Sacköiani Onze KNV/B-elftal)en in het geweer W. H. SCHENK rxr, 1 4 Van onze ttope en Toekomst Sigarenmagazijn Bequnstiqmq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Dit keer wil ik niet zozeer de door ons gespeelde wedstrijden onder de loupe nemen. Genoeg zij het te ver melden, dat we achtereenvolgens verloren van H.F.C., Stormvogels en V.V.A., hetgeen onze positie op de ranglijst nu niet bepaald verbeterde. Er zijn echter andere punten, die ik eens nader wil belichten. Om te be ginnen: er wordt wel eens beweerd dat wij, de spelers van het eerste, na het eerste doelpunt van de tegen partij ons hoofd laten hangen en de moed opgeven. Hiermee ben ik het echter niet eens, want wat voor fouten er ook aan ons spel mogen kleven, werken doen we er voor en bij de pakken neerzitten is er niet bij. Iets anders is, dat wij na dat eerste doelpunt ons normale spel niet meer spelen, wat dan sommigen weer de opmerking ontlokt: wanhoops- voetbal, en helemaal ongelijk hebben ze niet. Het parool zij dus: Hoofden koel. Het was mijn plan geweest hier nog enkele andere punten naar voren te brengen, maar door de bijeenkomst ten huize van de heer Waal in de afgelopen week is dit overbodig ge worden. Genoeg zij het te vermelden, dat velen onzer hun gemoed eens hebben gelucht, hetgeen de onder linge verstandhouding zeer zeker ten goede zal komen. En een goede on derlinge verstandhouding immers is één van de eerste vereisten om tot goed spel te geraken. We moeten het veld opkomen als 11 vrienden, die niet bij voorbaat eikaars spel al ver oordelen. Heus, het is niet nodig bij elke bal, die je medespeler goed of slecht speelt een waarderend of troostend schouderklopje uit te de len, maar er zijn momenten waarop zo'n klopje wonderen kan verrich ten. Laten wij dan proberen dat mo ment te vinden en te benutten. Van ons erelid, de heer D. Bessem, hoorde ik, dat Piet Bakker ons spel in één van zijn artikelen als „deca dent" heeft betiteld. Dat is bepaald niet vleiend, hoewel ik persoonlijk er van overtuigd ben, dat de heer Bak ker dat woord niet gebruikt zou heb ben als hij meerdere wedstrijden dan die éne van ons gezien had. Intussen is het aan ons die kwalificatie van ons spel onwaar te maken. Hopen- lijk brengt het de heer Bakker er toe, mocht hij nog eens een wedstrijd van ons bijwonen, deze wel wat over haast geuite critiek terug te nemen. KEES Kon ik U vorige maanden verhalen van de welhaast fabelachtige suc cessen van Uw vierde, nu moet ik U vragen U klaar te houden voor harde klappen. De verslagmaand is meer een maand van berusting geweest. Niet direct van die hele doffe, maar toch wel degelijk berusting. Goed, U Uw zin, met een glimlach dan. We hebben twee maal gespeeld en twee maal verloren. Met 80 en met 41. Komaan slik die brok weg, we leven nog. De ruststand tegen Ajax 4 was 10. Na rust zijn we min of meer uit- gevloerd in het toilet beland. Van wie de roodwitten het nu leren weet ik niet, sinds Reynolds, maar ze kunnen er wat van. Meer dan wij in ieder geval. Van Zeeburgia 4 kan dit laatste niet gezegd worden, maar ook deze jon gens maakten orn in. Hoe ons elftal in deze malaise geraakt is, is mis schien moeilijk te verklaren. Op pa pier is ons elftal lang niet gek. Maar verklaar eens, dat wij op een mod derig veld geen bal verder dan tien meter kunnen schoppen. Waarom be reikt bijna geen enkele bal een mede speler? Terwijl dit toch wel degelijk in de bedoeling ligt. Zou dit wel licht middels de training te vermij den zijn? Dit elftal kan dit seizoen geen kwaad meer met zijn 15 punten, maar hoe moet het in de volgende jaren? Af wachten? Dan met het lijstje goal- getters in de hand: Bakker 10, Buy- zen en Postma 5, Brender en Wille 3, Kalsbeek, Steensma en De Waal 2, Schaap, Kretzschmar en De Haan 1. JAN TJALLING Ditmaal eindelijk weer eens over voetbal en wel over de elftallen, die nog een kampioenskans hebben. Jun. I verspeelden j.l. Zondag vrij wel hun laatste kans door tegen V.V.A. gelijk te spelen, een wedstrijd die dik gewonnen had moeten wor den, maar door onoordeelkundig spel en ook een dosis pech in een gelijk spel eindigde. A.s. Zondag verwacht ik echter een overwinning op Zee burgia. Jun. II hebben een prachtkans en moeten die kans met beide handen grijpen, komende Zondag tegen Neerlandia winnen en dan zijn we voor 99 pCt. kampioen. Hetzelfde geldt voor Adsp. II, die er ook haast zijn, nog een paar wedstrijden winnen en wij hijsen de kampioens- vlag. Naar ik meen hebben Adsp. III en IV ook nog een redelijke kans. Jongens, houdt vast en zorgt, dat je er komt. Voor al deze elftallen geldt dat ze zich de komende wedstrijden voor volle 100 pCt. moeten geven om onze kleuren te doen zegevieren. Verschenen Zondag heeft zich een minder aangenaam feit voorgedaan en wel dat er afschrijvingen zijn ge weest, die niet bepaald nodig waren, waardoor Jun. III zijn gedupeerd en o.a. een dikke nederlaag leden om dat ze met 9 man speelden. In min stens één geval bleek, dat een jon gen van Jun. III wel bij het eerste elftal maar niet bij zijn ploeg aan wezig was. Nu kan ik me voorstel len, dat je graag een wedstrijd voor het eerste elftal ziet, maar toch weet ik zeker, dat vroeger in mijn jeugd het zelf voetballen voor alles ging en dat je er niet aan dacht om je medespelers te duperen door weg te blijven. Ik hoop, dat zo iets niet meer voorkomt en als tegenhanger van dit geval wil ik wel even ver melden, dat verschillende van Jun. II eerst hun wedstrijd speelden en daar na naar Alkmaar gingen, waarvan een zelfs op de fiets. Dat is wel een sportieve oplossing volgens mij. In de volgende Schakel hoop ik kampioenen te kunnen vermelden. Volhouden en vastbijten, jongens. D. STEEMAN Rijnstraat 63 - Amsterdam - Telefoon 26558 De grootste sortering sigaren en sigaretten van Zuid Voorverk. voor alle sportwedstrijden en verkoop div. sportbladen Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (36 vakken) Tot 12 uur geldwisselaar aanwezig TIMMER-, METSEL- EN AANNEMERSBEDRIJF Administratie en Onderhoud van Onroerende Goederen Hypotheken en Assurantiën V/H AANN. BEDR. .PRINSENHOF" R, NEK TELEFOON voorl. 29529 ROEMER VISSCHERSTRAAT 8 6

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 6