Uit cle Kaplteinshut Redacteur J. N. Holtzappel, Gerrit v.d, Veenstraat 155, Amsterdam Z. Plaatsverv. Redacteur W. G. Staats, Churchill-laan 25a Administrateur: J. Mellegers, Eisingastraat 312, Amsterdam-O. Maandblad van de Amsterdamsclie Football Club Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. Mellegers Gem. Giro M 1883 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 30e Jaargang Februari 1952 No. 7 ©it is tie Schakel, die komt bi tden, De oude club aan d' oude vrin len. Er is in de maand Januari niet veel gespeeld en zelfs die ene wedstrijd van het eerste is op een tegenvaller uitgelopen. Niet, Jat wij na ineens ongenaakbaar ge worden zijn, maar de wedstrijd zelf viel als zodanig tegen. Er zat geen finishing touch in de voorhoede en bij het verder bouwen moet daar eveneens speciaal op gelet worden, immers de doelpunten beslissen nog steeds. Dat deden ze ook in de wed strijd tegen HFC, waarin wij een 2-0 voorsprong lieten glippen, om met 4-3 de kous op de kop te krijgen. Als wij toen maar de helft van de fighting spirit der HFC-ers hadden gehad, waren wij met de punten naar huis gegaan. Dat wij nog niet veilig zijn, moge blijken uit het feit, dat Alcmaria zijn staart geducht begint te roeren en in Januari van zijn 4 punten er maar ineens, door twee opeenvolgende wed strijden te winnen, 8 maakte. Hiermee is duidelijk aan te tonsn, dat wij het niet op een ander moeten la ten aankomen; dus niet denken met 12 punten uit 15 wedstrijden zijn wij cr wel! Neen, wij moeten onszelf on verzettelijk opwerken om een zo gun stig mogelijke stand in onze afdeling- te bereiken. Er is dan bovendien kans een basis te leggen voor het volgende seizoen Ons tweede deed het juist omge keerd, door slecht in deze competitie te starten en zich in de tweede helft te laten gelden. Door van de drie hoogst geplaatsten te winnen, toont het, dat het er mag zijn! Trouwens, dat hebben zij ook de 2e Kerstdag op Houtrust getoond, en dat wij in onze mening over hun kunnen niet alleen staan, bevestigt de overzichtschrijver van HBS' clubblad, die dit in het „Kraaiennieuws" op de volgende wijze weergeeft „Opmerkelijk was het hoge tempo, dat DWS en AFC gedurende de eindstrijd wisten te ontwikkelen en waardoor ze ons vergastten op een zeer goede wedstrijd. Er wordt wel eens als excuus voor onze slechte- situatie naar voren gebracht, dat ,,ons soort clubs" het zo zwaar hebben enz. enz. Maar hier zagen wij dan toch maar een van „ons soort clubs" aan het werk, die het de tegenpartij zwaar maakte. HBS - ers volgt dit voorbeeld!" Mij dunkt, een compliment voor ons 2e elftal. Door het benutten van de strafschop pen ging de prijs mee naar D.W.S. Het is toch niet te optimistisch ge dacht, als wij uit deze prestatie de overtuiging putten, dat ons tweede elftal qua spel tot betere prestaties in staat is, dan zij in de eerste helft van het seizoen geleverd heeft. Het bewijs is er, dat als het elftal van het begin af aan met overtui ging gespeeld had, er een redelijke kans op promotie geweest zou zijn Hierin schuilt dan ook zeker een be lofte voor het nieuwe seizoen. Even verder lazen wij in ditzelfde blad over het verlies van de Kraai: „We zullen je nagedachtenis steeds in hoge ere houden en wanneer ho pelijk volgend jaar een nieuwe Zil veren broer of zus van je zich be schikbaar zal stellen om opnieuw te worden verspeeld, dan zullen wij hem of haar met evenveel liefde dienen als wij het jou steeds heb ben gedaan. Vaarwel Kraai. Rust zacht in de prijzenkast van DWS." Is het niet treffend, dat wij bijna door een lotsgemeenschap waren verbon den, ware het niet, dat ons opnieuw en met welk een vorstelijke een voud! een splinternieuwe Arol- beker werd toegezegd. Dat mag toch wel met gulden letteren geboekstaafd worden. Wij zouden het nieuws over AFC niet volledig verslaan, indien wij nog niet even ter loops het protest tegen Baarn, hetgeen inmiddels behandeld is, ter sprake brachten. Op de zitting moest een en ander nog eens gere construeerd worden, maar over het fluitsignaal bestond nogal verschil van mening. Het ging er om, dat de bal nimmer het doelvlak gepasseerd is, en dat Baarn moest bewijzen, dat een van onze achterspelers de bal „opgepakt zou hebben". Dit was niet

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 1