f IHafhall Nette en Nuttige Notulen-Notitfes Dames- en Hsrensfhoenen Begunstiging van onze adv. RteefcdeRs, houöt de schakeL in stand Onder deze kop had ik ook mijn copy voor de Februari Schakel aan de Redacteur ingezonden, doch deze „dictator" had er „Overzicht" van gemaakt omdat hij de inhoud zo be knot had (om belangrijker artikelen te kunnen opnemen) dat hij er de vier maal N. niet van durfde maken, 't Zal mij benieuwen hoe hij het deze keer noemt. (Wat dacht je van „Buitengewoon Belangrijke en Boei ende Babbeltjes"? - Red.) Drie competitiewedstrijden en één friendly game werden door ons le elftal gespeeld sedert mijn vorig ver slagje. Te beginnen met de vriend schappelijke wedstrijd uit tegen H.R.C. op 15 Februari j.l., in den Helder dus, ten bate van het Nat Rampenfonds; deze werd door onze jongens met 5-4 gewonnen, met vier invallers. Een goed gespeelde wed strijd en bovendien kon H.R.C. een bedrag van 765,57 aan het Ram penfonds afdragen. Onze jongens be taalden zelf ook entréegeld en de bus naar den Helder werd door onze leiders de Heren Jb. van Nek en Max de Bruin bekostigd, dit in te genstelling tot een bericht in de Hel- dersche Courant dat H.R.C. de bus- kosten vergoed zou hebben. £2 Februari 1,1. speelden wij thuis voo de compet tegen Helder, wel! V'.Pstr'Ja <1 Ie onzen met ,15-3 sverd gewonnen}? Ook c!er< op brengst t.w. 1,398,60 weid, en thans door A.F.C., aan het Rampen fonds afgedragen. Toevallig dat ook juist dit weer een Helderse club was. die aan dit doel meewerkte. Toeval lig, omdat het Bestuur reeds in de eerste week na de ramp besloten had om de recette van de eerstvol gende thuiswedstrijd voor dit doel af te staan. Jammer >s het, flat zo weinig ver enigingen dit voorbeeld hebben ge volgd. Natuurlijk hebben velen een friendly game ten bate van het Rampenfonds gespeeld, doch wat on ze Koningin gevraagd heeft: een OFFER te brengen, hiervan hebben wij helaas weinig kunnen bespeuren. Natuurlijk kon de A.F.C. de recette van de wedstrijd A.F.C.-Helder ook niet missen. Dit is genoegzaam be kend, maar het ging om een offer, en dat heeft de A.F.C. gebracht. 1 Maart; W.-Frisia-A.F.C. 2-1, door de onzen dus verloren; een wedstrijd die door ons, mits met meer animo gespeeld, gewonnen had kunnen worden. 8 Maart A.F.C.-Z.V.V., door ons le met 2-1 gewonnen. Dit was zoals een een der dagbladen schreef, de wed strijd van de gemiste kansen. Als wij deze strijd niet hadden gewonnen, was het ook wel heel treurig met ons gesteld geweest. Het ziet er dan ook voor Z.V.V. met dit elftal wel heel droevig uit. Zaankanters moed houden en veel succes. Personalia 16 Februari heeft de „Commissie 60- jarig Bestaar." haar werkzaamheden aangevangen. Zoals IJ weet bestaat deze Commissie uit de Heren: Esser, Wijnand, C hen, Staats, Brusse en v. d. Maiel met als Erecom. de He ren Jac. van Coy, D. J. Bessem en J. N. Holtzappel. A.G.O.V.V. herdacht op 28 Februari het feit dat zij 40 jaar geleden werd opgericht Natuurlijk ontbrak de A.F.C. ook hier niet op de receptie. Apeldoorners nogmaals onze felici taties en ook voor de toekomst nog Veel succes. Ons lid F. van Zutphen en Mej. R. S. de Jonge z jn op 3 Maai t gehuwd welk paar wy nogmaals onze harte lijke gelukwensen aanbieden. Twee dagen later v'erde onze dochter ACC haar verjaiv lag. Voorzitter Holtz appel en on' ongetekende waren ter felicitatie aanwezig. ACC-ers veel succes in het komend seizoen. Op 20 Maa t a.s. za! ons lid Frans Heineman net Mej. Emmy v. d. Snoek in he' huwelijk treden 's mor gen. 11.15 - ten stadhuize waarna ons lid J. 1 Hoffmann met Mej. E. ij. ilumo;. Koster op Zaterdag 21 Maait a.s. 11 uur ten stadhuize hun voorin':1 zullen volgen. Reeds nu bieden ui, beide paren onze har telijke felle'i- ties aan. Op 21 Maari a.s. zal „Baarn" haar 45-jarig bestaan herdenken en ,,de Germaan" gaat op die dag haar 40- jarig feest vieren. Aan beide Ver enigingen onze gelukwensen en ook voor de toekomst veel succes. Zilveren jubileum Op 28 Maar. a.s. zal onze donateur, de Heer Drubbel, de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden Café van Tuyll opende. Vele jaren hebben wij onze Clubavond bij de heer Drubbel gehouden, ook menige vergadering werd in Cafe van Tuyll belegd, de laatste jaren hebben wij op verlan gen van de 1« den onze bijeenkomsten eerst naar h t, Stadion en later naar Eggers moeten verleggen door het feit, dat de Heer Drubbel z'n bene denzaal tot restaurant heeft laten verbouwen en daardoor z'n biljards ..van de hand heeft moeten doen." die juist bij po leden op Clubavond zo'n grot,e a- trek vinden. Niettemin zijn de A.F.C -ers en de Heer Drub bel elkaar jst ontrouw. De Heer Drubbel zier wij nog veel bij onze thuiswedstrijden en vele A.F.C.-ers zijn nog alt i" welkome bezoekers bij van Tuyll en ik twijfel er dan ook niet aan, of op deze gedenkwaardige dag zullen velen de Heer Drubbel de hand komen schudden en zullen hem evenals wij, met dit feit van harte gelukwensen. Heer Drubbel nog vele succesvolle jaren in van Tuyll toe gewenst Belangenvereniging Op 21 Februari j.l. waren wij als af gevaardigde van de A.F.C. aanwe zig bij de Buitengewone Vergadering van de Ver. ter Behartiging van de Belangen van de 2e-, 3e, en 4e-klas- sers Distriet 1 in Krasnapolsky. Na de opening dezer vergadering door voorzitter Bergvelt, stelde deze de Vergadering voor een bedrag van 500. - beschikbaar te stellen voor de verenigingen, die door de Storm ramp op 1 Februari j.l. in moeilijk heden verkeren, een geste die zonder- stemming door de vergadering werd aanvaard. Na dit sympathieke ge baar gaf de Heer Bergvelt een over zicht van de situatie betreffende het competitievraagstuk omtrent de be sprekingen met de le klassers en het gevoerde beleid op de j.l. gehou den Bondsvergadering, daarbij uit drukkelijk vaststellend, dat het Be stuur zich altijd op het standpunt had gesteld, dat een en ander een voorlopig karakter moest dragen en t.z.t. door de Vergadering bekrach tigd zou moeten worden. Hieruit ontwikkelde zich een uitvoe rig debat, waarbij meerdere clubs meenden niet voldoende door het be stuur omtrent de stand van zaken te zijn ingelicht en men slechts uit de dagbladen kennis van zaken had kunnen nemen. Voorzitter Bergvelt sprak er zijn teleurstelling over uit dat K.F.C. gemeend had, zonder er het bestuur in te kennen een bijeen komst te moeten beleggen voor de (vervolg pag. 3, 3e kolom) Speciaal adres voor ZIJLSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDKSTRAAT 8 TEL. 713870

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2