Resultaten van de groene - Nou ja, groene - velden 1 2 3 4 BequnstiQinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel m stanö DE voetbalcompetities 1952'53 slepen zich moeizaam voort. Een merkwaardig hardnekkige niet eens zo strenge winter, die op de meest onverwachte momenten op houdt en terugkomt heeft tengevolge, dat er zeer sporadisch en uiterst on regelmatig gevoetbald wordt. Een blik op de competitiestanden el ders in dit nummer afgedrukt geeft TJ daarvan een duidelijk blijk. Als voorlopige conclusie moge gel den, dat een eerste klas amateurcom petitie met veertien ploegen technisch een onmogelijkheid is. Met elf clubs is er al pijn genoeg, om vóór de zo mersporten hun rechtmatig aandeel in de sportbeoefening vragen, op tijd de balans af te sluiten. Wat de spaarzame uitslagen over de verslagperiode betreft, heeft ons eer ste zijn fraaie kans op het kam pioenschap verspeeld. Tien punten uit negen wedstrijden en een score van 1615 zijn geen ingrediënten waar uit men een kampioens-cocktail brouwt. Deze teleurstelling wordt op belang rijke mate gecompenseerd door de successen van ons tweede elftal, dat in de lift heeft plaats genomen en zo vrolijk op verschillende etageknoppen drukte, dat het aardig steeg. Joop v. d. Voort en zijn makkers de den het ook weer aardig. Zij zitten echt tussen hamer en aanbeeld. Het is uiteraard veel belangrijker voor de club als zodanig, dat het tweede niet degradeert en het vierde voor de K.N.V.B. behouden blijft dan dat het derde kampioen wordt. Doch ons aller Joop weet er de gang bij het derde toch lekker in te houden. Jan Tjailing ving geen doelpunten in de afgelopen periode, maar toen hij op het clubhuis piano speelde een muis tussen bes en cis. Enfin, in A.F.C. is alles mogelijk. Thans gaarne het woord aan onze captains, die hun visie over de laat ste weken geven. Het is niet bepaald wat men pleegt te noemen ,,een goed begin" wat ik U bij het verschijnen van het eerste nummer van de Schakel in 1953 te bieden heb. Twee wedstrijden en even zovele ne derlagen. Eindelijk is dan gebeurd wat vroeg of laat gebeuren moest en wat ieder verstandig A.F.C.-er had kunnen verwachten. Wij verloren en nog wel tweemaal achter elkaar. Erg? Natuurlijk, maar denk niet, dat ons eerste elftal dit er bij la-at zitten. Wij hopen in het nieuwe jaar weer volledig uit te kunnen komen, hetgeen overigens niet inhoudt, dat ik dit on volledig uitkomen als excuus voor de nederlagen wil laten gelden, al zal het er ongetwijfeld enigszins toe bij gedragen hebben. Onze zieken zijn in tussen weer hersteld; Luuc is weer fit en de blessure van Ben liet zich aanvankelijk erger aanzien dan ze was. Over de wedstrijden nog het volgen de. Die tegen H.V.C. was hard, maar eerlijk, waarbij alleen de rechtshalf van H.V.C. meerdere malen de gren zen van wat wel en niet mag uit het oog verloor. Overigens een goede, snelle ploeg, dat H.V.C.speciaal er op gebrand het tot dusver ongesla gen A.F.C. te kloppen. Joop was ge lukkig in prima vorm en redde vele malen fraai. Geen reclame Het verloop van de strijd tegen H.F.C zal iedere A.F.C.-er voldoende bekend zijn. Het was geen beste reclame, voor H.F.C. niet, maar ook voor ons niet, al vertelden diverse -toeschou wers mij, dat ze genoten" hadden van de spannende wedstrijd. Tekenend voor de stemming op en rond het H.F.C.-veld was wel, dat aan Walter Dekker, die wegens slaan van een tegenstander het veld uitge zonden werd, door het Haarlemse pu bliek een ovatie werd gebracht. En dan te moeten lezen, dat bij de wed strijd H.F.C.-Oud Internationals op Nieuwjaarsdag zo'n uitermate spor tieve sfeer heerste, die ook het spelen van de wedstrijd tot een genoegen maakte. Moge deze zelfde sfeer de boventoon voeren in de return-match A.F.C.—H.F.C. KEES Sinds de vorige Schakel heeft het tweede een paar zeer goede presta ties verricht door tegen H.V.C. 2 ge lijk te spelen en van 't Gooi 2 te winnen waardoor wij nu twee punten voorsprong op V.V.A. 2 en D.W.V. 3 hebben. Tegen 't Gooi is er vooral na rust behoorlijk gevoetbald en door goede doelpunten werd de 01 achterstand met de rust in een overwinning om gezet. Tweede Kerstdag hebben de meeste spelers nog meegeholpen om de Zilveren Kraai te veroveren in het jaarlijkse tournooi van H.B.S. voor elftallen uit de Reserve 2e klasse. Het is natuurlijk wel aardig om mee te spelen, maar het wordt toch tijd, dat het tweede daar niet meer aan mee mag doen, doordat wij volgend seizoen promoveren. G. t. H. Ik begin met van deze plaats de ge hele A.F.C. een Voorspoedig en Ge lukkig 1953 toe te wensen. Speciaal Jan Hendriks wens ik een spoedig herstel toe. Onze enige wedstrijd in December en tevens de laatste in 1952, leverde ons een 30 zege op „Zeeburgia" op. Het moet mij van het hart, dat „Zee burgia" ons niet in de ware zin des woords, sportief partij heeft gegeven, waartegen de scheidsrechter m.i. niet voldoende optrad. Tot aan de rust (00) ging het nog, maar daarna was het hek van de dam. Ook langs de kant werden op merkingen gemaakt aan ons adres, die nu eenmaal niet op een sportveld thuishoren. Toen wij een voorsprong namen werd het allengs erger. Maar onze voorhoede trok er zich niets van aan en geleid door Wim v. d. Hurk werd de Zeeburgia-achterhoede onder zware druk gezet. Dit resulteerde in goede doelpunten, van Bookelman en Welsch. Daarna volgden er enige in cidenten waarover ik maar liever over zwijg. Even voor tijd werd het nog 3-0, maar dit was van geen be lang meer. Een pluim wil ik nog rich ten tot Henk v. Teunenbroek en Del- sing die prima gespeeld hebben, zij zorgden er voor, dat wij een nuttige en verdiende overwinning behaald hebben. Een prettiger herinnering bewaar ik aan onze Nieuwjaars-reünie op 1 Ja nuari in ons clubhuis. Dat was om nooit te vergeten. Mijn vrouw schiet nog steeds in een lach als zij terug denkt aan de hoogtepunten van deze avond; zij raakt er niet over uitge praat over Thomasvaer en Pieternel, Arie Mets als de „Leader of the Band", enz., enz. Daarna het na praatje bij mij thuis, waar ook de buren nog lang zullen over napraten en mopperen. Het was 4 uur in de morgen, toen deze mooie dag ten ein de was en wij ons moede hoofd te ruste legden. Toen keerde ook bij onze buren de rust weder. Maar verhui zen wordt langzamerhand een gebie dende eis voor mij Vooral als ik nog één keer A.F.C.-ers over de vloer krijg! Tot een volgende keer. CAPTAIN JOOP Met bijzonder veel genoegen kom ik U deze maal onder de ogen. Welis waar kan ik mijn, in het vorige nummer van de Schakel gedane be lofte niet nakomen, maar toch be hoef ik niet, zoals reeds zovaak, met een of meer nederlagen te komen aandragen. Door een enigszins gril lige competitie-indeling en door her haalde terreinafkeuringen heeft Uw vierde niet de gelegenheid gehad een passend Verjaarsgeschenk in de vorm van een of meer overwinnin gen te produceren. We staan dus nog steeds met 3 punten uit 6 wed strijden op één na onderaan. De an dere elftallen hebben echter reeds 7 tot 9 wedstrijden achter de rug. Het is maar om U op de hoogte te hou den. De gebeurtenissen in December, wel ke slechts zijdelings met voetbal ver band houden, zullen ongetwijfeld el ders in dit blad beschreven worden, maar, dat het pianoduo Jonge Teun en Jan Tjalling tijdens de Nieuw- 11

Schakels (clubbladen) | 1953 | | pagina 11