Jong meest al een kleine kust deze aanvallen af te slaan. Toch waren we opgelucht toen de scheidsrechter het einde aan gaf. In de wedstrijd tegen D.W.V. IV startte Gerrit een traditie; weer be nutte hij een strafschop. Onze oud medestrijder Wim Wallaart profi teerde, nu gekleed in geel-zwart. van het op één na oudste misver stand ter wereld (het terugspelen op een doelverdediger, die dit niet verwacht)*) en maakte gelijk. Een Hollands" kwartiertje gaf ons een geflatteerde 1-1 overwinning. Bij deze 4 was een zeer ordentelijk doel punt van Daan Perton, lange tijd verdooid in een hoger elftal, maar nu weer (o.a. door het baardwekend Recinit) middenvoor van Uw en zijn Vierde. N'.B. De eerdergenoemde .afstand" bedraagt nu vier punten. JAN TALLING Wat is dan het oudste misver stand, Jan? Bedoel je misschien die appelenrel? Antwoord gaarne in vol gend nummer. - Red. De conjunctuurbaan van het zevende passeerde reeds in December zijn laagste punt. De trend, als voort schrijdend rekenkundig gemiddelde der resultaten, kan weer worden aangegeven door een positieve rich- tingscoëfficient. Kortom ons opti misme bleek gefundeerd. Reeds in de laatste dagen van het vorige jaar geraakte een tiental le den tot het zo hartstochtelijk ver langde succes. A.S.V.K. werd ver slagen. De buit was vet, wel zes doelpunten vóór en geen enkel tegen! Na deze voortreffelijke prestatie werd een maand rustgenomen. Toen was het in het bulletin te lezen, dat ,,De Jeugdige Kampioen" zou ontvangen in de ha-nd- en voetbal- chaos van oostelijk Amsterdam. Slechts enkelen lieten zich deze ge legenheid ontglippen. Bij aankomst bleek ons echter, dat wij te doen hadden met de ongeslagen lijstaan voerder en daar wij een juist gevoel voor verhoudingen hebben, lieten wij de winst aan D.J.K. (2-3). Hierna volgde een imponerende reeks successen. L.O.C., 1-1. Gekenmerkt door koude, wind en een scheidsrechter met Ju liaanse tijdrekening. Tavenu, 2-1. Brillant spel. Uithoorn, 1-0. De „gele tijgers" ge droegen zich als zodanig. Wij won nen met de wapenen, welke de mens de superioriteit hebben gegeven op de aarde, t.w. de sterk ontwikkelde hersenen en het spraakvermogen. Het ging slecht. Het gaat beter. Zal het goed gaan? CAPTAIN Liefhebbers van het super-opportu nistische spel zijn na lange tijd ein delijk weer eens aan hun trek" ge komen bij de wedstrijden van het Zaterdagmiddagelftal, dat zoals be kend, deze speelwijze op onnavolg bare wijze vertolkt. Dat de uitvoerders van dit hartver heffende systeem tijdens de gedwon- zo ongeveer de gehele winter heeft gen rustperiode, die voor onze ploeg geduurd, niet al te zeer verstramd waren, bleek al direct tegen de kam- pioensploeg van de Stadsschouwburg. Op een in bijzonder bedroevende staat verkerende akker aan de Vel- serweg werd deze strijd uitgevoch ten. De klei plakte in deze wedstrijd zeer goed, waardoor de bal met gi gantische klompvoeten moest wor den voortbewogen. Doordat de voor hoede van de Stadsschouwburg zelfs een meter voor ons doel, in vrije po sitie, de bal niet uit de vette klei wist te werken, behoefde Van Driel ditmaal geen al te opzienbarende reddingen te verrichtingen. A angezien uok onze stoottroepen zich uitermate vertraagd over het veld bewegen, bleef het bij een punt loos gelijk spel, een bijzonder eervol resultaat! Tegen Uithoorn liep alles weer gesmeerd. De grillige tactiek, die van meet af aan met verrassen- virtuositeit werd toegepast, bracht de Uithoornaren zó van streek, dat de overwinning geen ogenblik in ge vaar is geweest. Onze voor deze wed strijd geleende doelverdediger, Van Manen, had dan ook veel meer te duchten van de venijnige wind dan van de Uithoornse aanvallers. Het werd een 3-1 zege, met als meest memorabel feit een zwiepend schot van Teun Wiggemansen in de boven hoek, door onze trouwe supporters met krachtig handgeklap gehono reerd. Wiggemansen gelooft sterk, na vele experimenten, de juiste voet beweging te hebben gevonden. De uitwedstrijd tegen NAO, op het beruchte complex aan de Velserweg moest met een niet weg te cijferen handicap worden begonnen. Het bleek namelijk weer eens een van de meest afgelegen velden te betreffen en doordat niemand met kaart of kompas was uitgerust, kwamen de meesten hijgend en ver over tijd de kleedkamer binnenstormen. En daar het uithoudingsvermogen van velen krap toereikend is voor een volle speeltijd was dit een omstandigheid waarmee geducht rekening moest worden gehouden bij de te volgen tactiek. Snel werd het resterende uithou dingsvermogen opnieuw verdeeld en het resultaat was verbluffend: vier doelpunten voor de rust, met de storm in de rug, hetgeen in de kleed- kamer-calculatie fijnzinnig was be trokken. De zwaarste beproeving le verde in deze wedstrijd echter de al- (vervolg pag. 1 13e kolom) q

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 9