Mixed Pickles Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö Go Ahead I De tweede voorzitter van „Go Ahead" de heer C. A. Eekhuis schrijft ons het volgende: „Met genoegen heb ik in het Februarinummer van Uw blad kennis genomen van het A.F.C.-standpunt inzake de houding van het Bondsbestuur op 1 Februari j.l. Gaarne sluit ik mij aan bij de hulde, die U aan diverse personen en organisaties brengt. Teneinde misver stand uit de weg te ruimen over de wedstrijd Go Ahead- Elinkwijk op die dag, sluit ik hierbij in een afschrift van een schrijven, dat door ons bestuur aan de K.N.V.B. is gericht en verzoek U nota te nemen van hetgeen in de komende „Go Ahead-Revue" over deze materie wordt geschreven." Uit de stukken blijkt, dat Go Ahead en Elinkwijk al het mogelijke hebben aangewend om de wedstrijd niet te laten spelen. Dit stuitte echter af op de onwil van bondsbestuurslid Kruijver. De wedstrijd is toen gespeeld „onder protest tegen de houding van de K.N.V.B. voor het in gebreke blijven alle wedstrijden voor deze Zon dag af te gelasten." De recette is integraal afgedragen aan het Nationale Rampenfonds. Go Ahead II Het is inmiddels waar blijft de tijd! alweer 34 jaar geleden, dat wij in een officiële wedstrijd tegen Go Ahead speelden en dat ging toen om het Kampioenschap van Nederland. Achteraf is het toch wel raar, dat het in de voetbalgeschiedenis rond 30 jaar geduurd heeft, voor de arbei derclubs een rol gingen spelen. Go Ahead was de pionier van het volksvoetbal in het Oosten en had het om de drommel niet gemakkelijk. Men vreesde algemeen, dat de volksclubs een rauw spelletje zouden weggeven. Het loopt altijd anders, dan men denkt, want juist clubs als Go Ahead in het Oosten en bijv. Feijenoord en Zeeburgia in ons district hebben het altijd gezocht in technisch, vaak geacheveerd voetbal. De Koekenieren hebben goed en baanbrekend werk gedaan en het spijt ons van harte, dat hun eerste elftal in de knoei zit. De beste wensen van A.F.C. vergezellen de roodgelen bij hun verwoede pogingen, zich in de eerste klasse te handhaven. Samenwerking De bondstrainer, Jaap van der Leek, heeft voor de leden van het Haagse Quick een causerie geliouden en „Chantaeler" - het uitstekend verzorgde clubblad van de Haantjes geeft er een uitvoerig verslag van. Een der vragen (en het antwoord daarop) zullen onze lezers stellig interesseren. Vraag: „Is het mogelijk, in eenzelfde vereniging voetbal en cricket te spelen?" Antwoord: „Ja, als er maar een goede onderlinge samenwerking is. Als de cricketers, die in September weer moeten voetballen, maar tijdig, dus bijv. begin Augustus (en dit geldt natuurlijk voornamelijk voor de spelers uit de hoogste elftallen) hun voetbaltraining beginnen". Naar onze smaak was het antwoord van v. d. Leek typisch voetbal-eenzijdig. Wanneer hij een werkelijke sa menwerking tussen, voetbal en cricket wil, dan had hij er deze zin aan moeten toevoegen: „En als de voet ballers, die in Mei weer moeten cricketen, maar tijdig, dus bijv. begin April (en dit geldt natuurlijk voor namelijk voor de spelers uit de hoogste elftallen) hun crickettraining beginnen." Vindt U niet? Ramp-recette Zoals U in de bladen heeft kunnen lezen, heeft A.F.C. de recette van de wedstrijd A.F.C.-den Helder, de eerste officiële thuiswedstrijd na de Ramp, ten bedrage van 1400— aan het Nationale Rampenfonds geschonken. Het zat die dag tégen. Met alle respect voor onze wit gehemde Marinevrienden maar den Helder is als zodanig in Amsterdam geen „Kasstuk". Voor de goede zaak hadden wij beter bijv. „Zeeburgia" die dag kunnen hebben. Er was veel concurrentie en het weer was hoe kan het anders in deze noodlottige winter 's morgens weer erbarmelijk slecht. Toch konden wij 1400.overmaken. Want alle leden betaalden de volle entréeprijs en verschillende leden, die ziek of op reis waren, betaalden tóch. „Den Helder" kocht kaarten voor spelers en reserves. De journalis ten hielden hun perskaart in hun zak en betaalden. De man van de Rijwielstalling had met krijt op een stuk carton geschreven: „Rijwielstalling voor het Rampenfonds". De man van „zachte en gemakkelijke zittingk- jes" kwam tot de laatste cent zijn ontvangst afdragen. De beroepssuppoosten weigerden, hun loon in ont vangst te nemen. De Gemeente Amsterdam deed de vermakelijksheidsbelasting cadeau. De Bond zag af van zijn aandeel en de heer v. d. Pijl stortte een gedeelte van de in het restaurant ontvangen gelden. Wel, er is een heleboel aan te merken op dit half verdronken, overbevolkte, verpolitiekte, zonloze landje van ons. Maar er' zijn Goddank toch ook dagen, dat je trots en gelukkig bent, Hollander te zijn. Zondag 22 Fe bruari was een van die dagen. Loffelijk initiatief „Elseviers Weekblad" van 28 Februari schreef onder „Sportcommentaar": „Van vele kanten werd ingestemd met de in deze rubriek gemaakte opmerking, dat onze sport- (en vooral voetbalclubs) niet hebben uitgeblonken door milddadigheid. Een enkele uitzondering mag daarom gememoreerd worden. Het Amsterdamse A.F.C. besloot de netto re cette van een thuiswedstrijd aan het Nationaal Rampenfonds af te dragen en het verzocht de K.N.V.B. tele grafisch de andere clubs aan te sporen dit voorbeeld te volgen. Wat er van dit laatste terecht zal komen, zullen we nu maar afwachten. Het zou ons, gezien de ervaring met het aanbod van de profs niet verwon deren, als de K.N.V.B. dit loffelijke initiatief van A.F.C. rustig naast zich neerlegde." Sportiviteit Het is prettig te weten, dat onze tegenstanders het een genoegen vinden, naar de Wandelweg te komen, om hun krachten met A.F.C. te meten. Met voldoening citeren wij dan ook het „Heider-Nieuws" van 20 Februari, dat in zijn voorbeschouwing schreef: (vervolg pag. 7) 3

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 5