Uit de Kapiteinshut De persversla gen van onze laatste wedstrij den zouden haast maken dat we on ze natuurlijke be scheidenheid af leggen en met een zekere zelfbewust heid, om niet te zeggen pedanterie, om ons heen kijken met een blik van: Nou, hoe leveren we hem dat' Vooral na de wedstrijd tegen: Volen- dam worden we aardig in het zon netje gezet. In de ene krant konden we lezen ,,dat er in de tweede klasse wedstrijden gespeeld worden, die even attractief, even spannend en op even hoog peil kunnen staan als in de eerste klasse," in een andere ,,dat achtduizend toeschouwers (nou, nou) in het AFC-home een prettige compensatie kregen voor de aanhou dende plensbuien; dat AFC en Volen- dam verrasten door overvloedig goed spel, snel en grif van de voet", in eeri derde „,dat het spelpeil in niets onderdeed voor dat van de eerste klasse." Zonder dat wij ons door deze tira des het hoofd op hol behoeven te la ten brengen, mogen we toch wel even realiseren, dat objectieve be oordelaars, en dat zijn journalisten immers, die elke Zondag een voet balwedstrijd zien, waaronder vaak een van de eerste klasse, de con clusie trekken, dat de topploegen van de tweede klas een spelletje spe len, dat in de eerste klas niet zou misstaan. Trouwens, we hebben maar de verrichtingen van Elinck- wijk en de Stormvogels na te gaan om te kunnen constateren, dat deze pas-gepromoveerde ploegen in het nieuwe milieu geen gek figuur slaan, ja, zelfs tot de besten behoren. Daarom is het zo verwonderlijk, dat er nu weer stemmen opgaan om de promotie en degradatiewedstrijden weer in te stellen en' zodoende de „drang omhoog" wat te remmen. Of eigenlijk is het niet zo erg verwon derlijk. Het eigenbelang kan wel eens tot kromme redenering en gefor ceerde argumenten leiden. Dat ons Nederlandse voetbal tegen woordig in decadentie verkeert, is m.i. voor een deel te verklaren door het feit, dat de verenigingen (de goede niet te na gesproken) hun kleine eigenbelang hoger stellen dan het algemeen belang en daardoor maatregelen tegenhouden, die hun eigen clubje misschien kunnen bena delen maar die voor de gehele voet balgemeenschap heilzaam zouden zijn. De a.s. Bondsvergadering moet straks beslissen over het plan-Burg wal. Mogen de afgevaardigden ter vergadering met een helder inzicht in de behoeften van het Nederlands voetbal en met voorbijzien van bene pen club- of streekbelangetjes hun beslissing nemen!- Behalve over het plan-Burgwal is er ook nog het een en ander geschre ven over „het systeem". Naast het stopperspilsysteem en het systeem met de aanvallende spil ver schijnen nu nog andere ten tonele met allerlei algebraïsch aandoende formuleringen als 4-3-3-1, e.d. Het is stellig heel interessant om achter je studeertafel met potlood en papier zo'n systeem te ontwerp- pen en uit te werken, met kruisjes voor de ene partij en nulletjes voor de andere, maar het vervelende is, dat de spelers vaak juist géén nul letjes zijn. Het zijn jongerjs van vlees en bloed en vooral, jongens met her sens. Laat ze, natuurlijk volgens en kele grote richtlijnen, maar verder fris van de- lever weg, hun partijtje spelen. Eigen inzicht in de steeds wisselende situaties, en onderling begrip, dat is het beste systeem. Ik mag zeggen, dat het ook öns sys teem is. Ons s.s.s. betekent niet al leen stopper spil systeem, het bete kent bovendien sneller, schotvaardi- ger, sterker. Daarmee brengen we ons oude AFC hoger op. Laten we hopen, dat we dat in het komende jaar mogen beleven! De gelegenheid daarvoor is er nu. Denk aan het liedje, dat Willem v.d. Marei in een) van onze revues zong: „Ik heb mijn kans in eigen hand; die laat ik niet ontglippen." HOLTZAPPEL )„Wn„ D,co„,l,er mg N„ -I ®e oude club aan d oude vrinden. Redacteur - J. H. Wijnand. Roerstraat 52 2 Amsterdam-Z. - PJaatsverv. Redacteur. W. G. Staats. Lhurch.ll-laan 25a Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118. Adam - Bankiers: Ned. Handel Mij Postgiro 308579 l.n.v. A.F.C.-Scha e Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Teleloon 80710, Amsterdam W.

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 1