VAN ES Het moet en het Nette en Nuttige Notulen-Notities TADION-SPORT N.V. BLOEMEN PORT. ELKE TAK I van Baerlestraat 39, tel. 20140 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel, in stanö De positie van A.F.C. is op het ogenblik vrij pre cair. Het zou slechts struisvogel politiek zijn om dit te verbloemen. Toch zijn er ver schillende facto ren, die het wetti gen, dat wij deze kernspreuk boven onze korte be schouwing plaatsen. Het moet... en het kan!!! Immers indien men objectief de ge speelde wedstrijden aan een be schouwing onderwerpt, dan is het zeker, dat Vrouwe Fortuna A.F.C. niet goed gezind is geweest. A.F.C. bevindt zich in een afdeling, waar vrijwel gelijkwaardige ploegen een verbeten strijd om lijfsbehoud voe ren en het is niet overdreven te zeggen, dat met enige veine A.F.C. zeker enige plaatsen hoger op de ranglijst geplaatst had kunnen zijn. Dit alles echter terzijde. Immers waar het thans om gaat is om de moeilijkheden, waarin wij verzeild zijn geraakt, te boven te komen. Voortreffelijke wedstrijden als door A.F.C. thuis tegen H.V.C. en O.S.V. (tot 3 minuten voor het einde) zijn er om dit te bewijzen. Dit kan ons elftal stellig herhalen, mits het vertrou wen in het elftal terug keert. De laatste wedstrijden zijn tot het einde op volle kracht gespeeld. Ik doe dan ook een beroep op alle A.F.C.- ers om ons elftal de morele steun te geven, die het bij het spelen onder deze moeilijke omstandigheden nodig heeft. Geen „betere stuurlui aan de wal", maar bijstand. A.F.C. heeft meer benauwde ogenblikken gekend. Nimmer schuwde zij de sportieve strijd en ik weet zeker, dat ik hier namens alle spelers spreek als ik vaststel, dat zij alles doen om A.F.C. in de tweede klasse te doen hand haven. A.F.C.-ers treedt aan en laat Uw sportieve aanmoedigingen bij de komende wedstrijden over de velden schallen, dan twijfel ik niet of de jongens zullen, gedragen door Uw sportiviteit, wetende dat zij gesteund worden door Uw spontane medewer king, nog meer geven dan zij in feite zouden kunnen geven. Dan zal de kernspreuk boven dit artikel waar heid bevatten. HET MOET. DUS HET KAN!!! Gelukkig woont trainer de heer Sluijk thans in Amsterdam. Het behoeft geen betoog, dat A.F.C. nu nog meer van zijn oefeningen en voorlichting gebruik zal kunnen maken. Vooral voor onze Jeugd acht ik zijn geheel beschikbaar zijn van groot belang. Met veel enthousiasme heeft de heer Sluijk het plan van de Jeugdcom missie begroet en worden nu de jon geren van jongsaf de techniek en tac tiek, zoals deze inderdaad in een elf tal moeten worden toegepast, bijge bracht en zal dit ongetwijfeld voor de toekomst van belang zijn. De toekomst is aan de jeugd en on getwijfeld moeten wij tot nieuwe daden geïnspireerd worden en ons vastklampen aan het denkbeeld, dat wij om A.F.C. groot te houden, altijd zullen moeten kampen en strijden. G. H. HAUBER Februari is helaas geen beste maand voor ons eerste elftal geweest. Slechts twee competitiewedstrijden werden in de afgelopen maand door ons ge speeld, n.l. op 10 Februari uit tegen H.F.C. en 24 Februari thuis tegen Stormvogels. Op 10 Februari in Haarlem was één van de weinige wedstrijden in den lande, die door gang vonden. Het terrein was be speelbaar, niet best, doch het ging. Onze jongens hadden met de rust een 20 voorsprong behaald door doelpunten van Jaap en Dick, doch na de rust met de storm en sneeuw tegen werd het al dra 22, we kwa men nogmaals met 32 vóór te staan, doch via 33 werd de eind uitslag tot 43 in het voordeel van H.F.C. Dit was beslist niet nodig ge weest, doch we weten het: qua voet bal kan ons eerste best meekomen, maar als er tegendoelpunten vallen, zijn wij mentaal nergens meer. Zo was het wederom in de wedstrijd thuis tegen Stormvogels. Tot de rust 00 in een door beide partijen prima gespeelde wedstrijd. Dit was werke lijk eerste klasse. Doch zodra na de rust een tegendoelpunt gescoord was, was het met ons eerste gedaan. Het is voor mij onbegrijpelijk, dat dan een stel jonge kerels met elkaar niet de kracht op kunnen brengen een dergelijke tegenslag het hoofd te bieden en met elkaar alles te geven om de opgelopen achterstand om te zetten in een voorsprong. Technisch kunnen ze het; wat is de reden dat ze dit mentaal niet kunnen berei ken? Op 2 Maart de wedstrijd A.F.C. V.V.A., die door ons met 20 ver loren werd. Deze match moeten wij maar zo snel mogelijk vergeten met het oog op het gebeurde na de rust. Het was voor- mij onbegrijpelijk hoe een elftal, dat geen belang bij de uitslag van deze wedstrijd had, zo hard kon spelen als V.V.A. Adriani Engels in het „V.V.A.-Clubnieuws" gaf natuurlijk een andere lezing van het geval. Wij zullen er echter het zwijgen toe doen; we hebben het allen gezien en we weten dus allen de oorzaak, waardoor ook A.F.C.-ers harder zijn gaan spelen. Voorzitter Reliek en secretaris Meijer hebben gelukkig een andere mening en zij hebben mij dan ook toegezegd dit in hun Clubnieuws te rectificeren. Thans, Zondagavond 9 Maart, dus kersvers na de wedstrijd Alcmaria VictrixA.F.C., die door ons helaas ook werd verloren (30) spijt het mij te moeten zeggen, maar in deze wedstrijd werden wij kansloos ver slagen. Het positie-kiezen en plaat sen was slecht en het binnentrio speelde zo pietepeuterig, dat het ook inderdaad onmogelijk was een doel punt te scoren. Jongens van het eer ste, zijn jullie nu nog niet door drongen van de ernst van de situatie s TADIONPLEIN 1 TELEFOON 93784 2 I

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 2