Nreuu/jaarsu/ens '53 van Thomasvaer en Pieterne) BequnstiQinq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt 6e schakeL in stanö T. Vooruit, kom binnen, Pieternel, Hier wacht ons weer het hele stel „Entrez et après vous, madame" Na een hartversterking genomen te hebben, waarbij T. zegt: Maar ik zal heus niet dronken worden. waarop P. antwoordt: Dat heb je al zo vaak beloofd Maar je hebt een gaatje in je hoofd Dat steeds zegt: binnen zonder kloppen. gaan beiden de beurtenissen van 1952 onder de loupe nemen, H.V.C. thuis (1-1) wordt gememo reerd, het feit, dat dr Hofstee aan het Reunisten- diner uitgeroepen werd tot winnaar van de AFC- Nobelprijs 1952 en de beroemde voetballers-zwem wedstrijd tijdens de sneeuwperiode door de H.D.Z. georganiseerd. P. We wonnen wel de eerste prijs Maar één man liet zich, eigepwijs Tweemaal in 't koele water plonzen! T. A.F.C., A.F.C., dat was verkeerd Ze werd gedisqualificeerd Tot groot verdriet van „Aangetrouwde" De eerste prijs om zeep gebracht. Dat had ze zeker niet gedacht! Omdat ze op d' A.F.C.-ers bouwde. Competitie Dan wordt de competitie hervat, en ondanks al het gezwoeg gaat het slecht. De wedstrijd tegen V.V.A. geeft Thomasvaer de volgende ontboeze ming: „Ja, Pieternel, ik heb 't gelezen) Sportief was die wel heel erg slecht. Maar later is 't weer bijgelegd. Toch was er nog 'n geschil gerezen P. 't Duel Engels-van Teunenbroek? Daarbij was vriendlijkheid ook zoek! Maar, laat ons dat maar weer vergeten, Sportief valt onze A.F.C. In 't algemeen toch zeker mee". Dick Disselkoen en Wim Feldmann krijgen dan een dik verdiende pluim, dat zij voor het hoofd stedelijk elftal bedankten, omdat A.F.C. I in ge vaar was. Dan komt het einde van de competitie in het zicht en komen de jeugdtournooien en het veteranen-tournooi aan de beurt. T. Bij O.S.V. op 6 April Wonnen wij met een goed verschil. We waren veilig, 't was een wonder! Maar hoe men onze club ook beukt. Je krijgt A.F.C. er niet gauw onder! P. Zestien April het weer was mooi Gaf A.F.C. een jeugdtournooi Het was een feest voor junioren De tweede prijs was voor ons Team, Mooi jeugdcommissie, 't was subliem! T. Toen kwam het veteranenfeest 't Tournooi is schitterend geweest. De eerste dag was enig, vrienden, Maar 's avonds, ieder ging op stap, Toen kreeg 't moreel een reuze klap. P. Des Zondags was geen team compleet. Geen speler was er meer te vinden! Ze hadden 'n halve kater beet, Je hoorde de scharnieren piepen! Tweehonderdponders draafden rond, De tong, die hing ze uit de mond! Ze kropen meer dan dat ze liepen. T. Daarna het adspirant-tournooi Geen wedstrijd is te loor gegaan. Ik weet het uit de beste bronnen. Dat was toch wel bijzonder mooi Tot slot klopten ze de Spartaan, Ons team had d'eerste prijs gewonnen! Personalia. Het lief en leed van onze leden wordt naar voren gebracht. Een vriendelijk woord aan het adres van Gerard Hauber naar aanleiding van zijn ju bileum bij de Huidenclub en „het geschenk van onze lieve Koningin" bij die gelegenheid. Een zachte wenk, om de dodenherdenking op 4 Mei bij ons gedenkteken op het hoofdveld beter te bezoeken. Gerard van Nigtevegt's promotie bij Heineken wordt gememoreerd, waarbij Thomas vaer onder grote vrolijkheid zegt: „Hij heeft het smoel al van een brouwer." Peet Scheepens' 40- jarig huwelijk en Nic. Scheepens' benoeming tot ridder van A.F.C. in verband met zijn 50-jarig lidmaatschap worden naar voren gebracht. De spelers, die dit jaar definitief afscheid namen van het eerste elftal, krijgen te horen: T. Claus, van der Voort, Gerrie Ter Horst Zijn broertje Cor, die brave borst Plus Bote Geisler, Wiggemansen Ger Stallmann en ook Chris Geluk Die namen afscheid, stuk voor stuk En gaven and'ren nu de kansen. P. Nooit zull'n ze meer in 't eerste staan Boys, dank voor wat je hebt gedaan! Jaarvergadering T. Toen kwam de jaarvergadering Nou Nelleke, dat was m'een ding, Twee kampioenen eerst gehuldigd adspiranten en junioren twee Kregen de lof van A.F.C. Daarna werd iedereen beschuldigd! F. Het was een heksenketel, Tom, Ja, eindelijk barstte de bom Er was niet meer uit wijs te worden! Er werd gepraat - gediscussieerd, De hele boel die liep verkeerd, Het was oplaatst een wilde horde! T. Dan de vervolg-vergadering, Die ook niet zo zachtzinnig ging, Heeft geen bevrediging geschonken. Ze praatten maar langs elkaar heen, Het was te rauw in 't algemeen, Een ruwe toon heeft er geklonken! P. Ook toen kwam er geen resultaat, Er werd weer veel te veel gepraat, Een ieder steld'een elkéen vragen! D'r was die avond wat te koop! De hele boel zat in de knoop, En weer: vergadering verdagen! 4

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 4