4$ :M:A Moet Barbertje hangen? HONG KONG wu fVT.Q.-ers, Café Royal Café - Restaurant - Bar Damrak 47-48 Telefoon 46864 KIP EN EEND a la MALAKKA SATEH's verrukkelijker dan ooit tevoren „LES AMIS" BeQunstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Wij, A.F.C.-ers, die met vuurrode konen van vreugde en opwin ding rondlopen, als ons eerste eens ,.in the running" is, om van dui men in het vest" niet te spreken, wanneer onze bouwvallige tribunes dreigen vol te lopen, schrijven ons clubblad voor een; groot deel vol met „dingen over onszelf". Niet, omdat wij „onszelf" nu zo uitermate belangrijk vinden, doch eerder vaak, omdat het oog in vele gevallen niet verder reikt dan „wat de Club is en niet meer." Wij schromen zelfs niet onderwerpen van intieme aard het Schakel-papier toe te vertrouwen. Waarom ook niet? Wij hebben niets te verbergen, en die paar keer in het jaar dat wij eens eenj loyale oppositie in elkaar draaien, is ons waarachtig wel te vergeven. Wij zijn tenslotte op nie mand boos en altijd maar „ja" te knikken met het hoofd, verveelt ook op da duur. Buiten onze vereniging spelen zich echter óók dikwijls „stories" af, die tenslotte voor de algehele voetbal- gemeenschap belangrijker zijn, dar. oppervlakkig lijkt. Het „geval Lenstra" bijvoorbeeld, doet nogal veel stof opwaaien, Was de zwartgelokte Fries nooit geboren, dan was er over het huidige Neder landse Elftal helemaal niets interes sants te schrijven. Ik haast mij nochtans uitdrukkelijk te verklaren, dat ik mij gelukkig prijs, dat Abe wel het levenslicht aanschouwde. In het midden latend, of Abe al of niet goed handelde, zit de Grote Keuze-Commissie er maar mee. Trossen in- en outsiders bespeuren plotseling een „kwestie" en bereids is men doende de fundamenten, waar deze, overigens steeds broze Com missie in minder florissante omstan digheden op moet steunen, met een behoorlijke lading springstof uiteen te laten bersten. Het is zo langzamerhand in de sport journalistiek gewoonte geworden te dringen wanneer het er om gaat „de eerste steen te werpen". Zo is het ook nu. De glorierijke dageni van ons eens zo befaamde Oranjeteam zijn ver leden tijd. Voetbal als „business' nam een vlucht. Systemen versche nen als sterren aan het firmament. Maar gelijkertijd verdwenen andere sterren, door het zoete gefluit van buitenlandse vogelaars. Met voor burgerbegrippen fantastische aan biedingen. Met de komst van de eerste soort sterren, respectievelijk het vertrek van de laatste, kwam het probleem van een gemis aan wederzijds be grijpen, een gebrek aan technisch voldoende geschoolden, terwijl de di verse plaatsen in het elftal speciale voorwaarden stelden aan de speler, die men daarvoor uitkoos. Door deze omstandigheden werd de keuze van spelers, zowel voor clubs als vertegenwoordigende elftallen, beperkter. En de wijze van werken voor iedere keuzecommissie lastiger. Bezoekt de clubavonden en de bijeenkomsten na afloop van de uitwedstrijden in (Eggers) Doch afgezien van de vraag of deze K.C. de meest gewenste formatie is. en of deze K.C. nu wel véél of heel weinig goed heeft gedaan, of ten slotte wel of niet zou zijn te verbe teren, zal toch iedere voor- of tegen stander eerlijk moeten bekennen, dat de omstandigheden, waarin deze he ren genoopt waren te arbeiden, verre van simpele aard waren. Eén ding valt vrijwel met zeker heid te worden gezegd: Iedere an dere Keuze Commissie, uit welke personen ook bestaande, zou en zal ook in de toekomst deze moei lijkheden des tijds van het Neder landse Voetbal op haar weg vinden. De vraag zal eohter zijn, of dan DIE heren zich er met succes zullen kun nen doorheen slaan. Voor de KNVB gelde slechts: Be not the first by whom the new is tried, nor yet the last to lay the old aside. OF een GEHEEL NIEUWE ke uze- commissie met terzijdestelling van oude beproefde krachten de juiste oplossing is, mag, zolang het Neder lands voetbal (de vertrokken profes sionals uitgezonderd) slechts één 100% „star" oplevert, welke ster nota bene niet eens in het huidige systeem past, met diepe ernst wor den betwijfeld. Aan kundige persartikelen dient men besliste aandacht te- wijden, hel Bestuur van de KNVB hoede zich er eohter voor zich te laten leiden door een algemene en vaak „iets te wilde" oppositie. Ditmaal een oppositie, die men aller minst „loyaal" mag noemen. JHR. van ROSSEM DE GAULIN Vanaf 1 November onder de nieuwe leiding van de in gastronomisch Amsterdam bekende ontwerper van Dagelijks vanaf 20 uur het Hongaarse orkest 12

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 12