Uit de Kapiteinshut E; Glubbladen 31e Jaargang Maart 1933 No. 7 Redacteur: J. H. Wijnand, Roerstraat 52 2, Amsterdam-Z. - Plaatsverv. Redacteur W. G. Staats, Churcfiill-laan 25a Administrateur: O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, Adam - Bankiers: Ned. Handel Mij Postgiro 308579 t.n.v. A.F.C.-Schakel Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Tele foon 80710, Amsterdam-W. Dit is de Schakel, die komt binden, De oude club aan d oude vrinden. r is weer eens deining in de voetbalwereld. Nauwelijks is de Bondsvergadering achter de rug en is het rumoer om het Plan-Burgwal bedaard, of we hebben weer stof tot praten over de wedstrijd van de Nederlandse be roepsvoetballers tegen het Franse elftal. De grote pers is niet mals in haar critiek op de weigering van het Bondsbestuur om deze „wedstrijd van het jaar" in Nederland te laten spelen. Nu dient erkend, dat de mo tieven, die het Bondsbestuur tot de ze weigering hebben bewogen, tame lijk duister zijn, terwijl er juist veel voor de tot stand koming van deze wedstrijd in Amsterdam of Rotter dam pleit. Het is hier niet de plaats om alle voordelen op te noemen; een ervan wil ik toch even naar voren brengen. Onze nationale trots, die de laatste jaren op voetbalgebied zo menige stoot heeft moeten incasse ren, zodat we al bezig zijn een mim der waardigheids complex te compen seren door hooghartig te smalen op dat „profvoetbal", die nationale trots zou onze harten weer eens weldadig doen zwellen als we met eigen ogen konden zien, dat Hollandse jongens wel degelijk op hetzelfde, ja op ho ger peil staan dan de beste buiten landse voetballers. Nu konden maar een achtduizend Nederlanders de overwinning van onze - mgens bij wonen Een andere kwestie, die op dit ogen blik de gemoederen nogal bezig houdt, is die van de opvolging van Karei Lotsy. Het is nu eenmaal een eigenaardigheid van ons volk, dat we alle landelijke organisaties me nen te moeten bouwen op drie zui len in plaats van op één hecht fun dament. En nu schijnt de gewichtige voorzitterszetel in het K.N.V.B.-ge bouw beslist op één bepaalde zuil van die drie te moeten rusten. Iede re nuchter-zakelijke be,. -delaar zou zeggen: „Zet de beste man op die plaats, onverschillig in welk vakje hij hoort," maar zo ver schijnen de vroede vaderen nog niet gevorderd te zijn Nog niet. Wij mogen ons in A.F.C. gelukkig prijzen, dat dergelijke overwegingen bij ons nooit hebben gegolden, dat wij nooit hebben geïnformeerd naar geloof of ras van on^frcandidaten, maar alleen hebben gevraagd of zij goede A.F.C.-ers zijn en de nodige capaciteiten hebben. Zouden we van dit beginsel afstappen of zouden we er binnenskamers de hand mee lichten, dan zouden ëeig&iemen van de splijtzwam in onze vriendenkring gelegd zijn en dan ,zou al heel gauw de hechte ketting, die als een sym bool het hoofd van onze A.F.C.- Schakel omspant, uiteenvallen tot losse stukjes. Neen, bij „'as geen zui len, maar een sterk gebouw op één stevig fundament. Nu ik het toch over de innerlijke kracht van A.F.C. heb, wil ik niet nalaten een gelukkig woord van Jaap van Nek te lichten uit het Weekbulletin ven 10 Maart. In zijn langzamerhand beroemd gewor den „Topics of the day" schrijft hij, dat vooral de eerste-elftallers wat meer humor moesten hebben tijdens een wedstrijd. Een wijs woord! De laatste tijd immers lijkt het wel of zij bij dat woord een klein taaifoutje gemaakt hebben, een umlautje te veel hebben gezet en humör tonen in plaats van humor. Als zij weer hun oude slagzin in practijk brengen: „Harmonie en en- semblespel, daar zit muziek in", dan kan het niet anders of A.F.C. bezet aan het eind van het seizoen een eervolle plaats in de hoogste regio nen van de ranglijst! HOLTZAPPEL De A.F.C-Schakel wordt aan tal van bevriende clubs ge zonden, die ons op hun beurt hun clubblak zenden. A.F.C. zou het op prijs stellen, indien de betrokken verenigin gen hun clubblad voor A.F.C. uitsluitend willen expediëren aan de Heer J. H. Wijnand, Roerstraat 52 II, Amsterdam (Zuid). Geadresseerde zal er voor zorg dragen, dat deze bladen des Maandagavonds op de leestafel van de Club-So- cieteit ter lezing liggen. VJ,

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1