öRukkeRi] joh. meijeR o zoon Ingezonden Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakeL in stanö Leo Horn, die Engeland-België zou leiden. Vanzelfsprekend hebben wij de ver schillende bijzondere kwaliteiten van Leo naar voren gebracht en uit de verslagen bleek ons dat hij ons ver trouwen niet heeft beschaamd. Condities. Ik had ook nog een interessant ge sprek met de manager van de Queeen's Park Bangers Football Club. Hij vertelde o.m. het volgende.- De club beschikt over circa 30 spe lers, waaronder een, viertal van 18 en 19 jaar; vijf man zijn in militaire dienst en kunnen dus de dagelijkse training niet medemaken; wel krij gen zij vrij voor het spelen van de wedstrijden. Het wekelijkse loon van een beroepsspeler, onverschillig of hij nu in de eerste of in de derde di visie speelt, in minstens 7.en maximum 14.met 2.bonus voor een gewonnen wedstrijd. Diner. Zaterdag 15 November het jaarlijk se diner van de .Middlesex Wan derers Association Football Club" waar 500 man aanzaten. De „Middlesex Wanderers." (de naam duidt het reeds aan) trekken er op uit in binnen- en buitenland; in de regel maken zij elk jaar een buitenlandse tour. In practiseh elk land van Europa zijn zij geweest (aan onla land brachten zij 11 maal een bezoek) en voor 1953 staat een tour naar Hongkong of Zuid-Afrika op het programma. De wedstrijden, in Engeland zelf worden in de regel voor liefdadige doeleinden gespeeld. Alleen op uitnodiging van het be stuur kan men lid worden van de geheel uit amateurs bestaande Midd lesex Wanders. Volgens haar statu ten mag de club slechts 99 werkende leden hebben. Dit ledental bestaat uit de beste Engelse amateurs, voor wie het een grote eer is deel te mo- gei| uitmaken van de club en voor de Wanderers te mogen spelen. Aan dat diner worden sportfiguren genodigd, die in het afgelopen jaar in hun sport voor Engeland bijzondere resultaten hebben bereikt, alsmede enige buitenlandse gasten. Er 'heerste van het begin af een al lerprettigste sfeer. Het is in Enge land een goed gebruik eerst het menu af te werken, hetgeen, dan ook vlot geschiedt. Vervolgens wordt met de „toasts" begonnen, waarvan de eerste vanzelfsprekend op „Her Majesty the Queen. Eerst daarna is het geoorloofd te roken. Tot slot van het diner zijn er verschillende caba ret-nummers, waarbij de „dance- girls" niet ontbraken, die in deze schaar van uitsluitend mannen met donderend applaus werden begroet. Is dit laatste niet iets voor ons jaar diner Al met al een uiterst genoeg lijk programma, van tijd tot tijd af gewisseld met het zingen van de „Wanderers Whispers", bekende- Engelse songs waarvan verscheidene ook bij ons niet onbekend zijn. Huil! Maandagavond waren wij nog de gast van de „Kotary Club of Pad- eachte Schakel redacteur T Ik vond een briefje in mijn deur Met zware dreigementen. Nou ja, dat is geen nieuwig heid, Maar nu Pietje het heeft afgeleid, Heb 'k geen zorg meer voor mijn centen. Doch nu wacht mij een erger lot. Ik zeg het hier onverzwegen: Jij wilt als een onwaardig vod De vloer met mij aanvegen. Wat heb ik in Godsnaam toch misdaan. Dat je me zo moet bekijven. Omdat ik als Goois onderdaan Niet sehakelig meer kan schrijven Ik ben een rustend buitenlid, Ben wars van krant-sensatie En reken dus hoe zeg ik dit - Op wat consideratie. En dat ik de AFC niet vergeet Hoef ik heus niet te herhalen, Ik volg nog steeds het lief en leed En luister naar verhalen, Die ik dan hoor in dezelfde tent, Waarin jij mij wilt mollen, Maar wees voorzichtig sport-sribent Ik laat niet met me sollen! Heb eerbied voor de ouderdom En ga niet door met dreigen, dington" bij haar diner met dames, een z.g. „Ladies' Night" waar een buitengewoon ongedwongen sfeer heerste. Het enige wat ik te dien aanzien op sportgebied kan melden is de ken nismaking met Sir Stanley Rous, die ons nog op ZIJN wijze een kort maar krachtig verslag gaf van de wed strijd Engeland-Nederland in Hul!. „Engeland kreeg 20 kansen om te scoren en benutte 1 '/2Holland daar entegen wist zijn enige twee kansen in doelpunten om te zetten." Daarmee was mijn trip teneinde; ik vloog terug naar Holland met een schat van prettige herinneringen en met de overtuiging zeer goede vrien den wederom te hebben ontmoet. Want anders, 'k zeg het met aplomb Kan je de vellen krijgen.! Ik was gisteren nog in Amsterdam En heb daar veel genoten Van de zware strijd tegen Volendam Door onze jonge loten, Er zit weer dash in AFC Dat doet het hart weer zwellen En daarom jongens, ZET HEM OP Geef iedereen de vellen! Ook zag ik menig oude snoet, Waarmee ik saam mocht strijden En zo'n herinnering doet je goed Uit lang vervlogen tijden. Zo was ik dan weer een dag van huis En deed weer even mee En voelde me bij PIJL weer thuis En bij mijn ouwe AFC! Verwacht van mij geen critisch woord, Dat laat ik aan de Commissie, Ik zeg maar „Jongens, ga zo voort!" Van mij heb je permissie. En Redacteur, laat mij maar gaan Ga niet meer dreigend lijmen. Maar staan w-e weer eens bovenaan. Nou, reken maar op SIJMEN Onderschift. Dit gedicht vraagt voor niet-insiders om een kleine toe lichting. Maandelijks ontvangen de medewerkers van de AFC-Schakel een keurig gesteld, hoffelijk stencil met de bede, om copy. Toen nu Sijmen Wit, nog steeds een onzer beste stylisten, geen boeh of bah antwoordde, schreef ik op de aanschrijving; „Als ik nu weer niets hoor, zal ik de vloer bij de Vries met je aandweilen." De Vries nu is een klein, gezellig etablissement in de binnenstad, waar o.a. Sijmen Wit, Chris Oolders, Joop Gilkens, Max de Bruijn, Tony Knopper, Siem de Waal, mijn persoontje, kortom het betere intellect in AFC, nu en dan onder het genot van een vurig kelkje de dingen van de dag bespreken. Red. 9

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 9