maestro Cttta A ieiiwejifuu zai Waardevolle tips voor de elftalcommissie De Jeugd Grond- en glansverf Boot- en Autolakken 'Draag die kous! Overtoom 523, tel. 84780 £en u^AtAauuuL adtel NYLON KOUSEN 12 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt; óe schakel in stanö jaarsreunie de aanwezige dames het schielijk op- en afspringen van stoe len, en tafels hebben bespaard zult U slechts hier kunnen lezen. Het geviel dan, dat we om het aan tal decibels te verhogen de piano enigermate hadden gesloopt. Juist zetten we weer eens een A.F.C.-spi- ritual in, toen ter hoogte van de hoogste octaaf een niet te grote muis uit het instrument kroop als om zich te overtuigen van het lichame lijk welzijn der beide muzikanten. Mijn rechterhand bewoog zich op dat moment naar boven om een mooi schril accoordje te pakken. Even leek het er op of het beestje de initialen op mijn cachetring wil de lezen, maar neen, het floepte weer in het inwendige. Ik moet U bekennen, dat we in de verleiding zijn geweest om de muis weer naar buiten en door de zaal te jagen. Meisjes kunnen dergelijke 'grappen soms echter zo raar opvat ten. JAN TJALLING December en, ook Januari (tot nu toe) hebben de jeugd niet veel voet balgenoegen bereid. De enige wed strijd die werd gespeeld was Adsp. I tegen dito Blauw Wit en deze werd met 2-0 verloren. Jammer vind ik dit omdat de kans om in afdeling A geplaatst te worden weer kleiner is geworden. Er is dit seizoen, weer voor verschil lende tournooien ingeschreven. Juni oren gaan naar het grote Blauw Wit tournooi op de beide Pinksterdagen en naar V.U.C. in den Haag, boven dien hebben we ons eigen feest op de 2e Paasdag en moeten naar Her cules in Utrecht, de beker verdedi gen die wij het vorig jaar wonnen. Het waren wel andere Junioren die dit hebben volbracht, maar ik heb zo'n vaag vermoeden dat de heden daagse junioren er erg belust op zijn om de beker voor de tweede maal naar Amsterdam mee te nemen. Aan onze jongens te bewijzen dat wij niet zwakker zijn dan vorig jaar. Met de Adspiranten hebben wij ons eigen tournooi op tweede Pinkster dag, verder gaan wij met hen naar Uit het feit, dat nog steeds geen héél buitengewone Algemene Ver gadering bijeen is geroepen, noch dat ons mededeling is gedaan van de instelling ener loyale oppositie annex reddingsbrigade, mogen wij muisstil de conclusie trekken, dat de minder gunstige resultaten tegen H.V.C. (uit) en H.F.C. (ook al uit) de vereniging nog niet in revolu- tionnaire stemming hebben gebracht. Moge het uitblijven van de wens „die man moet weg" (dit in tegenstel ling tot een in sommige politieke kringen vaak beluisterd streven „die man moet vrij") Jaap van Nek niet tot ongemotiveerde hoogmoed ver leiden. Hij bedenke wel dat een stemmen verhouding 75 tegen 0, 1 onthouding (was er een deputatie van de Re gering?) in de toekomst een utopie is. Hij mag vinger en duim aflikken bij 74 tegen 1 en zelfs bij 73 tegen 2 geen aanleiding vinden de water landers de vrije loop te laten. Hoedt U voor dat waterland (Volendam uit!) Dezer dagen ontmoette ik een clubgenoot, die in zichzelf een realist ziet en de E.C. precies in de zwakke zijde stiet. „Foor mijn issut waardeloos!" sprak hij beslist, „je hebt 't zeker wel ge zien, hè. Als O.S.V. wint en Helder en Schoten spelen gelijk en het ter rein van Zeeburgia wordt afgekeurd en, Rapiditas trekt zich terug (hè ja) en de K.N.V.B. besluit om de vijf laatsten te laten degraderen, dan Blauw Wit. En dan rest nog de T.O.G.-beker te verdedigen die wij met drie elftallen junioren, Adsp. 14-16 en Adsp. 12-14 verleden jaar zo onverwachts, maar verdiend in de wacht sleepten. Misschien komt er nog wat bij, bijv. voor Adsp. 4, maar het is toch al een aardig pro gramma. Kiennïiddag Ik wil nog even terruggaan naai' onze kienmiddag; dat was toch wel een fraai succes en het verheugt ons, jeugdcommissie, dat er zovele oude ren getuige waren van de blijde ge- zit je weer in de dalles. Afijn ik heb 't ze gezegd. Die Kappel nou, fan mijn issie een binne, heb ome Jaap ook altijd gezegd. En Kelaan is geen hallef; óók een binne, om nog maar te swijge van Mellegers, uitgesproken een binne." „Als ik 't goed begrijp," antwoordde ik onze huis-Verlegh, „dan binne we dit seizoen dus binne?" „Als Jaap buiten blijft niet. KSjk, foor mijn moete se féél meer switse. Gaat Binnie; die binne speelt naar buiten, dan moet Jaap naar binne. En dan steeds dekking overnemen hè, steeds maar weer die dekking. So gesegd 't ABC van de binnes en dp buites." Afijn, eh, dat neemt niet weg, als Volendam verliest en West-Frisia speelt gelijk en H.F.C. begint een privé-competitie met oud-interna tionals en wij winnen van Helder en, de K.N.V.B. besluit om de vijf bovenste te laten promoveren, dan zitten we stalles," besloot hij. Nou hoop ik maar, dat Jaap van Nek bovengenoemde tips ter harte neemt. Heus, behalve de enquête commissie weet iedereen in A.F.C. hoe 't moet. Mocht hij echter stil voor zich uit zuchten en vermoeid een zeemeeuw in zijn vlucht volgen bedenk dan, dat over slechts vier maandjes die enkele woorden zullen klinken: „Mag ik middle and leg over the wicket PROF (zichten en het intens medeleven vooral van welpen en jongere ad- spiranten. Nogmaals dank aan de milde gevers die het feest mogelijk maakten. Dank ook aan Jan Snelle- man en Karei Nesenberend, de eer ste voor zijn meesterlijk leiden van de middag, waar zouden we toch zijn als Jan geen kienmaster meer was, en de tweede voor de extra versnapering in de vorm van ijs- slagroomweetikveels. Alle A.F.C.-ers en hun familie een gelukkig en voorspoedig 1953. D. STEEMAN

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 12