Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakeL in stanö Pieternel: Zo'n kinderweelde is wel fijn Het staat zo fleurig op 't terrein Thomasvaer: Elk jaar zie je er meer verschijnen! Pieternel: Hoe komt dat nou, mijn lieve man? Thomasvaer: Kind, daar heb ik geen sjoege van Vraag het de ouders van die kleinen! Pieternel: De zomersporten kwamen toen. A.C.C. werd weer kampioen Maar A.B.C. dacht, wacht eens even! Ze zette op en rustte pas Toen z'eerste klas geworden was Z' heeft zo maar Ajax klop gegeven! Thomasvaer: De Arolbeker kwam in zicht Jo Wijnand deed zijn sportpers-plicht: De hele sportpers was aanwezig! Van Tuyll is toch een fijne tent Waar iedereen een ieder kent En kellners zijn steeds naarstig bezig! Pieternel: Hij likt alweer zijn lippen af! Thomasvaer: Maar lieve Nelleke, 'k sta paf! 'k Heb nog geen druppel op, dear sister! Pieternel: Als jij zo spreekt, met veel gerucht, Ruik ik toch een bekende lucht! Thomasvaer: Ach, lieve schat da's nog van gister! Pieternel: De Arol kwam. Een prachttournooi Ook de recettes waren mooi Je zag Lou Woudstra's neusje krullen Thomasvaer: De wandelweg was druk bezocht We waren twee maal uitverkocht We konden weer de kas bijvullen! Pieternel: 't Was prachtig, reken maar van yes, Maar 't was ook een sportief succes Ajax ging met de beker strijken. Nu zijn we onze beker kwijt Thomasvaer: Er komt wel weer een andre, meid, Wat ik je brom -je moet maar kijken! Pieternel: En toen mijn lieve, goeie man, Brak weer de competitie an Daar zaten we weer in de zorgen Thomasvaer: Er is iets mis met A.F.C. We zitten steeds in de puree Maar waar zit dan de fout verborgen? Pieternel: Ik weet het niet het is wel zuur Maar de E.C. en het bestuur Die kunnen saam hun draai niet vinden. Thomasvaer: Ons elftal is wel niet subliem Maar 't is beslist een prima team Pieternel: Maar -is het wel een elftal vrinden? Thomasvaer: Ja hoor eens kind dat moet toch wel Beoefen jij een sport of spel Met mensen die je niet kunt zetten? Pieternel: Ik niet maar wel een egoïst Die misschien graag de clubgeest kist! Thomasvaer: Met zoiets maak je korte metten! Pieternel: We zijn toch A.F.C.-ers, kom Geen vrienden? Wees toch niet zo dom 't Probleem is heus wel op te lossen! Thomasvaer: Hoe of je 't plooit in zo'n seizoen De jongens zelf moeten het doen Maar functionaris ook niet drossen! Pieternel: Kom, leer elkaar toch wat verstaan, Dan zal het zeker prima gaan In ons team heb ik veel vertrouwen. Thomasvaer: Als je maar traint zoals het moet, Wat trainer Sluyk je zegt, maar doet, Dan blijf ik op dit elftal bouwen! Pieternel: Jo Wijnand en Jacob van Nek, (De oudjes doen het lang niet gek) Zijn beiden vijftig jaar geworden. Thomasvaer: Nu denk ik bij mezelve zo: Three cheers voor onze Jaap en Jo (Laat cheeren) Ik dank U zo is het in orde! Pieternel: Vriend Eiserman verliet d'E.C. Hij zei: ik doe niet langer mee. Ik word krankzinnig van dat vitten. Een eerste kracht ging aan de haal Ton van der Valk en Siem de Waal Die blijven met de brokken zitten. Thomasvaer: Toen kwam het feest van A.B.C. Daar zat een nasmaak aan, o, jé Pieternel: Ik heb daar ook iets van vernomen! Thomasvaer: Het feest was ongelooflijk goed Maar toch zette het veel kwaad bloed D'r is reuze bonje van gekomen. Pieternel: Het gistt'en broeide links en rechts En 't fikkie dat bekoelde slechts, Toen er eerst flink werd ingegrepen. Thomasvaer: Nou hoop ik maar mijn lieve Nel Dat dit het eind was van de rel: 'k Kan met die gijntjes nooit zo dwepen! Pieternel: Nou soeda dan want het bestuur Zit toch al steeds vol avontuur Ik zou zo'n baan niet ambiëren! Zo is een ruzie gladgesteld Dan zitten ze weer krap in geld We hebben niet veel te verteren! Thomasvaer: Als Bouw- en Woningtoezicht zegt: Die overdekte is te slecht, Dat beesie kan gevaarlijk worden Dan zit Lou Woudstra met de strop Want dat kost vijftienhonderd pop Hoe maak je dat zo gauw in orde? Pieternel: En als ie dan in zorgen leeft, Zegt men dat ie kapsones heeft Je zou er werklijk wat van krijgen! Thomasvaer: En Teunenbroek en Hauber dan? Ze worden er mesjokke van Het beste is maar om te zwijgen! Pieternel: Want er is ook een hele schaar, Die staat steeds voor de good olds klaar Die iets voor onze club beteeknen! Thomasvaer: Veel zijn er van de club de ziel Ik denk aan 't corps diplomobiel Daar kun je altijd haast op reeknen. Pieternel: En dan onze suppoostenstaf, Die heel wat vrije uurtjes gaf Om enkle guldens uit te sparen! Thomasvaer: De A.F.C.-geest is niet dood Er zijn steeds helpers in de nood Die heel veel voor de club steeds klaren Pieternel: Jan Snelleman, die goeie vriend Heeft weer met jong en oud gekiend Wat doet die Jantje dat toch machtig! Thomasvaer: Alleen het clubhuis is te klein Om met zo'n stampie volk te zijn Maar beide keren waren prachtig! Pieternel: Voor Amsterdam, 't zij hier vermeld, Werd onze Bijker opgesteld, Ook van Wim Feldmann moet 'k gewagen Thomasvaer: Dat zijn twee werkers noest en snel Met trainen komen zij er wel Blijf steeds sportief, dan zul je slagen! Pieternel: Nou beste Thom, weet je nog wat!? Thomasvaer: 'k Ben uitgeput, mijn lieve schat (Tot publiek) En hebben we nog wat vergeten Dan komt U hier maar even staan, En vult U het maar zelve aan U zult allicht nog wel iets weten! Pieternel: Och klets toch niet, mijn lieve Thom Zeg vent, je hebt 'm toch niet om? Wat brom je toch tegen die mensen? Thomasvaer: O, ja, ik weet het lieve meid Nu is het weer de hoogste tijd Om voor een ieder iets te wensen. Pieternel: Ik wens ons A.F.C.-bestuur Een hele lange levensduur En niet veel dingen om te vitten. Thomasvaer: Ik wens de sukklende E.C. Voortaan alleen het windje mee Gevrijwaard van de kankerpitten! Pieternel: De ereleden, stuk voor stuk Wens ik van haij;e veel geluk, Als zij iets moeten adviseren. 4

Schakels (clubbladen) | 1952 | | pagina 4