m IïlargHall Nette en Nuttige Notulen-Notities (Dames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö IT elaas is mijn wens in de laatste -■-.Schakel van 1952, dat ons le nog ongeslagen 1953 zou inwandelen, niet in vervulling gegaan. Inderdaad heb ik nu mijn sigaren en dus mijn .kapitaal" in mijn zak gehouden, doch uiteindelijk zou ik ze graag aan Jb. van Nek en z'n mannen af gedragen hebben. Nu probeert dit mannetje m'n sigaren toch te be machtigen door te wijzen op het succes met het 2e elftal, doch naar mijn mening moeten deze Heren die overwinningen eerst eens conso lideren; de E.C. leden waren reeds zo optimistisch met het eerste, dat 'ze kisten sigaren begonnen te eisen. In December werden slechts 2 com petitiewedstrijden gespeeld tenge volge van de slechte weers- en ter reinsomstandigheden, n.l. op 21 De cember '52 H.V.C.-A.F.C. die ein digde in een 2-0 nederlaag van on ze jongens. Helaas misten wij onze midhalf Bijker, die tengevolge van een ongeval in de Militaire dienst nog niet mee mocht spelen van de Medici. Of wij met hem ook verlo ren zouden hebben, zou ik niet dur ven beweren, doch wij misten Lue wel heel erg. In deze wedstrijd liep Ben Tromp een lichte hersenschud ding op, die, achteraf bekeken, nog al goed is afgelopen. Na enkele da gen was hij reeds weer ,,de oude." Op 26 December, 2e Kerstdag dus, moest H.F.C.-A.P.C. gespeeld wor den. Niet alleen dat het ongebruike lijk is een competitiewedstrijd op 2e Kerstdag te spelen, ons trof ook nog de pech dat de spelers Zimmerman. Bijker en Kappel niet beschikbaar zouden zijn in verband met hun Mi litaire plichten die dag. Ons ver zoek aan H.F.C. en het Districtsbe- stuur deze wedstrijd te verschuiven naar Zondag 28 Dec. d.a.v. werd helaas niet ingewilligd, althans dat moeten wij aannemen, daar wij tot op de huidige dag nog geen bericht van het Districtsbestuur mochten ontvangen. Gelukkig gelukte het Voorzitter Holtzappel de spelers Zim merman en Bijker van dienst vrijge steld te krijgen, waarvoor wij de resp. Garnizoenscommandanten zeer erkentelijk zijn. Zoals U weet eindigde deze wed strijd met 4-2 in het voordeel van H.F.C. over de wed strijd zelve en deszelfs nasleep zou ik, met Uw goedvinden, liever niet schrijven. Laten wij deze wedstrijd maar zo spoedig mogelijk vergeten. Wat onze verrichtingen op het veld betreft eindigde 1952 voor ons le elftal dus wel enigszins anders dan wij verwacht en gehoopt hadden. 14 December j.l. werden ook alle wedstrijden afgelast, doch daags te voren, op de Kienmiddag van de jeugd, mochten wij van onze Haag se vrienden, H.B.S., de vriendelijke uitnodiging ontvangen Zondags met ons le en 2e elftal naar den Haag te komen om vriendschappelijke wedstrijden te spelen. In een sneeuw storm vertrokken wij per bus naar den Haag en groot was onze ver wondering in den Haag niet alleen een sneeuwvrij veld te aanschouwen, doch zelfs een veld, dat in zeer goede conditie was. Ons 2e elftal verloor van H.B.S. 2 met 3-2 en ons le won van H.B.S. met 3-1. Na afloop hadden wij op Houtrust nog een gezellig babbeltje (met nog wat) met onze vrienden, waarna in de beste stemming de terugreis aan vaard werd. Nogmaals hartelijk dank voor de uitnodiging H.B.S.; het was een prima dag. Festiviteiten December, de maand der intieme festiviteiten ging in de A.F.C. nu ook niet bepaald onopgemerkt voor bij. 13 December Kienmiddag voor de Jeugd. Ons Clubhuis was stampvol geen plaats onbezet. Prachtige prij zen] en een heel opgewekte stem ming bij de jongens, die met hoog rode konen van opwinding het spel onder leiding van de Jeugdcom. en Jan Sneïleman meespeelden. Het was weer opperbest Heren! 22 December Kienavond voor Se nioren door de Clubavondcom. en alweer Jan Sneïleman. Ook thans een uitverkocht Clubhuis. In ons midden hadden wij zelfs enkele Haagse vrienden, die onze invitatie, op 14 December in den Haag ge daan, ook dankbaar geaccepteerd hadden. Wij hopen, dat de H.B.S.-ers zich niet alleen bij ons geamuseerd hebben, doch ook dat zij het Oud- Hollandse kienspel thans in den Haag in H.B.S.-kringen kunnen in troduceren. 20 December Biljardtournooi van A.F.C. in Kras, waaraan deelnamen de le klassers. Ajax, Blauw Wit, D.W.S. en de Volewijckers en na tuurlijk A.F.C. Het tournooi werd door A.F.C. gewonnen, dank zij Arie Mets. Dit tournooi, ons le op dit gebied werd prima georganiseerd door Wim Staats en Teun van Veen. Ook hier weer vele en prachtige prijzen. 12 December werd onze familie weer uitgebreid door de geboorte van Amy Teresa, dochter van de Heer en Mevrouw BrÖmmelcamp-ter Steeg. Terwijl ik dit schrijf komt Jaap Wildschut voorbij en vertelt dat hij zojuist de gelukkige vader van een dochter is geworden. In de haast vergat hij mij de naam van de baby te noemen. Beide echtparen nog maals onze hartelijke gelukwensen. 28 December j.l. Henk Kappelhoff wederom naar Indonesië vertrokken. Wij hopen je weer spoedig in Hol land te kunnen begroeten, Henk. 1 Januari 1953 vond in ons Clubhuis de traditionele Nieuwjaarsreunie plaats met als hoogtepunt de Nieuw jaarswens van ThomasVaer en Pie ternel, geschreven respectievelijk voorgedragen zoals reeds zovele ja ren door Jaap a Cohen, Tonny a Cohen en Wim v. d. Marei. Zij wer den ingeleid door Voorzitter Holtz appel die een voortreffelijke Nieuw- jaarsspeech hield. De tekst en de liedjes van deze Nieuwjaarswens vind U elders in dit nummer van de Schakel afgedrukt. Reeds zeer vele Nieuwjaarswensen werden in ons Clubhuis voorgedragen, doch ik ge loof niet dat de inhoud van de vo- rigen met die van 1953 kan wed ijveren, anderzijds werden de vorigen nimmer op deze wijze „gebracht". Alle aanwezigen, en dat waren er zeer velen, zongen uit volle borst de liedjes mee, hetgeen ons door Jaap a Coheen gemakkelijk werd gemaant, daar de tekst van de liedjes ons werd „voorgehangen". Zoals begrijpelijk is, moest het trio a Cóhen-v. d. Marei in de loop van de avond nog eens voor het „voet licht" komen en ook toen waren de leden weer volkomen „in", t Was buitengewoon Tonny, Jaap en Wim en een goed begin in het zojuist aangevangen 1953. De Oudejaarsavond, 17 Januari 1953 wordt dit iaar in ons Clubhuis ge vierd, evenals vorig jaar met Dames, met Bridgewedstrijden onder leiding van ons lid Joh. Gilkens. Als immer, zijn er wederom prachtige prijzen. Hoe komen die tui er toch altijd aan? Dat belooft dus wederom een prachtige avond te worden. Gezien de weersomstandigheden op het moment dat ik de copy aan de Hoofdman van de Schakel moet in zenden, geloof ik, dat wij voorlopig van de statuaire opzet van onze Vereniging, n.l. voetbalspel en wed strijden wel verstoken zullen blij ven; nochtans, ik hoop toch nog sigaren aan de E.C. schuldig te wor den. VAN TEUNENBROEK Speciaal adres voor ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 2

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 2