Uit de Kapiteinshut ----- -v" No. r ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. iKP.': Redacteur: J. H. Wijnand, Roerstraat 52 2, Amsterdam-Z. - Plaatsverv. Redacteur: W. G. Staats, Churchill-laan 25a Administrateur: O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, Adam - Bankiers: Ned. Handel Mij - Postgiro 308579 t.n.v. A.F.C.-Schakel TypografieDrukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 31e Jaargang Januari 1933 Er is wel veel veranderd sinds de vorige Schakel" is verschenen Konden wij half December nog fier gewagen van een ongeslagen posi tie in de kop groep, op de 2e Kerstdag hadden wij al onze tweede nederlaag te pakken.Twee neder lagen binnen, zes dagen, een andere ploeg zou daar knock out door zijn geslagen, en het hoofd in de schoot hebben gelegd. Niet alzo onze rood- baatjes! Het moreel van onze jon gens is op het ogenblik gelukkig wel zó sterk, dat zij deze tegenslag man moedig incasseren en met gerecht vaardigd vertrouwen in eigen kracht en kunnen het nieuwe jaar met nieu we moed en met nieuwe overwin ningen zullen beginnen. De tweede nederlaag, die op de 2e Kerstdag tegen H.F.C., had wel een bittere bijsmaak. Het elftal van de ,,good old" is, vooral na zijn verblijf in de derde klasse, altijd al een ta melijk „harde" ploeg, en als de spelers dan om een of andere reden nog extra geladen in het veld komen, moet je het hoofd wel heel koel houden om dat, geweld zonder kleer scheuren te doorstaan. En daaraan heeft het ons wel wat ontbroken. Wij hebben hardheid met hardheid willen bestrijden in plaats van met onze eigen wapens: techniek en snel- neid. Daardoor heeft die wedstrijd een betreurenswaardig verloop ge had; ook van onze zijde zijn fouten gemaakt. Wij kunnen alleen maar hopen en bevorderen, dat de return- '.vedstrijd op ons veld een ontmoeting zal zijn, de reputatie van onze oude clubs waardig: eerlijk, sportief en prettig Een tweede verandering sinds half December, maar dan gelukkig in gunstige zin, kunnen we constateren in de positie van onze reserve-elf- callen. Daardoor hebben niet alleen Jaap van Nek en zijn mannen, maar wij allemaal een zorg minder. Im mers, de innerlijke kracht van een voetbalvereniging schuilt niet zozeer in de positie van het eerste elftal, al geeft dit natuurlijk wel de stan ding aan de club, maar in het feit dat zij in alle geledingen sterk is. En dat is nu weer het geval met ons goede oude A.F.C. Ons goede oude A.F.C. Wat kregen deze woorden weer inhoud en waar de tijdens onze Nieuwjaarsréunie in het Clubhuis! Daar zijn zo van die hoogtijdagen in het leven van onze club, die ons naar elkaar toe drijven, ons dicht aaneen doen schikken tot wij als één gezin tezamen zijn. Zo'n dag beleefden wij op de eerste Januari. Die prettige sfeer van gelijkgestem de zielen, die geest van goedwillend heid, die al aanstonds in ons ver trouwde Clubhuis hing, werd tot een warme stroom van saamhorigheid tijdens en na de grandioze Nieuw jaarswens van Jaap a Cohen. Vier meeslepende liedjes had hij er dit maal doorheen gestrooid en wel zel den zullen hij, zijn onvolprezen Ton- ny en de onovertroffen Willem van der Marei zo'n succes hebben gehad. Bij zulke gelegenheden blijkt wel heel duidelijk welk een belangrijke plaats onze A.F.C. juist door haar veelzijdigheid in onze harten is gaan innemen. Wij waren er allemaal trots op, lid van zo'n club te mogen zijn! Nog enkele dagen en wij treden ons 59ste levensjaar in. Laat ik daarom hesluiten met de hartgrondige wens, dat voor ons goede oude A.F.C. de last der jaren een lichte last mag zijn, die zij fier en met ere draagt Sn de moeilijke en in de voorspoedige tijden! HOLTZAPPEL

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 1