Mixed Pickles ïlieuwjaarswens Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Griep. TVTauwelijks hangen de biljetten AFCVolendam voor de ramen, of je knapt af. Er valt een angstaanja- gende, geheimzinnige stilte over de hoofdstad. Ondergetekende heeft keelgriep en kan geen mond meer open doen. Vrijdagmiddag is de koorts weg en ge kunt met hese stem fluisteren: „Zeg, ik ben een stuk beter. Zondag kan ik zeker naar AFCVolendam". „Weineen", zegt de betere helft. „Dat is geen gezicht." „Waaróm is dat nou geen gezicht?" „Je hebt het Woensdag laten afweten. De halve krant is lid van AFC en Zondag komt natuurlijk iederéén kijken. Ze zouden denken, dat je schoolziek geweest bent." Het wordt Zondag en een dartel vriendje komt mij afhalen.' Gesterkt door adspirine, siroop famel en hoe al dat andere spul heet, ben ik meegegaan naar AFC. Veertig jaar geleden. Nauwelijks hingen de biljetten AFCConcordia voor de ramen, of ik knapte af. Griep. O. nee, influenza heette dat toen. Vrijdagmiddag was de koorts weg en ik kon met hese stem fluisteren: „Zeg ik ben een stuk beter. Zon dag kan ik zeker naar AFCConcordia. „.Weineen" zei mijn moeder. „Dat is geen gezicht." „Waaróm is dat nou geen gezicht?" „Je hebt het Woensdag laten afweten. De halve Meer is lid van AFC en Zondag komt natuurlijk iederéén kiiken. Ze zouden denken, dat je schoolziek geweest bent." Het werd Zondag en een dartel vriendje kwam mij afhalen. Gesterkt door adspirine, siroop famel en hoe al dat andere spul heet, ben ik meegegaan naar AFC. Vraag: Worden wij mannen óóit echt volwassen? Iets voor jou, Aangetrouwde! Lezers, „don't miss our next issue". Aangetrouwde over: „Worden mannen ooit volwassen? Een zielkundige analyse Druk Vindt ge het ook zo heerlijk, als het „stampend" vol op de tribune is? Ik bedoel nog niet eens om, de re cette. Overigens 'over recette gesproken: Een der interessantste gesprekken kunt ge voeren, als ge tot de intimi van onze penningmeester behoort. Dat gesprek gaat dan zo: „Nou, Lou, moorddag voor de Kas, hè?" „Ach, wat zal ik je zeggen. We mogen wel wat hebben want AFCOSV is verregend", (als we in 1956 of daaromtrent in een uitverkocht Olympisch Stadion om het Kampioenschap van Nederland tegen Ajax spelen, zal Lou Woudstra zeggen „Dat mag ook wel eens. Weet je nog die regen tegen OSV?) „En je moet niet vergeten" gaat de centenbaas dan ('oor „dat we nu in de slechtweer periode zitten." (Volgens Lou's heilige overtuiging houdt AFC er een soort privé-slechtweerperiode op na, die loopt van drie dagen voor de eerste AROL-ronde tot de avond na de laatste competitie-dag). Inmiddels staan de verkeersagenten te trillen op hun benen van vermoeidheid. De auto's staan geparkeerd tot voorbij de Haringvlietstraat. De programma's raken uitverkocht en de „sagte, gemakkelike sittinkies voor tien sent", de rijwielstalling en de erwtensoep. „Wat dat kost", kreunt Lou, die zijn bankcarrière niet verloochent. „Daar heb je geen idéé van. De be lasting en de Bond en de bureaulisten en de reclame." Nu moet je hem rustig laten uitpraten, want ergens in zijn betoog verpakt als een ulevel in een Sint Nicolaas surprise laat hij het bedrag horen, dat die dag binnengekomen is. Je duizelt er van. Moet je zelf penningmeester geweest zijn in de jaren, dat je per seizoen niet de helft ving van wat die barre ban kier in één wedstrijd binnenkrijgt. Prosit, Lou! Op het slechte weer en de kosten Sorry, ik zou het niet over de recette hebben. Maar wat heerlijk toch, zoals Amsterdam met AFC mee leeft, als het ons maar even naar den vleze gaat. Zet hern op, eerste elftallers! J.W. v. d. 2e Penningmeester 'y eer geachte voetbalvrienden Donateurs en trices-schaar Leden, Junioren, Welpen AFC-ers mèt elkaar Luistert naar Uw penningmeester Luistert naar zijn smeek-gedicht Dat hij hierbij als Nieuwjaarswens Tot zijn „debiteuren" richt. Oh, ik zou zo heel graag wensen, Dat ik bij was met m'n kas, Dat dus steeds op tijd betaald werd, Er geen achterstand meer was. De donatie „drie en, vijftig", Zie ik gaarne tegemoet Ik had graag dat U per Giro Of per postwissel voldoet Contributie, zult ge weten Is betaalbaar per kwartaal Als U zich daaraan zou houden Was mijn functie ideaal!! Nü moet ik maar vragen, zeuren 't zij persoonlijk of per brief; „Waarde clubvriend, toe betaal nou" „toe gireer nou asjeblief Dit geschrijf kost mij soms uren. 'k vraag mij af of dit nu moét Daarom wil Jk U allen vragen: Kom, BEGIN DIT JAAR EENS GOED!! Neem Uw pen, gireer eens even (Denkt U aan Uw achterstand?) Dank U! Met een traan in d'ogen, Reik ik U de vriendenhand. Heel veel Voorspoed, AFC-ers Veel geluk in 't Nieuwe Jaar Laat ons één zijn in onz' clubgeest Laat ons één zijn mèt elkaar! Maaróók met Uw penning meester, Want hij is pas in zijn sas Als hij zónder achterstand zit Met een goed-gevulde kas. H. F. van den Hurk 2e Penningmeester Argonautenstraat 54 huis Post-giro 241002 t.n.v. 2e Penningmeester A.F.C. Gem. Giro H 4669 t.n.v. H. F. van den Hurk

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 7