Mixed Pickles Tik - Tak Bequnstiqmq van onze aöveRtee-RöeRs, houöt 6e schakel tn stanó Zo is dan Dick Disselkoen gehuldigd wegens het feit, dat hij 350 (denk U dat eens goed in drie honderd vijftig) officiële wedstrijden voor A.F.C. I heeft gespeeld. Jammer genoeg, was hieraan weinig bekendheid gegeven, zodat de pers hiervan volkomen onkundig was. Sommige bladen hebben toch nog aandacht aan dit feit kunnen geven; collega Van Emmenes b.v. schreef een bijzonder hartelijk stukje in „Sportief". „What s in a name? Dat juist „Sportief" aan die 350 zo veel aandacht besteedde, vind ik daarom zo ple zierig, omdat „Sportief" nu juist het etiket is, dat op Dick Disselkoen past. Want het moge zonder enig chauvinisme gezegd worden: Dick is een sieraad voor het voetbal in Nederland. Niet door het feit, dat hij „matchwinner" nummer één voor A.F.C. is weet U nog A.F.C.Z.V.V. (91) en H.R.C.A.F.C. <2—6?) niet door het feit, dat hij een speler is met een voortreffelijke techniek, maar omdat hij de sport om de sport beoefent, omdat een scheidsrechter niet op hem behoeft te letten, omdat hij de werkelijke sfeer van sport, die ontspanning is, zo volkomen aanvoelt. Wij denken b.v. aan de eloge, die het clubblad van „Helder" een paar maanden geleden aan hem wijdde. Wij denken en hoe ratelde het applaus toen op de tribunes aan zijn geste in de wedstrijd A.F.C.—V.V.A. toen hij een door hem genomen hoekschop moedwillig achter trapte, omdat de V.V.A. verdediger, die deze hoekschop veroorzaakte, gewond was (A.F.C. stond achter). Ik geloof, dat deze gentlemen-player" tot de kleine klasse uitzonderlijke spelers behoort, die A.F.C. heeft opgeleverd. Een klasse, bestaande uit een Togneri, Piet Heimig, Toon Kooy, Jo Bornemann, Charles Lungen, Dick Disselkoen. Een klasse, die iedereen, die met onze club meeleefde, tot uitbarstingen van echte sport- vreugde wist te brengen. De klasse, die onvergetelijk is. Tja en nu is Dick Disselkoen natuurlijk wel eens „moeilijk" geweest. Hij „zag" wel eens iemand niet hij was niet het pronkjuweel op het gebied van training. Ach neen. Even natuurlijk niet. Want je mag in Nederland veel, behalve uitsteken boven de middelmaat. Nederland is het land van de triomf der middelmatigheid. Haal op school allemaal „zesjes" en je bent de bollebof. Maar haal in hemelsnaam niet vier negens en een paar drieën of vieren, want dan ben je onbruik baar. (Als je een onderschrift wil bedenken ga dan je gang, Nico!) (Waarom „negens" en geen „tienen"? Red.) Dus is er op die voortreffelijke A.F.C.-er en prachtige voetballer Dick Disselkoen ook een hoop critiek ge weest. Omdat hij nu eenmaal niet de man is van de „voldoendes" maar van de „zeer goede", de „uitstekende" en de „onvoldoendes". En daarom is Dick zo'n oase in de woestijn der middelmatigheid, óók in A.F.C. (in gezonden stukken worden geweigerd wegens plaatsgebrek) en zo'n vreugde voor ieder, die nu eenmaal liever een raspaardje op Duindigt ziet dan het brave dier, dat voor een bierbrouwerskar staat. Ik moet dit stukje schrijven aan de vooravond van Alcmaria VictrixA.F.C., een wedstrijd, die hoe is het in de naam van alle voetbalgoden mogelijk? vrijwel beslissend zal zfln voor onze plaats in de Wes telijke Tweede Klasse. Maar ook als wij die wedstrijd verliezen ik zit uitgerekend weer in het buitenland en kan in Alkmaar niet meeleven dan komen er toch nog een paar wedstrijden, waarin wij ons lot als tweede klasser in eigen hand hebben. Beste Dick Disselkoen, wij. langs-de-kanters, wij, trapbewoners, wij, zo verschrikkelijk meelevend met die oude rood-zwarte kleuren, begrijpen, dat we je geen 350 wedstrijden er bij kunnen toewensen. Je hebt eens gezegd, dat je grootste moment in je hele voetbalcarrière was, toen een juichende en stra lende Dick Bessem naar je toestormde, omdat we na de beslissingswedstrijd tegen K.F.C. in 'een vrijwel uit verkocht Olympisch Stadion kampioen waren. Dit was de grootste positieve sportvreugde, die jij kon hebben. Maar als het Zondag misloopt in Alkmaar en ik ben zo bang, zo bang, omdat de geest ontbreekt dan hebben wij nog „Helder" thuis en O.S.V. uit. Dick Disselkoen, als je er misschien mee op wilt houden, beleef dan eerst de grootste negatieve sport vreugde, die er is: Zorg jij dan ouwe matchwinner dat we niet degraderen. Afgesproken Getooid met een uitgelezen collectie kippen-, paradijs- en slangenveren, dewelke een waarachtige dameshoed kenmerken, zaten wij Aangetrouw- den als een compacte, solide, maar tevens afgebeulde massa het aan grijpende schouwspel gade te slaan van de wedstrijd A.F.C.V.V.A. Wanneer je bijkans een kwart eeuw onder de lieve last (lees niet „lust"!) van A.F.C. gebukt gaat, dan weet je als A.F.C.-vrouw wel wat wachten is. Ditmaal wachtten wij, Avifauna, in angstige beklemming, of „het" nu eindelijk weer eens geschieden zou Gedurende de gebruikelijke babbel tjes keken onze nietszeggende en nietsziende ogen star voor zich uit, zonder dat er iets van de meester lijke vertoning op het groene tapijt tot ons doordrong. Dat was niet zo héél moeilijk, omdat onze rood zwarte leeuwen ter ere van de gas ten witte hemmetjes aan hadden. Gut, ja, da's Jacquie! Daag! Beppie naast mij verkondigt zojuist, dat ze thuis van haar drie mannen niets over voetbal mag opperen, omdat ze tóch maar over bloesjes zou zitten te praten op de tribune Plotseling schrikt onze colonne met wilde kreten wakker uit haar indo lentie en de „toe-dan-Japie"-s en „Oh, Dicky-toch"-s zijn niet van de lucht. Maar dat woeste hopen flauwt weer af en we zitten maar weer te zitten. „Beroemde voetballers,houden op be roemd te zijn, zodra ze de geest van A.F.C. over zich krijgen", zei Sim pelman, die achter ons zetelde. „Nee, dan de veteranen," zei z'n buurman, „als daar eentje vuil speelt, wordt hij om z'n mollige middel ge grepen en aan de kant gezet!" Hi, ha! We zagen A.F.C. en V.V.A. elkaar al liefderijk omvatten en el kaar opbrengen, dan bleef er geen speler meer in 't veld. Enfin, we wachtten en we wachtten, maar „het" gebeurde niet. A.F.C. wilde niet winnen Al 23 seizoenen heb ik het meege maakt: meestal op het nippertje, maar altijd werd A.F.C. tijdig wak ker. Zou'n ze nu heus door de wekker heen slapen EEN AANGETROUWDE WÊÊÊtm IMtiWüd&USlUIJglIllll IfHI' h l 'i

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 5