I Geslaagde Nieuwjaarsdag 1953 t n Het woord aan de E.G. s,f ]\[ieuwjaarsdag 1953 zal onvergetelijk blijven voor degenen, die -L^der traditie getrouw, Nieuwjaar kwamen wensen in het Club huis en naar de Nieuwjaarswens kwamen luisteren. Er was sfeer. Met alle lichten aan lag het Clubhuis daar als een vriendelijke oase in de barre sneeuw- en ijswoestijn,, waarin de sportterreinen en de landerijen aan de stadsgrens voor de zoveel ste maal deze winter gemetamorphoseerd waren. De Nieuwjaarswens was met alle respect voor zijn voorgangers de beste, die ooit op A.F.C. is opgevoerd. Voor het eerst waren „Einlagen" ingelast, die daverend succes oogstten en aan het slot verrezen de aanwezigen als één man voor een minuten-lange ovatie aan het adres van auteur-componist Jaap a Cohen, Thomasvaer en Pieternel (Wim v. d. Marei en Tony a Cohen) en accompagnateur Jaspers. Begunstiging van onze aöveRteeRöens, houöt öe schakel in stanö Gewaardeerde brief Na de wedstrijd H.F.C.-A.F.C., die in een sfeer verliep, on waardig voor een dergelijke historische ontmoeting, ontving Dick Disselkoen een brief van Hein Winter. In deze brief complimenteert de H.F.C.-speler Dick Dissel- koen met zijn spel en hij vindt het jammer, dat de wedstrijd zo'n onaangenaam slot had. Hij eindigt met de beste wensen voor Zimmerman en Bijlker. Het behoeft geen betoog, dat geheel A.F.C. deze brief bui tengewoon apprecieert. Het parool was in de vorige Scha kel na een derde der wedstrijden No. 3, na twee derde No. 2. Op deze doelstelling zijn wij ten achteren ge raakt door twee achtereenvolgende nederlagen uit tegen H.V.C. en H.F.C. In beide wedstrijden kwamen wij met een invaller uit, resp. voor Luc Bijker en Henk Kappel. Indien U de vorige Schakel critisch leest, dan is het voor insiders niet onverwacht gekomen, dat, zodra wij invallers nodig hadden, wij niet een overvloed van spelers ter beschik king zouden hebben. Integendeel. Hier ligt juist onze zwakte. En in dit opzicht is het verheugend, dat dit besef bij een, aantal jongeren schijnt door te breken. Even opval lend als de twee nederlagen van ons eerste zijn de drie punten .welk.; A.F.C. 2 behaalde tegen Nos. 1 en 2 resp. H.V.C. 2 en 't Gooi 2. Lange tijd (te lang) heeft het ge duurd alvorens een zekere stabili teit in het tweede elftal werd ge vonden. Dit is nu eindelijk bereikt, waarbij het prettig is te vermelden, dat Jacq. Mellegers weer in vorm is gekomen en jonge frisse actieve spelers als Rutten en Rob Herok hierbij hun rol spelen. Nog van en kele anderen als b.v. Euwes, Boswijk en Wim v. d. Hurk wordt nog be duidend meer verwacht, terwijl in het 3e (dat zich langzaam maar ze ker onder de ehergieke leiding van Joop v. d. Voort naar de tweede plaats werkt) b.v. een Engelkes een verdienstelijke rol speelt. Voor trainer Sluik blijft de mooie, doch zware taak weggelegd om uit het grote aantal beschikbare doel- verdedigers (Een zorgenkind voor de E.C. om het ieder zoveel mogelijk naar de zin te maken) excellerende keepers te krijgen. Om terug te keren tot het eerste ons als E.C. blijft de taak, nu de feiten vaststaan, deze critisch te verwerken en de juiste conclusie te trekken. De eerste helft in Amersfoort had ons een voorsprong moeten brengen, zeker als Jaap Wildschut meer ac tief en intensief had opgelet; thans werden wij aan de linkerkant in de Rede Holtzappel Om klokke 5 uur riep voorzitter Holtzappel de aanwezigen welkom toe. Hij gaf een overzicht van de vele ups and, downs die A.F.C. in 1952 beleefd had. De angst voor degradatie, de hoop daarna op een bereikbaar kampioen schap, de deceptie van de laatste wedstrijden. Over de interne moeilijkheden zei Holtzappel „En toen is er een red dingbootje te water gelaten. Het kapiteintje van dat bootje, Jaap van Nek, verdient onze dank voor hetgeen hij gedaan heeft". (Ap plaus). Nadat spr. onze doden, Jo Immig en Jan Meijer, herdacht had, riep hij de leden op, om de woorden van Koningin Juliana uit haar Kerst rede: „Overwin Uw twist en twee dracht" ter harte te nemen. Onze praeses citeerde uit de Koninklijke Boodschap nog de volgende zinnen: „Tegenstand wekt steeds weer nieuwé tegenstand op, maar stijgen we eenmaal op de vleu gels van goedwillendheid om hoog, dan worden we steeds minder geschokt door de re- mous der emoties, tot we daar bovenuit komen. We voelen dan een kracht over ons vaar dig te worden, die overwinnen, kan al wat twist en twee dracht is. En we zien opeens hoe dwaas opgeblazen de om trekken van al onze conflic ten zijn geweest en tot hoeveel kleinere proporties ze dan slin ken". „In deze geest gaat A.F.C. het Nieuwe jaar in" besloot spr. onder grote bijval. Nadat het clublied gezongen was, betraden der traditie getrouw Thomaesvaer en Pieternel het po dium, versierd met de Nederlandse vlag en de clubvlag. tweede helft overspeeld (evenals verleden jaar!) Anders is het gesteld rrtöt de wed strijd te Heemstede. Daar hebben wij op een heel ander punt gefaald, en dit is veel slimmer. Schrijver de zes heeft deze wedstrijd niet gezien doch vast staat wel uit alle mede delingen, die hem en ons gedaan zijn, dat wij hier niet de maat heb ben gehaald, die wij onszelf moeten aanleggen. Er zijn een zeer groot aantal facto ren aan te halen, waarom de wed strijd tegen H.F.C. niet dait normale verloop heeft gehad, dat deze moet hebben, doch het heeft weinig zin dit in een E.C.-artikel uit te rafelen. Laat ons eerlijk zijn: wij kunnen ons niet met de vuist op de borst slaan en zeggen, dat wij deze wed strijd gespeeld hebben en ons ver lies geïncasseerd hebben, zoals dat eigenlijk onvoorwaardelijk nodig is. Wij waren het reeds beter gewend dit seizoen! En dit is juist een fac tor waarop wij bijzonder prijs stel len, nl. gehard zijn tegen tegen slagen. Die tegenspoed was er legio zowel voor als in de wedstrijd te Heemstede. Maar waarom dit op minder gebruikelijke wijze tot uiting te brengen,. Dit hebben wij gelukkig niet nodig en dient ook niet meer voor te komen. De thuiswedstrijd tegen H.F.C. zal ons 100 procent de gelegenheid dienen te brengen om ons volledig te rehabiliteren. Een kunst is dit niet, want het ging ons tot dusverre zeer gemakkelijk af elke wedstrijd incidentloos uit te spelen. Rest ons nog te vermelden dat het bijzonder dankbaar stemt dat een combinatie van II en III onder lei ding van Teun Wiggemansen de Zil veren, Kraai in Den Haag won tegen resp. H.B.S. 2 H.V.V. 2 H.F.C. 2 en Quick 2. Ons 4e kwam niet in het veld en kon dus geen positie-verbe tering nastreven. Al bij al: eerste conclusie in het Nieuwe Jaar: over het gehele front gemeten lichte vooruitgang. 1

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 3