Heinekens Van trainen tot spelen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö In mijn laatste schrijven maakte ik gewag van „het gaat goed maar 't kan nog beter." Nu ben ik wat dat laatste betreft toch wel enigszins teleurgesteld. Begonnen wij dit seizoen goed en speelden vele spelers beter dan vo rig seizoen, toch hebben de laatste wedstrijden (Helder, W.-Prisia en Z.V.V.) niet datgene gebracht wat verwacht werd. Vier punten uit deze wedstrijden is niet slecht, maar is wel bedriegelijk; het vertoonde spel was verre van hoera te roepen. Waaraan is deze stilstand (achter uitgang) nu te wijten? Daar het mij niet mogelijk is na de training, mijn hart eens te luchten, door afwezigheid der spelers door dienst of anderzins, doe ik het dan maar per Schakel. Training. Opkomst: minder dan de helft van de genodigden, (van de jeugd nog geen kwart). Dat er van een Bestuur dwang moet uitgaan de training te bezoeken is absurd, de liefde tot je sport, het zich bekwamen om tot betere pres taties te komen moet voldoende zijn. Een eenmaal veroverde plaats moet men trachten te behouden en te ver stevigen. Niet iedere plaats in 't elftal ver langt evenveel van je uithoudings vermogen, maar je moet ten alle tijde klaar zijn een andere plaats in te nemen. Mijns inziens mag er van een spe ler verlangd worden dat hij twee maal drie kwartier het uiterste van zijn physieke kracht vergt en vol komen geconcentreerd blijft. Een technisch en taktisch speler met een te weinig aan sprintsnelheid en uithoudingsvermogen zal nooit datgene bereiken, waartoe hij, uit hoofde van zijn balvaardigheid en strategie in staat moet zijn. Laat ik een voorbeeld geven: Wij hebben een speler die een mees ter met de bal is en toch maar in A.F.C. 5 is ingedeeld. Hij is een jongleur, maar lopen, zonder bal: neen, uithoudingsvermogen: Neen. Tactisch spelen: Neen en juist dit laatste moest deze jonge man bij uitstek kunnen. Hij immers kan met een bal wat hij wil, heeft hij hem te pakken dan laat hij hem niet of veel te laat los. Samenspel, het middel, niet het doel, kent hij wel maar past het niet toe. Wij hebben in onze vereniging nogal van deze spelers en spelertjes, aan dezen een ernstige waarschuwing. Dribbel lustig en snel maar niet tot in het oneindige. Met een zeker doel passeren, hierna direct uitvoeren wat door dat pas seren mogelijk is geworden, plaat sen of schieten. Doe je dat niet dan staat vlug een nieuwe tegenstander voor je, een ge plaatste bal gaat sneller dan een die gebracht is, hij sticht verwarring. Een tegenstander kan zich niet her stellen en er komen doelrijpe kansen (Henk Kappel). Dat de zaken niet naar wens gaan, zit echter niet alleen in 't tactische gedeelte, erger nog onze ploeg-men- taliteit is verre van goed te noemen. Mentaliteit De Schakel gaat ver en moet nu iedere „A.F.C.-er" en belangstellen de er kennnis van nemen dat er veel, heel veel aan onze mentaliteit hapert? Hier bedoel ik vooral Se nioren I, Junioren I en Adspiranten I. Zouden we in ons clubblad niet schrijven dat het bij A.F.C. botert, dat er voor ons A.F.C.-er niets te wensen is? Ik zeg Neen! Nogmaals Neen! Vorig jaar lijdend aan een been-in fectie gaf Doe Hofstee mij een paar prikken, niet lollig hoor, maar het resultaat een nieuw en beter been dan ooit. Neem dit schrijven ter harte jongens, geef jezelf een prik of nog erger snij wat weg, zoals het nu bij ons 1ste gaat, gaat het bergafwaarts. Doorgaan zoals de laatste weken, met uitlatingen als: „Met April ga ik tennissen", ,ik zal blij zijn als het Mei is" en „er is niets meer aan we kunnen noch boven of onderaan komen" (en dit alles na een slecht gespeelde wedstrijd) sieren de sport man niet. De voetbalsport en club hebben jul lie toch vrijwillig gekozen. Jongens kom op, weest kerels, is er een mogelijkheid kom dan trainen, BEI.EEF die training, kom niet AL LEEN voor eigen plezier, we heb ben niet allen dezelfde hobby, Iaat het niet tot botsingen komen als het een en ander ie niet bevalt. Vergeet niet dat het algemeen belang No. I moet zijn (ook voor de zogenaamde sterren). Weten jullie niet dat wij Donder dags na de training levensvitamine opdoen Hoe? Als Coentje begint te praten en de monstreren dan klinkt er een gulle lach, moet je in zijn bootje mee va ren, komaan lach dan mee. Ja Donderdags dan heerst er de goe de geest en een prima stemming, waarom deze niet meegenomen en gehouden Zondags tijdens de wed strijd, jammer dat dat onderonsje veel, veel te weinig leden telt. Vraagt het Heer Elzerman, kom en overtuigt je. Dit zijn geen optimistische klanken van de trainer, liever had ik ze niet geuit, maar het KAN en MOET BE TER, met ons aller, onze schouders er onder en een waardig besluit, van deze zo goed begonnen competitie is gewaarborgd. C. G. SLUIJK 12

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 12