Ferstrekkende Fermakelijkheden Fan de Feestcommissie J. H. ESSER COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN Varfi J. ZWAAG HERENKAPPER Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö HP erwijl het clubleven soms op A rechte paden, dan weer langs steile afgronden en diepe ravijnen voortschrijdt, ons allen, rechtgeaar de A.F.C.-ers in een betoverende ban houdend, doen diepe groeven de gezichten van een aantal reeds grij zende getrouwen ernstig tekenen. Het zijn de duidelijke lijdenssporen van hen, die ons allen zo vermetel voorgaan in de voorbereiding van de feestelijkheden ter gelegenheid van ons 60-jarig bestaan. En het mag wel als een hoge gunst worden aangemerkt, dat deze wroet- sehap ondergetekende een spontane en zeldzame permissie verleende thans reeds een tip van deze U allen interesserende luier op te lichten. Wat gaat er gebeuren? Wat staat U en mij te gebeuren in 1955 Ziedaar de simpel gestelde vraag. Astrologisch zou het al heel eenvoudig zijn door naar een kiosk te wandelen en daar tegen overgave van zestig spie ons een gedrukte zekerheid omtrent onze toekomst aan te schaffen. Bij een feestcom missie van een dergelijke grote al lure als de onderhavige liggen de zaken geheel anders. Daar wordt niets aan de sterren overgelaten, tenzij zij de sterren zien als bewe gelijke, zingende en sprekende in dividuen op de bühne. Maar laat ik U niet langer in het onzekere laten. „Der Worte sind ge- nug gewechselt, Lasst mich auch endlich Taten sehn!" (Goet, hè). Hup dan, in het prille van het jaar 1955 nemen de feestelijkheden een aanvang. Het is de bedoeling in de eerste plaats een aardige optocht door de stad te houden. Fabrieken, kantoren, winkels en magazijnen worden dp die dag gesloten. Dat is logisch! In Zuid, dat zo bijzonder bevoordeeld is onze energieke en oude club domicilie te mogen ver lenen zijn alle zaken de gehele week trouwens dicht. Ik vermeld dat spe ciaal, opdat U in die dagen niet zon der melk, brood en Blue Band zult zitten. De optocht Om drie minuten over half drie ver trekt de optocht van het Museum plein, waar tegen die datum toch vermoedelijk nog niets aan zal zijn gedaan. Twee herauten openen de stoet. Mogelijk de heren Westerveld en van der Marei, mits hun blaas- vermogen aan de eisen voldoet. Dan volgen jvier olifanten van Circus Strassburger. Deze olifanten, die van die hele grote bekende bellen in hun oren dragen, symboliseren het geweld en de kracht, waarmede A.F.C. zich in 33 achtereenvolgende seizoenen verzette een klasse te zakken of te stijgen. Achter deze folianten volgt, of lie ver gezegd, ligt Nico Holtzappel (of wie dan onze voorzitter moge zijn) op een rood-zwarte tafel met zijn benen in de lucht. Hij zal tijdens de rit een antipodistisch nummer brengen. Op zijn tenen zal hij la ten draaien en wentelen 'n maquette met alle makken van ons nieuwe veld en tribunes Een deputatie van het Gemeentebe stuur zal de wagen flankeren. Zij lachen. Daarachter loopt een ballet van lief tallige damesleden, die een rood-wit schild dragen, dat het nieuwe so- cieteitsbordje voorstelt. Zij schreien voort! Vervolgens op een bed van klatergoud komt Lóu Woudstra (of wie dan ook penningmeester moge zijn) met een fantastische jongleurs- act. Hij tracht een hoog budget in redelijk evenwicht te houden. Af wachten dus maar!! En dan, beste Schakelaars, na dit huzarenstukje van deze grote equi librist, dan komt De grote stunt!! Vijf knotsgro'te, platte wagens, al len een periode voorstellende uit het rijke en bewogen leven van A.F.C. Een van deze wagens is welwillend afgestaan door de Bond van Distil lateurs en Slijters. Zuiver uit erken telijkheid! Een andere wagen is van de V.A.M.I. met de inspirerende spreuken: Melk is vreugde, Melk is goals scoren. Melk is promotie. Die wagen zal het goed doen in de ogen van het publiek, dat altijd heeft gedacht, dat wij op de verkeerde weg waren. Weer een andere wagen, daar zit als koetsier op onze Zweed se Schakelmedewerker Constant Knudde. Op een grote Gelderse worst staat geschilderd: Wij trainen met snert!! Wij houden het op „Pijl"!! Achter deze wagens loopt een mach tig orkest van donateurs, die hun contributie over dat jaar betaald hebben. Dat leek de Feestcommissie billijk. Kees Thim weet nog een Turkse trom ergens te zitten. Hij moet zeer bruikbaar zijn; de trom, wel te ver staan. Dit wat de gigantische optocht be treft. Voor de armsten uit Amster dam-Zuid wordt vervolgens een co mité samengesteld, dat kleren inza melt. Er worden leiders gezocht met aan het hoofd een kleerenleider. En onze adspiranten? Doen die dan helemaal niets? Wel, die bieden Zaterdagmiddag een schil derij aan, dat vervaardigd is door Bouke Dorenbos. In de olie nog wel. Dit olieverfstuk stelt voor het derde veld (zgn. kippeveldje) gezien vana-f het Coca-Cola-bord. Het veld is juist ingezaaid op last van Giel van Driel (of wie dan commissaris van mate riaal mogen zijn). Dit zal echter al leen opvallen aan „inzaaiders." Even na Zonsondergang wordt er een vis wedstrijd gepleegd tussen A.F.C. en D.W.S. in de rijke wateren achter ons onvolprezen clubhuis. Het gaat hier om de „Grote-Blubber-Prijs." Des avond laat komen allen téza- men in het „huis met de fraaie lam pen," alwaar de dan heersende ver houding Bestuur-Enquêtecommissie zal worden bestudeerd. Afgewisseld met zang van „Ouwe Dis" en een biljartdemonstratie van Arie Mets. Deze zal een piqué laten zien over 11 banden. De bal zal dan verdwij nen in het rechtse controlehuisje Het biljartlaken wordt verzekerd! En Zondags Tja, ZondagAls de wrede plannen van enige regeerders niet zullen doorgaan, en er mag nog wat gezonde sport worden beoefend, dan zal het een blije dag worden. Er zal een wedstrijd gespeeld worden tegen spelers uit de Kaukasus. Die dan vermoedelijk wel in de buurt zullen vertoeven. Ik mag de spelers nu (vervolg pag. 7, 1 e kolom) HERENGRACHT 92 - TELEFOON 41864,-42864 - BEURS 41057 umerieun Toiletartikelen v. BAERLESTRAAT 82 TELEFOON 28983 6

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 6