VAN ES Nette en Nuttige Notulen-Notities TADION-SPORT N.V. BLOEMEN PORT, ELKE TAK van Baerlestraat 59, tel. 20140 BequnstiQinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Na de eerste „Schakel" in het nieuwe jaar heeft ons eerste elftal slechts 2 wedstrijden gespeeld, n.l. op 15 Ja nuari j.l. uit tegen West-Frisia, wel ke door onze jongens helaas met 4-0 verloren werd, en op 10 Februari uit tegen HFC, waar wij op de bekende manier een 2-0 voorsprong uit han den gaven, door gebrek aan vecht lust. Alle andere wedstrijden in Januari en ook de wedstrijd vastge steld voor 3 Februari j.l. werden af gelast. Aanvankelijk leek het er op, dat de wedstrijd AFC-Stormvogels op 20 Ja nuari toch nog doorgang zou vinden, daar het terrein Zaterdag door de consul goedgekeurd was, doch in de loop van de Zondagmorgen viel er nog zoveel sneeuw, regen, hagel en wat dies meer zij, dat scheidsrechter Steenhuizen om kwart voor twee toch nog het terrein moest afkeuren. Het was ook werkelijk onbespeelbaar. Het bevredigde niet het publiek dat liever „waar voor het geld" gezien zou heb ben. Gelukkig echter voor ons, dat het veld toch afgekeurd werd, want het opknappen zou ons een bom dui ten gekost hebben, indien de wedstrijd wel doorgang gevonden zou hebben. Januari, de maand waarin wij (op de achttiende) onze verjaardag herden ken, bracht ook dit jaar weer het Reünistendiner als hoogtepunt. Dit maal vond dit plaats in het Apollo- paviljoen. Het was een zeer geslaag de avond, (nu ja, avond), met vele hoogtepunten. Ik denk b.v. hoe mees terlijk onze Voorzitter wederom de spanning omtrent de Nobelprijswin- naar-1952 erin wist te houden en toen Gerard Hauber eindelijk Dr. Hofstee als Nobelprijswinnaar uitriep, bracht men een ware ovatie aan deze stille werker. En terecht! Dr. Hofstee was het ganse jaar voor onze jongens in de weer geweest, was zowel bij uit- als thuiswedstrijden van ons eerste elftal present. En dan de vele spe lers en trainer Sluijk, die hij thuis geheel belangeloos geholpen heeft. Wij hopen Dr Hofstee, die inmiddels reeds bijna vijftig jaar lid onzer ver eniging is, nog vele jaren in ons mid den te hebben. Dr. Hofstee, nogmaals van harte gefeliciteerd! Dan de voorlezing der telegrammen van trouwe leden, die verhinderd wa ren mede aan te zitten en die zo blijk van aanhankelijkheid gaven. We noe men van hen Wim v. Dijkhuizen, Nico Neseker, Harry Scheepstra, Willy v. d. Brink en Jo Wijnand. Ook de cabaretnummers van Jan Snelleman en het gezelschap Brusse- Snelleman-Waaijer o.l.v. Willem v. d. Marei en Wim Staats, oogstten veel succes. Natuurlijk, want de naam is oud, de waar vertrouwd. Tijdens het Jaardiner werd ook nog een „Fancy Fair-comité" gevormd, bestaande uit de Heren Smits, M. de Bruin, Waaijer, Brusse en Tacke met als Ereleden de Heren Bessem, Esser en F. de Vilder. Deze Heren hebben „de koppen bereids bij elkaar gesto ken" en dus kunnen wij wel ver wachten, gezien deze namen, dat er iets tot stand gebracht zal worden ten bate van het Trainingsfonds. Ook onze Oudejaarsavond in Café van Tuyll met bridge- en klaverjas-wed- strijden onder leiding van Siem de Waal was zeer gezellig. Bij gongslag, waarmede ons 57ste verenigingsjaar werd ingeluid, volgde de eerste speech van onze Voorzitter, waarna de nodi ge handen gedrukt, kussen gegeven werden. Jo Wijnand, door een onge lukkige val aan bed gekluisterd, heeft wat gemist die avond. Spoedige beterschap Jo en hoop maar op 't volgend jaar! Henk Kappelhoff heeft ons inmiddels weer verlaten en is weer naar het Verre Oosten vertrokken, waar zijn zaken hem wachten. Het afscheid zal echter niet voor lang zijn. Wij ver wachten hem tegen de zomer weer terug te zien, zij het dan niet op het AFC-terrein maar bij één der cricket wedstrijden. Henk, goede reis, goede zaken en een behouden thuiskomst! Inmiddels zijn in de afgelopen maand Frits van Zutphen met Ina de Jonge en Jan Bregman met Ans van Nifte- rik verloofd, terwijl het gezin van Chris Geluk werd uitgebreid door de geboorte van hun zoon Edwin. Al deze gelukkige mensen nogmaals on ze hartelijke felicitaties, en Ans Ge luk een spoedig herstel. Helaas moet ik ook een droeve ge beurtenis vermelden, n.l. het verschei den van Mevrouw Claus, de moeder van John. Jarenlang was Mevrouw Claus getuige van de verrichtingen van ons eerste elftal. Moge de Fami lie Claus de kracht vinden, dit smar telijk verlies te kunnen dragen. Op 5 Januari vond in ons Clubhuis een bridgewedstrijd plaats tussen AFC en Kennemerland met als inzet een beker. De beker werd door de onzen gewonnen. VAN TEUNENBROEK (Vervolg Kapiteinshut) te bewijzen om de eenvoudige reden, dat het niet gebeurd was. Dat na af loop een van de Baarn-bestuursleden zich uitliet, het een raadsel te vin den, dat dit protest niet door zijn club gewonnen werd, geeft slechts te denken... Stond een collega van hem indertijd niet te dansen en „Goal" te roepen, toen een bal in ons zijnet ging? Dat vinden wij nu een raad sel. Dan hebben wij deze maand nog meer prettige dingen beleefd. Onze Oudejaars-avona werd in ge paste vreugde met een bridge-drive en wat dies meer zij, gevierd. Nog prettiger was de reünie op de verjaardag van onze Good Old en het was een genoegen, daar zoveel goede AFC-ers bijeen te zien. Dat de club- jool tot grote hoogte steeg, behoeft geen betoog. Tijdens dit feest werd nog het idee geboren tot het houden van een fan cy-fair ten bate van ons trainings- ionds, en dit was een trouvaille. De Commissie met het Ere Comité wen sen wij dan ook van harte een enorm succes. Als de Schakel nu ook nog eens in een soortgelijke richting een duwtje krijgt, zullen wij ons op velerlei terrein gemakkelijker kun nen bewegen. Als U nu zou denken, dat mijn wen sen compleet zijn, vergist U zich, want een oefenterrein, hetwelk ook voor de jeugd regelmatig te benutten zou zijn, behoort zeker niet tot te hoge verlangens. Ook hiervoor alle hens aan dek, als straks de commis saris van materiaal U voor Uw „dienstplicht" oproept. 't Is immers ongetwijfeld een prach tig doel; en 't is bovendien een uiterst bevredigende bezigheid, je vrije tijd voor AFC te geven! G. H. HAUBER. s TADIONPLEIN 1 TELEFOON 93784

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 2