Onze KNV/B-elftallen in het geu/eer Mm 1 Van onze Hope en Toekomst BequnstiQinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Over de afgelopen 5 weken valt maar weinig te zeggen, want van de 5 Zondagen speelden we er maar twee. Ik zal niet trachten die ene wed strijd, tegen West-Frisia, in Uw her innering wakker te roepen, want het was er één van het soort dat we het liefst zo vlug mogelijk vergeten, het geen we dan ook maar zullen doen. Slechts de uitslag wil ik nog mel den: 4-0. De wedstrijd tegen H.F.C. is pas ge speeld en de kruitdamp is nog nauwe lijks opgetrokken, zodat ik in dit stukje daar nog weinig van zeggen kan. En laten we dan nu de blik vooruit werpen. We zien dan dat we nog de volgende wedstrijden voor de boeg hebben: Thuis: Helder, V.V.A. en Stormvogels en uit: Alcmaria Victrix en O.S.V. Na een blik op de rang lijst geslagen te hebben zal het een ieder duidelijk zijn dat we nog di verse punten in de wacht zullen moe ten slepen voordat we ons definitief veilig kunnen wanen. V.V.A. is, met 16 punten uit 16 wedstrijden, bereik baar voor ons geworden. Laten we er een eer in stellen boven de enige andere Amsterdamse 2e klasser in onze Afdeling te eindigen. Het kan, dus het moet. Ten laatste en wel licht ten overvloede wil ik nog ver melden dat het protest van Baarn is afgewezen, zodat de uitslag blijft: 2-1 voor A.F.C. KEES Een schrale oogst ditmaal, 2 wed strijden, maar ook 2 overwinningen. Velox 2 thuis was de eerste. Op een zeer zwaar veld, (er voor was ook al een wedstrijd gespeeld) bonden we de strijd aan. Velox begon meteen overdonderend; het wilde al dadelijk een beslissing forceren. Met veel kunst en vliegwerk en een flinke dosis geluk hielden we echter stand. En zoals het wel meer gaat, aan de andere kant viel een goal. Het was B. Tromp die op handige wijze enkele spelers passeerde en toen keurig in schoot. Dat dit de uitslag uiteindelijk zou worden, konden we toen nog niet vermoeden. Dodo in doel, weerde zich uitstekend. Onze halflinie, be staande uit F. v. d. Hurk en de gebr. Meijer, kwam er steeds beter in en 't bleef 1-0 voor ons. Wel geen ver diende, maar volgens mij toch een nuttige overwinning. Doelpunten tel len tenslotte. Een veel betere indruk maakten we de week daarop in Vel- sen tegen V.S.V. 2. Na door onze vriend Cor Steeman te zijn begroet, bonden we de strijd aan op een prach tig veld. (Wel een verschil met de vorige week). En nu was 't initiatief bij ons en zo bleef het practisch de gehele wedstrijd. Er werd bij ons prima gevoetbald; V.S.V. had hier niet veel tegen in te brengen. En dat het tenslotte nog zolang duurde eer we ons eerste doelpunt maakten, verwonderde iedereen. Ik was al bang voor een draw, maar eindelijk, een kwartier voor tijd, zag Groene- woud z'n kans schoon en schoffelde no. 1 er in, en 't duurde tot 2 min. voor tijd voor Brender ons definitief in veiligheid bracht. Al met al een zeer prettige en faire wedstrijd. We zijn nu definitief in veiligheid en kunnen nog een zeer behoorlijke plaats in de middenmoot innemen. Beziet u zelf maar de stand elders in de Schakel. En volgend seizoen meteen van meet af aan, want we hebben wel bewezen in verschillende wedstrijden en juist tegen de kop lopers, dat we ze kunnen hebben, alle maal. Jammer, 't heeft dit seizoen nog niet zo mogen zijn, maar we moeten ons ernstig gaan voorberei den om 't volgend seizoen het ver loren terrein te herwinnen. Onder bekwame leiding van onze prima trainer Sluijk, aan wien 't zeker niet zal liggen, en een elftal commissie, die 't hoofd koel houde, kan succes niet uitblijven. CAPTAIN JOOP Geholpen door de terreinafkeuringen zag Uw vierde elftal kans ook ge durende Januari-Februari ongesla gen te blijven. Van De Germaan 2 werd enige tijd geleden met 2-1 gewonnen, door mid del van een penalty en een meester lijke kopbal van onze rechtsbuiten, U bekend uit mijn vorig feuilleton. Zoals zovele dingen in dit leven had ook deze medaille een keerzijde. We moesten onze spil Nico al vrij spoe dig na het begin verliezen. De bles sure bleek later tamelijk ernstig. Maar over een week of zes zal deze makker toch weer wel ter been zijn, al zal van voetballen dan pas weer volgend seizoen sprake zijn. Ik wil de mannen, die het vierde plegen te bevolken, nogmaals de har telijke groeten overbrengen, welke ik tijdens het jaardiner medekreeg van de Heer Piet de Lange, 25 jaar ge leden aanvoerder van het vierde. Het toeval of het Bestuur wilde, dat ik naast hem mocht aanzitten en ik heb kunnen constateren, tot mijn grote plezier, dat de geest toen bui tengewoon goed geweest moet zijn. Onze resultaten: 14 gespeeld, 7 ge wonnen, 1 gelijkgespeeld, 6 verloren. JAN TJALLING Nu er in Januari bijna niet is ge speeld en de Redacteur van de Scha kel toch een bijdrage van ons vraagt, willen wij eens schrijven over de training van de jeugd. Allereerst hopen wij, dat onze trai ner, die spoedig in Amsterdam komt wonen, daardoor meer tijd krijgt om regelmatig de training voor de jeugd ter hand te nemen. Dat is immers onze hope en toekomst! Wij kunnen het gevoeglijk erover eens zijn, dat onze toekomstige le en 2e elftal-spelers uit de jeugd naar voren moeten komen; wij zijn nu eenmaal een vereniging met een be paald cachet en nemen niet alle spelers aan die zich melden. Daarbij komt dat o.a. daardoor vele goede en uitblinkende spelers bij overschrij ving meestal naar de Amsterdamse le klasse clubs gaan en niet naar ons... Het moet dus van onze jeugd komen en nu vragen wij ons af, of we genoeg beseffen, wat zo iets be tekent, en of we de juiste weg volgen om de jeugd zó op te leiden, dat zij na verloop van tijd de opengevallen plaatsen kunnen innemen. Als een club een trainer heeft, dan moeten zijn capaciteiten ook zo vol ledig mogelijk worden benut, opdat hij resultaten kan bereiken. Wij hebben, dat mag worden gezegd, een jeugd waar perspectief in zit; er zijn heel wat jongens bij, die goede spelers kunnen worden, mits zij op de juiste manier onder handen wor den genomen. Maar al deze knapen hebben niet dezelfde fouten en tekortkomingen; de een is een goed schutter en vlugge loper, maar is technisch een stuk achter bij de ander, die deze kwali teiten mist maar handiger speelt, ge makkelijker passeert maar die de harde trap mist, waarmee hij het spel op een verrassende wijze kan ver plaatsen. Nog anderen zijn handige spelers, goede voetballers, maar missen snel heid, en kunnen niet uit de weg komen. Al deze fouten zijn zó verschillend, dat men, als er met 20 ad 25 jongens wordt geoefend, niet altijd dezelfde oefenstof kan toepassen. Men moet jongens met dezelfde fouten zoveel mogelijk bij elkaar brengen om zo doende hun spel langzamerhand op een hoger peil te brengen. Wij denken bijv. ook aan theorie bij slecht weer, als training onmogelijk is. Verder is het nog opmerkelijk, hoeveel jonge „eenbenige" voetbal lers er zijn. Een eerste stap op de weg om betere resultaten te krijgen, zou gezet wor den, als bijvoorbeeld de Jeugdcom missie op bepaalde tijden bijeenkwam met de Elftalcommissie en eventueel met het Bestuur, teneinde dit toch zo belangrijke werk eens goed te organiseren. D. STEEMAN ÜRHMMüi RmunBj

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 7