Resultaten op de groene velden 1 2 3 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöe.RS, houöt öe schakel m stanö TT et is de dag na de wedstrijd te- 1-^gen Z.V.V., waarvan het enige goede dat er over te zeggen valt is, dat wij de punten weer binnen heb ben. Ik schrijf dit in liggende hou ding, met één been dik omzwach teld, want de gisteren opgelopen knieblessure stelt mij niet in staat tot meer dan strompelen, en dat nog zeer gebrekkig. Nu, het is wederom geen opwekkend geluid dat ik kan laten horen. Als ik de laatste wed strijden de revue laat passeren zie ik dat we tegen Helder wonnen met 5-3, maar in Enkhuizen tegen West- Frisia ten onder gingen. En daar gisteren dan bovenop die meer dan slechte wedstrijd tegen Z.V.V. Het spijt me het te moeten consta teren, maar we zijn hard bezig de winst die we in het begin van het seizoen behaalden, weer te verspe len. Ons spelpeil is dalende, de on derlinge verstandhouding verslech tert en ik vraag me af: Waarom dit alles Het zou misschien goed zijn voor ons als we eens stilstonden bij de volgende woorden van ons clublied: ,,Wij allen dienen onze club als plichtsgetrouwe mannen", met de nadruk op het woordje dienen. Ik kan me n.l. niet aan de indruk ont trekken dat er onder ons nog te veel zijn die denken dat de club er is om hen te dienen. Dat dienen be hoeft overigens heus niet alleen te bestaan uit bet b.v. met milde hand schenken van bedragen in contanten als de Penningmeester weer eens in nood verkeert (al is dat vanzelf sprekend erg belangrijk) Neen, ook in kleine dingen, ik zou haast zeggen, juist in kleine dingen kunnen wii onze club dienen. Om er maar enkele te noemen; jezelf be heersen tijdens het spelen van een wedstrijd, de woorden die soms in eens in je opwellen als een mede speler een fout maakt, in te slikken en in plaats daarvan een paar be moedigende woorden te spreken, je eigen sympathieën en antipathieën opzij te zetten en er zodoende toe bij te dragen dat het team ook wer kelijk een TEAM, d.w.z. een homo geen geheel vormt. Laten we vooral beseffen, dat be schaving ook op een voetbalveld noodzakelijk is. Laat het niet zover komen dat men gaat zeggen: A.F.C. is een slecht verliezer, want groter schande zouden we al diegenen die A.F.C. groot hebben gemaakt niet aan kunnen doen. Nog is het niet te laat; laten we niet schromen de hand in eigen boezem te steken, ieder voor zich, en laten we vooral geen ge noegen nemen met alleen maar goe de voornemens, die verdwenen zijn zo gauw we binnen de witte lijnen staan. KEES Er zijn deze keer slechts gunstige resultaten van het 2e elftal te ver-, melden; sinds de laatste Schakel hebben wij n.l. 2 x gelijk gespeeld en 1 x gewonnen. Tegen BI. Wit III kwamen wij 1-0 voor te staan door een penalty maar via twee heel on gelukkige goals werd het 2-1 voor Blauw Wit en vlak na rust werd het zelfs 3-1. Door goed volhouden werd het tenslotte nog 3-3. Een maand later speelden we in Alkmaar tegen Alcmaria Victrix II. Voor rust tegen storm in werd het een heel goede wedstrijd, met rust 1-0 voor. Na de thee was er niet veel meer aan en werd de score tot 4-0 opge voerd. In deze wedstrijd waren er eigenlijk geen uitblinkers, er werd door vrijwel allemaal goed gespeeld, in tegenstelling tot onze laatste wedstrijd tegen V.V.A. II (0-0), een heel matig partijtje, dat we zeker hadden moeten winnen. Maar we handhaafden toch ons ongeslagen re cord der laatste maanden. Uit de eerste 6 wedstrijden haalden we n.l. 2 punten en uit de laatste 6 liefst 9. Deze resultaten zijn m.i. voor een groot deel te danken aan de wijze waarop door de meeste spelers van het 2e getraind wordt. Op Dinsdag zowel als Donderdagavond is het 2e het beste vertegenwoordigd van al le elftallen n.l. door vrijwel alle spe lers, wat de onderlinge verstandhou ding, die toch al heel goed is, nog verbetert. 'S* Zondags uit zich dat tijdens de wedstrijd, er wordt n.l. niet, laat ik zeggen, „gepraat"; wat niet van alle elftallen gezegd kan worden. Jongens, houden zo! G. t. H. Eindelijk, op 25 Januari '53 konden onze return-ontmoetingen een aan vang nemen en wel eerst T.O.G. II thuis. Helaas slaagden we er niet in om revanche te nemen voor de aan de Kruislaan geleden nederlaag. Of schoon de kans er zeer zeker vol doende geweest is. Jammer want nu werd onze toch al kleine kans om Watergraafsmeer II nog te bereiken definitief afgesloten. Excuses van 't tweede veld wil ik er niet eens bijhalen; dit gold voor T.O.G. II net zo goed als voor ons. Onze speelwijze maakte 't voor 't harde maar faire spel van T.O.G. II wel uiterst makkelijk om ons met succes te bestrijden. Met dat al een pluim voor onze te genstanders, die toch maar kans za gen ons sterke 3e elftal 2 x te klop pen. Precies vier weken later kwamen we weer in de baan en wel tegen W.M.S. II wederom thuis, 't Hoofd- veld was nu ons domein en of 't nu daaraan lag, ik weet 't niet, maar 't ging weer gesmeerd, 't duurde even voor we ingespeeld wa ren, maar toen de 1ste goal aange tekend was door Jan v. d. Werf, volgde er spoedig een 2de wederom van Jan. Gelukkig zagen we in, dat we er nog niet waren met deze 2-0, en Cor ter Horst komt de eer toe met een wel machtig 30-meterschot de score op 3-0 te brengen. Rust, na de sterke wind te hebben meege- had. En dat 3-0 niet te veel was bleek weldra, vooral toen Henk van Teunenbroek moest uitvallen, en 't enige tijd duurde voor er een inval ler was verschenen. Het stond 3-2 voor we 't wisten, maar werden toen gelukkig wakker. Met een vierde doelpunt stelden we de zege veilig. En nu j.l. Zondag nog de gespeelde ontmoeting thuis tegen Germaan II. Een zeer zwakke tegenpartij. Ik wil hier dan ook niet veel van vertellen, alleen dit, dat we ons moesten scha men niet meer doelpunten te heb ben gemaakt, want als we ooit de kans hebben gehad op doelpunten, dan was het wel nu, 't werd 4-0, de zelfde uitslag als in de uitwedstrijd. U ziet ik ben nog niet eens zo gauw tevreden. En nu jongens doorgaan, ook al is onze kans voor de bovenste plaats nog zo klein, dan MOETEN WE DE TWEEDE PLAATS HALEN. Blijft trainen, dat is zo belangrijk. Onze trainer Sluijk kan jullie nog zoveel bijbrengen en de oefenpartijtjes zijn een lust de laatste weken. Bereid je voor op de belangrijke wedstrijd Watergraafsmeer II uit die gewonnen zal MOETEN worden. Onze spelers mogen er zijn, ook al pikken ze er nog af en toe eens eentje voor 't tweede. Wim v. d. Hurk doet 't meesterlijk als rechts buiten, ais hij maar ballen krijgt. Met Ton Bookelman vormt hij een goede rechterwing. Onze krachtige half linie met Joop Engelkes steeds meer als uitblinker zal het nog wel verder brengen. Henk v. Teunen broek: van deze plaats nog een spoe dig herstel en spoedig wederom in ons centrale midden. En een afscheid hopenlijk niet te lang aan Cor ter Horst die weer een verre reis gaat ondernemen. Cor we zullen je mis sen, je had in ons 3e nog niet ver loren. Veel succes en tot een spoedig weerziens CAPTAIN JOOP 8

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 8