[De jeugd V/eteranen-vreugde De heerlijke koffie, Handelsonderneming „Koetosari" Les A-uto-ïtyijc-fio-ü-l ,[P.uoc,e.i" D. v d. VEN BeounstiQino van onze adveRteepöeRS, houdt de schakel in stand Eindelijk kan er weer eens iets wor den geschreven over voetbal voor de jeugd en dan wil ik maar meteen meteen constateren dat de Adsp. het bijzonder goed en de junioren het bar slecht doen. Wat Jun. I man keert is een raadsel, zo op papier een behoorlijk elftal met vele tech nisch goede spelers, jongens die het stuk voor stuk in iedere andere club zouden doen, alleen gezamenlijk in A.F.C. niet. Er ontbreekt iets aan de mentaliteit, het komt er niet uit en de hoofd reden is wel, dat er niet behoorlijk wordt samengewerkt en het spel te slap is. Er zijn een paar jongens die hard werken, wat dat betreft mogen ve len een voorbeeld nemen aan hun aanvoerder, maar er zijn er ook die het wel geloven, die als hun iets mislukt er maar meteen de brui aan geven en geen poging meer doen om die fout te herstellen of terug te komen. Komt jongens, dat moet veranderen en het kan. gaat de volgende wed strijd het veld in met de heilige wil om te winnen en het gebeurt, daar van ben ik overtuigd. Schud lauw heid en egoisme van je af, vormt een geheel en je krijgt betere resul taten. Ik hoop dat Blauw-Wit hef eerste slachtoffer wordt. Adsp. I. twee gewonnen en een ver loren, ik heb zo'n ideeneen laat ik het liever nog niet zeggen, maar doe je best. Adsp. 1" gaat zeker kampioen wor den. 't is alleen jammer dat ze zo zwak zijn ingedeeld, voor mij een be wijs dat er bij de indeling der elf tallen door de Rond niet genoeg re kening wordt gehouden met de re sultaten van de voorcompetitie, re den voor mii om die voorcompetitie maar te laten vervallen. Jun. II zag ik Zondag 8 Maart spe len; zij hadden zeker geen tegenpar tij, waarvan het nodig was om met 4-0 te verliezen. Voor de rust had den onze jongens met een paar doel punten verschil voor moeten staan, maarook al gebrek aan beheer sing om op 't juiste moment je hoofd te gebruiken om een doelpunt te ma ken. Hier zag ik een paar jongens met een heilig vuur werken, die moest je zeker drie of vier maal passeren om hen kwijt te zijn. De andere elftallen doen het zoals we hadden verwacht, gebaseerd op de samenstelling die niet iedere week even sterk kan zijn, doordat we te veel adspiranten hebben en iedere jongen wil wel eens spelen. Een uitzondering wil ik maken voor Adsp. V, dat overtreft tot heden alle verwachtingen. Adsp. III dat Zon dag 8 Maart speelde, deed het lang niet gek, alleen hadden ze zich in de 2-0 voorsprong' vast moeten bij ten, toch is het gelijke spel lang niet kwaaad. Alles bijeen zijn de verwachtingen van de jeugd-commissie wel enigs zins uitgekomen, alleen Junioren I... maar dat wordt beter. Tot de vol gende Schakel, jongens. D. STEEMAN De veteranen hebben weer vergaderd en het. werd weer de jaarlijkse kol der, die wij zo gewénd zijn van dit stelletje ongeregeld. Penningmeester Arie Waaijer las 'n financieel verslag voorzonder cijfers. Knap, hè? En secretaris Ben Bonkink haalde de weerzinwekken de stunt uit. het jaarverslag van... 1950-'51 voor te lezen. Nog weerzin wekkender was, dat niemand het merkte, waarop voorzitter Jaap van Nek zei, dat, als een vergadering zó weerzinwekkend stom was. het be stuur zich dan maar als herkozen zou beschouwen. Hierop wilde de massa een nieuwe vergadering. Dit bleek niet te kun nen!!) en zo waren Jaap. Ben en Arie, herkozen. Toen kwam een ontzaglijk belangrijk punt: de benoeming van een scheids rechter. De veteranen hebben n.l. hun eigen scheidsrechter en van Middelburg tot Deventer, van den Haag tot Utrecht hebben ze er zich aan gewend, dat de A.F.C.-vetera nen Geb Buren als referee mee ne men. (Is dat eigenlijk geen idee voor het eerste Enfin, Geb Buren had ditmaal een tegencandidaatBen Elzerman. Geb was in het diépst van zijn ziel getroffen en had een brief geschre ven, dat hij alle scheidsrechters in Nederland aan zijn laars lapte, inclu sief ons aller L(eo) H(orn) Tonv Glas steunde Geb Buren, maar dit werd niet genomen, omdat Tony net zo kaalhoofdig is als Geb. En fin, er werd gestemd en voor zover- uit de herrie te begrijpen was, had de stemming een 8-8 resultaat. ..Wat doen we nou?" loeide Jaap v. Nek." „Overstemmen of zal ik maar- beslissen?" „Dat nooit" gilden de veteranen met alle warmbloedigheid, waarover het Amsterdamse ras beschikt. „Overstemmen!" Dit geschiedde on der daverende vreugde en toen was het resultaat: 9-9. Inmiddels was bekend geworden, dat Geb Buren, om het mooi te houden, de voorzitter een kruik jenever had gegeven. De strikt objectieve voor zitter besliste toen, dat Geb Buren weer een jaar als scheidsrechter is ingehuurd. O, ja, ze zijn nog thuisgekomen ook. Licht in het hoofd en in de porte- monnaie, maar volma-akt gelukkig. J.W. (Vervolg Zaterdagmiddagelftal) daar nooit ontbrekende sloot op, die hebberig het grootste aandeel in het spel verlangde. Daarenboven moest de bal telkens na mislukte schoten- enige velden verderop worden opge haald, welke taak de NAO-verdedi- gers was toebedeeld. Rechtsbinnen Siérhuis vestigde in deze wedstrijd een nieuw 400-meter record en aan gezien hij daarbij niet vergat enige uitgekookte doelpunten te scoren, was iedereen zeer tevreden over zijn debuut in de voorhoede. Van Driel moest zijn aandacht voor namelijk tot zijn pupil bepalen, die ook een grote voorliefde voor de sloot bleek te koesteren, maar Van Driel liet zich desondanks slechts twee keer verschalken. Dat hij daar bij een onschuldig boogballetje van de spil over zich heen in het doel liet verdwijnen, vond ik niet jofel, te meer daar hij even later een keihard schot van een NAO-aanvaller in die zelfde bovenhoek kalm over de lat stompte. De wedstrijd eindigde met een fraaie close-up van een hinkende, maar energiek doorstotende Boo- gaart. Net toen deze robuuste spe ler zijn met zoveel moeite volbrachte solo met een vreselijk schot wilde besluiten, klonk het eindsignaal. Dat was niet fideel van die scheidsrech ter, want Boogaart had juist zo op merkelijk ingetogen gespeeld dit maal. Eindstand 2-5. H. Kr. die U op het clubhuis drinkt, wordt geleverd door: Hooimarkt 8, Haarlem Gediplomeerd Instructeur der K.N.A.C. en A.N.W.B. De school waar Rijks- en Gemeente ambtenaren hun opleiding ontvangen. De Clercqstraat 69, Amsterdam-W., telefoon 84189 Garage Kerkstraat 92-94

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 11