W/orden mannen ooit volwassen? fl.^.G.-ers, Café Royal A.F.C. ZATERDAG 17 JANUARI A.S., 's AVONDS 8 UUR CLUBHUIS - WANDELWEG Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Bezoekt de clubavonden en de bijeenkomsten na afloop van de uitwedstrijden in (Eggers) Nu word ik er door Wijnand-Jo- pie toe gedreven, om over het bovenstaande penibele onderwerp te schrijven. Eigenlijk kan ik de moei lijkheden rustig omzeilen door dom weg een volmondig „neen" onder bo venstaande titel te plaatsen, maar da's natuurlijk niet de bedoeling. Men wil geroddel. En dat gaat óók weer niet Ik kan toch moeilijk over m'n eigen man gaan schrijven, dat hij het lief ste is, als hij met de electrische trein aan 't spelen is En dan, die keer dat hij van een hoogst bewogen vergadering thuis kwam, en zich rustig in een Donald Duck-krantje verdiepte Toen ik na 10 minuten martelende zelfbeheersing vroeg: „Wéét je niet anders?" sloeg hij he vig geïnteresseerd een bladzij om en zei hartelijk: ,»Ik ben even een leuk verhaaltje aan 't lezen Neen, daar kan ik het niet over heb ben, en ga ik over andervrouws mannen schrijven;, dan ben ik hele maal fout. Laat ik dan maar van achteren af beginnen: Kinderen zijn net als grote mensen! Het was in die donkere dagen vóór Kerstmis, de wereld zat dicht door een geweldig dikke sneeuwbui. Tien voor één, en m'n jongste zoon was nog niet thuis van school. Voor de zoveelste maal ging ik op het balcon en trachtte door de woeste sneeuw storm heen te turen. Ja, daar zag ik in de verte een een zaam, klein zwart poppetje huppe- len stilstaan bukken. iets over de wereld heen gooien,ver der huppelenenz. enz. Een mo ment staat hij onbewegelijk in de lucht te turen, maar dan begint zijn vreugdedans alweer; met innig wel behagen bewerkt hij met z'n kleine laarsjes een nog maagdelijke sneeuw laag Berustend ga ik nog maar een poosje naar binnen. Als ik wéér het balcon betreed, zie ik hem, dich terbij nu, koppetje-duikelen voor een dame van een jaar of drie, vier. „Het zit er al vroeg in!" bepeins ik; „wat zal z'n vrouw later verschrik kelijk vaak op hem moeten wach ten Een blozend sneeuwmannetje, met een verfomfaaide jas en glinsteren de ogen rolt wat later m'n deur binnen. „Waarom ben je zo laat? Het is één uur, je kunt wel meteen weer naar school gaan!" brom ik plichtsge trouw. „Oóóóóh!" begint hij z'n geldige en geweldige redenen voor het laatko- men af te roffelen. „Ze hadden op gym m'n ene kous bovenop een rek gegooid, en ik maar zoéken;, zoékén zucht hij dramatisch. „En toen moest ik nog sommetjes afmaken bij juf!" besluit hij verbolgen. „Toen ben je zeker naar huis ge- rénd?" veronderstel ik; hetgeen met blijmoedige instemming beaamd wordt. „En ik zag je koppetje-dui kelen voor dat kleine meisje!' „Ja, maar ik vielprobeerde hij me wijs te maken. Toen ik daar beleefd, doch beslist niet op inging, gaf hij zich met een zucht van opluchting gewonnen en zei, nog gierend van de napret: „Oh, Mam! het was zo'n aardig Indonesisch grietje!!" Och, ik geloof, dat commentaar over bodig is; met het réunistendiner voor de deur kunnen we gemakkelijk ver gelijkingen trekken, maar dan moe ten wij waarschijnlijk het decor van Toe werkt mee Donateur Stelt teleur Werkend lid Deelt in sleur Ik maar schrijf Vingers stijf Disponeer Steeds maar weer Zendt retour Pennihgboer En helaas Steeds relaas Steeds gegireerd Was 't maar waar Reuze naar Zie geen spie Wie oh wie dikke sneeuw veranderen in dikke mist Maar nu eerlijk, zonder gekheid, ik heb nog géén man ontmoet die vol wassen: is Gelukkig maar, want werkelijk volwassen zijn is verschrik kelijk EEN AANGETROUWDE Houdt zijn woord Ik accoord Wees een heer Dus gireer Donateur Geen gezeur Buitenlid Wordt eens fit En betaal Allemaal Vlug uw schuld Mijn geduld Uitgeput Hoort mijn kreet Neem pen beet Gauw op zoek Giroboek Dus gireer Dank meneer. ping-ping II Oudejaarsavondvienng 16

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 16