Wlaestro ÜJtta Afieuiuenfiuizeti Onze Jeugd Het woord aan de E.C. NYLONKOUSEN 'Draag die kous! Grond- en glans verf Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 £m u-eAtAo-uw-d acUeA uequnstiGino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Een derde van het programma is afgewerkt; het eerste heeft nu een reëele achterstand van 1 punt op Volendam en een relatieve voor sprong van 1 punt op West-Frisia. Tegen beide clubs werd thuis gelijk gespeeld, na tegen beide een ach terstand, te hebben gehad. Dat geeft de burger veel moed. Aan de koi te adem" is nu voldaan. Thans volgt de .lange adem" d.w.z. wie het meest constant speelt, wie het beste resul taat boekt in zijn z.g. sleutelwed strijden (d.i. tegen de directe con currenten), dat is degene die ten slotte met de ere-palm gaat strijken. Een mens moet zich een doel, een ideaal, stellen. Wat zou U er van zeggen als ons le elftal eens als doel nam op 1/3 van het programma twee clubs voor zich, op 2/3 één voor zich de rest mag U zelf er bij denken. Het is een beetje hoog gegrepen, maar dat is beter dan van de pessimistische gedachtengang uit te gaan. In feiten gesproken: onze mentaliteit zal moetenj blijken als wij eens te genslag krijgen te incasseren, door dat het niet mee zit resp. volkomen tegen zit, of dat een of twee zeer goede spelers eens niet fit zijn. Daar komt de taak van die niet minder dan 55 jongeren, die in 2e t.m. 5e worden geplaatst om zich waardige reserves te tonen. Hier ligt voorlo pig ons zwak en wij zouden een zeer dringend beroep op de jongeren wil len doen waarbij wij met opzet de namen Jan Steensma, Jacq. Melle- gers, Huib Briedé en Wim v.d. Hurk noemen om hen te vragen mee te helpen aan krachtige reserves in po sities, die AFC-waardig zijn. want eerlijk gezegd laat dit bij het twee de en het vierde te wensen over. U weet uit een vorige Schakel wat voor top-posities werden ingenomen door 2e, 3e en 4e en ieder weet hoe dit nu is. Wij als E.C. voelen de moei lijkheid (omdat we alle drie ouü-spe- lers zijn) wat het wel eens voor een jongere betekent om gepasseerd te worden of om in een lager elftal op gesteld te worden dan wel op een onverwacht vreemde plaats te zijn opgesteld. Begrijpt echter, dat daar bij ernstig gewikt en gewogen wordt; getracht wordt een hoogst bereik bare objectieve maatstaf aan te leg gen. Steunt Uw Bestuur, Uw leiding incl. E.C., aanvoerder en trainer in Uw speelwijze, UW wil tot oefenen. Uw begrip voor bepaalde situaties. Dan bereikt een ieder een maximum genoegen uit zijn voetbalspel en het maximum resultaat voor zijn club, d.i. voor de bijna 58-jarige AFC. P.S. Ter staving van het bovenstaan de; Volendam2 koploper in de Res. Ie klasse. AFC 2 bij de 3 onderste in de Res. 2e klasse. Volendam 3 koploper in de Res. 2e klasse. AFC 3 in de bovenste hêlft v. d. Res. 3e klasse. Deze maand valt er van de verrich tingen op het groene veld niet veel te zeggen. Junioren I werkte zich vast in de bovenste helft van haar afdeling door een overwinning op R.K.A.V.I.C.; dat was goed werk van die jongens, om na een achterstand nog de wed strijd uit het vuur te slepen. R.K.A.V.I.C. is nog altijd een lastige tegenstander, ook al zijn zij niet meer zo sterk als vorige jaren. Met Adspiranten 1 gaat het minder goed en zij zullen hard moeten vech ten om in afdeling A geplaatst te kunnen worden. Dat kan echter nog wel, maar dan moet er van stonde af aan flink worden aangepakt en zal een ieder zich geheel moeten ge ven. Het is wel een zware afdeling, maar het moet kunnen, we hebben toch een behoorlijk elftal. Jongens, wij spreken af, dat van nu aan iedere wedstrijd wordt gewonnen. Adspiranten 1 moet in afdeling A. Kienen. Zaterdagmiddag 13 December houden wij weer de gebruikelijke Kienmiddag voor de jeugd van 9 t.m. 18 jaar. Er zijn weer veel prachtige prijzen en we houden rekening met een zeer grote opkomst. Vanaf deze plaats onze hartelijke dank aan de vele A.F.C.-ers, die het mogelijk maken, dat ons festijn weer doorgang kan vinden. Het. is wel bij zonder verheugend voor de jeugd commissie, dat er zo veel belangstel ling bestaat voor dit jeugdfeest. Een ogenblik waren we bang, dat er niet genoeg geld binnen zou komen, ook al doordat men voor een biljart- en klaverjas-tournooi gaande is, maar onze vaste begunstigers hebben ons niet in de steek gelaten en de traditie heeft het glansrijk gewonnen. Het is prettig, dat de A.F.C. haar aandacht geeft aan biljart en klaver jas, maar kienmiddag voor de jeugd en kienavond voor de ouderen zijn van oudsher de Decemberfeesten voor A.F.C., al 't andere is zo'n beetje „aangewaaid", leuk, dat ze er zijn, maar het zou jammer zijn, als deze Kien-Decemberfeesten, om welke re den dan ook, in 't gedrang kwamen. Nu we weer haast aan 't einde van 1952 zijn gekomen, vind ik het pret tig te constateren, dat het onze goede club, op een enkele uitzondering na, best gaat, wij hebben er wel eens slechter voor gestaan. Hartelijke dank aan medeleden van jeugd- en andere commissies voor de mede- en samenwerking in het afgelopen jaar. Aan alle A.F.C.-ers en hun familie een prettig Kerstfeest, een genoeg lijk jaareinde en een zeer goed begin en voor A.F.C. een goede, neen. de bovenste plaats op de ranglijst in het komende jaar. D. STEEMAN GROETEN UIT AUSTRALIË Ons oud-lid Chris de Looper, die enige maanden geleden naar Austra lië emigreerde, laat alle A.F'.C.-ers hartelijk groeten. Hij maakt 't goed, volgt de resultaten van onze vereni ging met belangstelling en heeft op de „Holland Club" al rond verteld, dat A.F.C. 1ste klasser wordt. Ja, emigranten heben uiteraard een op timistisch karakter! 3

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 3