Via L. WJoudstra: Jk zog VOETBAL" 3W NORMANDIE WIENER CAFE "111 APOLLO - PAVILJOEN Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: T~H1S1 HET Ook voor besloten lunches, diners of partijen Van co Quartet Tony Hartweger, Hans Fechter BequnstiQino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stand Op uitnodiging van mijn vriend George Wodehouse ging ik 11 November j.l. naar Eastcote-Pinner in de omgeving van Londen om de volgende dag in Wembley de mate; Engeland-Wales bij te wonen, terwijl ik van de .Middlesex Wanderers As- socation Football Club" een invitatie had ontvangen om Zaterdag 15 No vember als gast aan te zitten aan haar jaarlijkse diner. 94.000 man waren in het Wembley- Stadion op een veld (gelijk een bil- lard-laken) getuige van een uiterst fraaie wedstrijd, volgens Engelse be grippen de beste door Engeland ge speeld na de oorlog. Het belangrijkste was wel de snel heid waarmede werd gespeeld of be ter gezegd het snel verplaatsten van de bal en het positiekiezen van de spelers. Zodra één der voorspelers de- bal had doorgegeven, hetgeen hij steeds deed in de U wel bekende „open ruimte", kreeg de toegelopen speler daardoor de gelegenheid de bal direct verder mede te nemen. Veelal werd daarbij gebruik gemaakt van de „through pass" en dit alles geschiedde zo mathematisch zuiver, dat er geen; moeilijkheden waren. Over het algemeen werd er forser gespeeld dan wij hier gewend zijn, maar men moet niet vergeten dat de Engelse spelers, mede door hun be tere liehaamsbeheersing daarop ge heel zijn ingesteld. Ook het elftal van Wales mocht er zijn, doch door het prima spel van Engeland kwam dit, althans in de eerste helft niet zo zeer tot uiting. In de tweede helft, nadat Wales de stand op 4-2 had gebracht, was nog alles mogelijk. Wales trok regelma tig ten aanval en de Wales-keeper meende blijkbaar, dat ook hij daar bij naar voren moest; meestentijds stond hij te ver voor zijn doel opge steld. Dit werd hem noodlottig; bij een plotselinge aanval van Enge land, volgde een hoog hard schot, hetwelk hij nog even kon aanraken en over zijn handen in het doel rol de. Het was 5-2 en daarmede was de overwinning van Engeland een feit geworden. Ik verliet Wembley Stadion met de herinnering aan een onvergetelijke wedstrijd, waarbij mijn gedachten uitgingen naar de Zuidelijke Wandel weg en in het bijzonder naai' ons eerste elftal. Wat zou het nuttig en uiterst leerzaam voor onze jongens en trainer zijn geweest, indien zij een dergelijke wedstrijd hadden kun nen! aanschouwen. („Up to you, penningmeester!" Red.) Derde divisie Zaterdag daarop woonde ik de wed strijd bij voor ie Football League Division 3: Queen's Park Rangers Northampton Town, uitslag 2-2. Wij zaten vlak bij het veld, zoals wij dat. ook bij AFC gewend zijn, zodat het spel van zeer nabij was te volgen. Van Hollands standpunt bekeken, werd ook ih deze wedstrijd zeer be hoorlijk voetbal vertoond. Weer fors, maar eerlijk spel. Verscheidene ma len dacht ik dat zij elkaar te lijf zouden gaan, nadat een fikse „slin ger" was uitgedeld. Maar er gebeur de niets van dien aard. De speler die het loodje had gelegd, stond weer op en of er niets gebeurd was, speel de hij verder. Voor onze jongens iets om te ont houden! De scheidsrechter had dan ook een gemakkelijke taak, maa; daarbij moet niet worden vergeten, dat hij werd bijgestaan door twee, volkomen neutrale grensrechters, die hun vak verstonden, allen officieel aangewezen, betaalde krachten. Bar. Na afloop van de wedstrijd werden wij gedirigeerd naar de bar onder de hoofdtribune, waar de officials van beide partijen aanwezig waren en zioh de whisky en andere heerlijk heden goed lieten smaken. Daar wa ren ook enkele verslaggevers aan wezig, van wie- één ter ore was ge komen dat wij Hollanders waren. Hij stevende onmiddellijk op ons af en na een „drink" vroeg hij ons of wij iets konden vertellen omtrent De w yeg naar BSB APOLLOLAAN 2 TEL. 712410 Voor haar vertrek naar Amerika Carel de Vogel guitarist Hank Wood bassist in Tevens dans- en amusementsmuziek door het bekende vanaf 1 October: 8

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 8