Heinekens JjfyL Mavcif Sxicköiani Nette en Nuttige Notulen-Notities - .v>" -wv BequnstiQinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe scliakel in stanö DECEMBER, ons eerste elftal nog steeds ongeslagen en het be hoort nog tot de koplopers in onze afdeling. November begon met de wedstrijd A.F.C.Rapiditas op de tweede dag van die maand. De wedstrijd was meer spannend dan fraai en werd door onze jongens (verdiend) met 10 gewonnen. Op 9 November wa ren wij de gast van onze Zeeburgia- vrienden en ook daar werd door ons eerste, n.l. met 24, gewonnen. Vóór de rust speelde ons team zo goed, dat de rust wel met 3 a 4 doelpun ten verschil had kunnen ingaan, doch ons schieten was niet zo best, zodat het tot vlak voor de rust nog slechts X0 in ons voordeel was. Een halve minuut voor de rust kreeg Verhage een goede pass en met een keihard schot van wel 25 meter afstand pas seerde hij Briede, 11. Via 1 2, 22, 23 en 24 kwam het einde van 'deze wedstrijd, waar vooral ook na de rust, mede doordat Zeeburgia toen aanmerkelijk beter speelde dan daarvoor, van goed voetbal te ge nieten viel. Op 16 November j.l. speelden wij een friendly game tegen onze oude vrien den ide Haarlemse roodbroeken wij wonnen deze strijd met 30. Eigenlijk was het 40, doch op het moment, dat Henk Kappel het laat ste doelpunt scoorde, floot de arbiter voor het einde. Een prettige wed strijd en een prettig babbeltje met de Haarlemmers na afloop van de wedstrijd onder het genot van een beetje dun 23 November A.F.C.Volendam. Zo als U weet eindigde deze wedstrijd in een gelijk spel, n.l. 11. In geen jaren was ,,ons huis" bij een compe titie-wedstrijd zo vol. Dat is geheel het resultaat van jullie spel, jongens van het eerste en je ziet dus, dat het Amsterdamse publiek goed voet bal nog wel weet te waarderen. Voor al als dit dan nog wordt gebracht door de oudste Amsterdamse Voet balvereniging toont het zijn belang stelling. Blijf je zo geven als tot dus verre en ook al zouden wij dan geen kampioen worden (maar waarom niet?) dan zouden wij toch tenmin ste op een goed seizoen (zonder ze nuwen) terug kunnen zien. Zoals bekend, speelden zowel Volen dam als A.F.C. een prima wedstrijd. Ons werd dan ook verzekerd en heus niet door de eersten de besten, dat in de eerste klasse dikwijls wedstrijden van veel minder gehalte worden ge speeld. 30 November j.l. werd de wed strijd H.F.C.—A.F.C. afgelast, ten gevolge van de sneeuw- en ijs-perio de, evenals trouwens alle andere A.F.C.-wedstrijden. Personalia. Zondagmorgen, 9 (November, dus vóór de wedstrijd ZeeburgiaA.F.C., wer den wij opgeschrikt door het plotse linge overlijden van ons oud-Be stuurslid Jan W. Meijer. Zeeburgia liet onmiddellijk de vlag halfstok hangen en vóór de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen. Hoe Jan in de A.F.C.-kringen gewaar deerd en geëerd werd, kon de familie bij de teraardebestelling van wijlen Jan Meijer constateren. Wij A.F.C. - ers hebben dan ook in Jan een goed vriend en een trouw lid verloren. Wij wensen Bep en Rini Meijer de kracht toe het verlies van hun man en vader te kunnen dragen en zij kunnen er van verzekerd zijn, dat wij de nage dachtenis aan Jan steeds in hoge ere zullen houden. Dat hij ruste in Vrede. Ons lid Leo Horn leidde op 26 No vember in Engeland de interland wedstrijd EngelandBelgië, die ein digde in een 50 overwinning der Engelsen. Leo, nogmaals onze har telijke gelukwensen met deze ver erende opdracht. Dat er meerdere zullen volgen. Sigarenmagazijn Rijnstraat 63, Amsterdam telefoon 26558 heeft voor de feestdagen een enorme sortering tabak, sigaren en sigaretten. Spec. Kerstverpakking Voorverkoop alle sportwedstrijden, verkoop div. sportbladen Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (36 vakken). Tot 1 2 uur geldwisselaar aanwezig. De jeugd gaat op 13 December de traditionele kienwedstrijd bijwonen met fraaie prijzen en blozende wangen. De kienavond voor de vol wassenen is door de Clubavondcom missie vastgesteld op Maandag 22 December a.s., des avonds 8 uur in ons Clubhuis om hazen, ganzen en konijnen en andere door deze Com missie te „organiseren" prijzen. Dit is dus alweer de laatste Schakel van 1952. Diverse huiselijke festivi teiten naderen reeds met rasse schreden. Ik hoop, dat Sint Nicolaas bij al onze leden goed „gereden" heeft. Ik wens U verder reeds nu een Vrolijk Kerstfeest, een goed be sluit van het Oude en een nog beter begin van het Nieuwe Jaar. Pret tig zou het bijvoorbeeld voor ons al len zijn, als wij in de eerste Schakel van 1953 konden schrijven: „A.F.C. nog steeds ongeslagen." VAN TEUNENBROEK

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 2