Resultaten op de groene velden 1 2 3 BequnstiQinq van onze aöveuteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö Stagnatie. Ej^EN zeer vroeg ingevallen win- -*-J ter, gevolgd op een uitzonder lijk vroeg najaar, is oorzaak geweest, dat er vrij veel stagnatie is opgetre den bij de afwerking van het voet balprogramma. Sinds 23 November is ons eerste niet meer in het veld geweest. Die dag bracht ons, voor een vrijwel uitver kocht huis, een 11 tegen Volen- dam in een wedstrijd, die ondanks de hand over hand slechter wordende weersomstandigheden tot de beste be hoort, die er de laatste tijd gespeeld werden. Niet alleen door ons of door onze sportieve tegenstanders, maar in de gehele stad. De pers, in groten ge tale vertegenwoordigd, was enthou siast over het vertoonde spel en met grote drie kolomskoppen brachten verschillende bladen het verslag van deze boeiende kamp, die het talrijke publiek tot de laatste minuut in zijn ban gevangen hield. Daarna was het mis. Een enorme sneeuwmassa kwam naar beneden en de met spanning verbeide strijd H.F.C.A.F.C. werd uitgesteld. Zondag j.l. bij geheel andere weers omstandigheden, die weer een record opkomst van het publiek deed ver wachten, werden onze drie terreinen afgekeurd, zodat A.F.C.Schoten ook al niet doorging. Een finantiële strop van betekenis voor onze schat bewaarder. Inmiddels hadden wij, indien de wed strijd wèl was doorgegaan, een inval ler moeten opstellen voor onze sym pathieke en talentvolle spil Luc. Bij- ker. Hij heeft in militaire dienst een lelijke val gedaan, die hem een paar weken „buitenspel" zal zetten. Van deze plaats aan Luc. Bijker namens ons allen een spoedig en algeheel herstel toegewenst. De wedstrijd WestfrisiaVolendam ging wel door en leverde een bepaald onverwachte 70 overwinning op voor de gasten. Hiermee kwamen onze vrienden van de paling op de eerste plaats. Meer nog dan 't succes van het eerste elftal van Volendam zijn de successen van de reserve-elf tallen der wijdbroeken veelbeteke nend. Men leze hierover het artikel van de Elftalcommissie. De stand van het eerste elftal volgt hieronder. Het is maar een rare af deling met uitslagen als Volendam Zeeburgia 8—1, VolendamSchoten 11, ZeeburgiaH.F.C. 51 en W.- Frisia-Volendam 07. Een afdeling, waarin na 7 wedstrijden nog twee clubs ongeslagen zijn en een an dere club het zoet der overwinning nog niet mocht slagen, maar vijf van de zeven maal ongeslagen bleef. 7 December 1952. Volendam 7 4 3 11 23—7 Westfrisia 8 4 3 1 11 17—15 A.F.C. 7 3 4 10 14—9 H.F.C. 8 4 2 2 10 27—20 H.V.C. 9 3 3 3 9 18—13 Rapiditas 8 3 2 3 8 15—11 Z.V.V. 7 2 2 3 6 15—14 Helder 7 5 2 5 8—15 Zeeburgia 7 2 1 4 5 14—22 Schoten 7 1 2 4 4 4—17 O.S.V. 7 1 1 5 3 8—20 Tot nog toe gespeeld: A.F.C. -O.S.V. 3 1 Helder—A.F.C. 1—1 Z.V.V.A.F.C. 1—1 A.F.C.—Rapiditas 10 A.F.C.Westfrisia 33 ZeeburgiaA.F.C. 24 A.F.C.Volendam 11 Op gevaar af van eentonig te wor den, nog steeds is ons le elftal on geslagen. We gaan goed, dat zal nie mand ontkennen, a! hoor ik van ver schillende kanten, dat we te veel ge lijk spelen. De balans van de laatste 3 wedstrij den slaat echter door naar de over winningen, want van Rapiditas won nen we in een zeer matige wed strijd met 1-0, vanZeeburgia met puik spel met 4-2 waarna we tegen Vo lendam met 1-1 gelijk speelden. De wedstrijd tegen Zeeburgia was uiter mate spannend en het was hier dat onze binnenspelers Ben en Wim hun eerste doelpunt scoorden. Er werd prima gespeeld, keurig' en verras send gecombineerd en de Zeeburgia- supporter die (enigszins spijtig) op de tribune beweerde „AFC speelt een klasse beter dan verleden jaar" was er niet ver naast. Al met ai, een prettige strijd met onze oude vrien den en prettige tegenstanders van de Kruislaan. Tegen) Volendam liepen we in de eer ste helft wat naar onze vorm te zoe ken. Zenuwen? De trainer beweert van wel, dusdaar houden we het dan op. Het meest opmerkelijke was wel dat Volendam nog' geen halve mi nuut tijd kreeg zich te verheugen over de 1-0 voorsprong. Moet ik nog het ontstaan van het doelpunt ver melden Afgemeten voorzet van links (van Dick, van wie anders?) kopbal van Jaap in de hoek. Doel punt. Intussen hebben we twee weken rust gehad, terwijl we Zondag weer tegen H.V.C. in het veld hopen te komen. Hopenlijk komt Henk Kappel niet met Noren aan het veld op. Je weet het nooit met van die schaatsenrij ders met Davos-allures, na een paar graden vorst. Tussen twee haakjes, onze midden- linie groeit met de wedstrijd en. is wel als een der sterkste der Arnster- se tweede klassers te beschouwen. Nee, ik rook niet, dhnk je. Topics of the (Mon)day. (Voor 1 keer nagebootst). 1) Het le moet niet te veel over winningen meer behalen, anders gaat de E.C. denken dat die cognac met koffie er bij hoort op Maandagavond. 2) Denken, sommige AFC-ers dat Cor Kerker (zie bovengenoemde ver snapering) lid vari de blauwe knoop is? Zo ja, ga eens mee naar Ant werpen. KEES Na een rustperiode van een maand speelden wij tegen Elinkwijk II in Zuilen. Met de rust mochten we nog blij zijn met onze 20 achterstand. Na rust was Elinkwijk nergens, maar we maakten pas 15 minuten voor tijd een tegenpunt waarna er ook weer een weggegeven werd en toen was het gebeurd. In de volgende wedstrijden tegen Ajax III en V.V.A. II werd er niet slecht gespeeld, maar de gemakke lijkste kansen werden soms gemist en als onze achterhoede een foutje maakte, leverde dat meteen een doel punt op. Door deze resultaten stonden we on deraan, maar door de volgende wed strijd tegen D.W.V. III te winnen, staan we nu met V.V.A. en D.W.V. gelijk. Als besluit van de eerste competitie helft krijgen we de koplopers H.V.C. II en 't Gooi II nog, dus dat bete kent, dat we ons uiterste best moe ten doen om nog wat punten te be halen en om niet op onze concurren ten achter te raken. Kom daarom, als het mogelijk is, een beetje extra- trainen; Cor Sluijk weet wel een ma nier om je vorm te verbeteren. G. t. H. Slechts één wedstrijd heb ik deze reis te vermelden en wel tegen D.J.K. II thuis op het tweede veld. Ons twee de veld, dat weten wij nu zo lang zamerhand wel, verkeert in een mi serabele toestand. Zaterdagmiddag was er reeds op gespeeld; Zondag morgen door ons 7de elftal, en toen was voor ons het moment aangebro ken om de degens te kruisen. De aanvoerder van D.J.K. II was een collega van mij en toen ik hem mijn excuses aanbood en hem vertelde, dat het ons speet, zijn elftal op zo'n veld te moeten ontvangen, zei hij „Ach, we zijn het erger gewend!" Spelers van A.F.C. III, dat is voor ons het sein van „weest op uw hoede". Op zulke zware velden moe ten we goed getraind en fit op het veld verschijnen.- Dit eist ons verdere programma nu eenmaal van ons. Het begin was voor D.J.K. II (wij moesten even aan 't veld wennen Maar toen we dit door hadden, was 't gauw gebeurd. Na een fraaie voorzet van Bookelmar snelde Jan Hendriks toe, om de bal er in te lopen. Hij deed dat met zo'n enthou siasme, dat hij zelf in het net be landde en zeker vijf minuten nodig had zich daaruit te bevrijden. 4

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 4