c Uit de kapiteinshut s T)il is de Schakel, die komt binden, 'De oude club aan d' oude vrinden. Redacteur J. N. Holtzappel, Gerrit v.d. Veenstraat 155. Amsterdam Z. - Plaatsverv. Redacteur W. G. Staats. Churctiill-Iaan 25a Administrateur J. Mellegers. Eisingastraat 31 2, Amsterdam-O. - Maandblad van de Amsterdamsche Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam W. 30e Jaargang April 1952 No. 9 Met inspanning van alle krachten is het aan ons eerste elftal gelukt het A.F.C.-schip in veilige haven te loodsen, waarover ik mijn vreugde niet onder stoelen of banken steek. Met een fraaie eindspurt is A.F.C. veilig gesteld. Al vaak zijn veel wederwaardigheden en veronderstellingen in het laatste stadium van de competitie ons be schoren en wij hebben met veel koude rillingen - maagkrampen en wat dies meer zij, gehad. Wat zijn wij toch typisch reagerende schepselen, die de ups en downs op eigen wijze (vooral niet te verwarren met eigenwijs) beleven. De reactie en het ontladingsvermogen zijn dan verbijsterend. Het is óf „Himmelhoch jauchzend" óf „zum Tode betrübt". Naarmate het water tot de lippen reikte, was het inzicht somber óf wel zwart. Het legioen kreeg in Alkmaar de domper instede van de victorie en toch was Holland nog niet verloren, mits onze spelers de overtuiging, het zelfvertrouwen in een „beter kunnen" bleven bezitten. Daarvoor hadden wij te zorgen en alle verhalen of opmer kingen over spelers, welke zich in be paalde wedstrijden niet tot het uiter ste zouden hebben gegeven, dienen als bakerpraatjes te worden betiteld. Dat het niet altijd gelukt is om er alles uit te halen en dat het niet heeft meegezeten is een andere zaak, maar dat kan men slechts beoorde len, indien men van nabij de wil en de opoffering meegemaakt heeft. Im mers verschillende spelers hebben zich zelfs de moeite getroost om 's mor gens voor hun werk te komen trai nen, waarmede zij getoond hebben de ware clubliefde te bezitten en ook bereid waren zich in het veld tot het uiterste in te spannen. Ik breng dan ook gaarne een saluut aan al deze spelers, die, toen wij in een warnet van tegenslagen waren verzeild ge raakt, alles deden om er onderuit te komen en het dragen van de rode lantaarn in de laatste wedstrijden ge heel hebben afgewend. Vanzelfsprekend zijn wij van plan om het nooit meer zo ver te laten komen. Dat is ook wel mogelijk, maar dan moeten de leiders in onze club meer paedagogische kwaliteiten en geduld gebruiken. Het moge dan waar zijn, dat de jeugd van tegenwoordig moei lijker is en sceptischer staat tegenover opofferingen en discipline, maar ik meen, dat desondanks alles gepro beerd moet worden om hen van hun fouten te overtuigen. Besturen is vooruitzien en mijns in ziens hebben Bestuur en Commissies in de Club een opvoedkundige taak. De goede mentaliteit, waar 't op aan komt, moeten wij wel degelijk aan kweken en ik ben er zeker van, dat ondanks de concurrentie van bioscoop, dansen en het vele roken, er winst kan worden geboekt, als wij op tactische wijze de jongelui blij ven voorhouden, dat een goede sport man zich voor zijn club en voor zijn liefde voor de sport opofferingen moet getroosten. Het seizoen loopt zo zoetjesaan ten einde, maar het nieuwe seizoen zien wij met volle hoop tegemoet. A.F.C.- ers, Blijft Uw Best Doen! Excelsior blijve ons devies! G. H. HAUBER

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 1