^2 I Onze AVB-elftallen VA/at ieder A.F.C.-er behoort te u/eten I Bequnstiqinq van onze aöveRteeRóeRS, houöt 6e schakel in stanö n i mmii 1-0. Tegen Zeeburgia uit was het nog slechter. Met een 5-1 nederlaag kon den wij naar huis gaan. We speelden deze wedstrijd met 10 man en de pech was (voor ons) niet van de lucht. We kwamen tegen Spartaan er minder slecht af; we stonden zelfs 1 minuut voor het einde nog met 1-0 voor. Dit was een heel goede wedstrijd van ons, waarin met veel enthousiasme en in hoog tempo werd gespeeld. Ook tegen Z.P.C. konden we het niet bolwerken; met een 2-0 nederlaag moesten we het veld ruimen. De laatste en ongelukkigste wedstrijd van de voor-competitie was die tegen Ajax (0-7); drie doelpunten in eigen doel! Zo slecht als wij de voor-competitie eindigden, zo goed begonnen wij de gewone competitie. Een 4-3 revanche op Zeeburgia was de hoopvolle start. Dit was voor Adsp. I sinds twee jaar de eerste gewonnen comp.-wedstrijd, onze voorhoede was tijdens deze wed strijd in een productieve bui. We zijn nu in de B-competitie ge plaatst en zullen dit seizoen zeker niet als laatste eindigen. B. de B. Vijfde elftal. Een nieuwe lente, een nieuw geluid. Een nieuw voetbalseizoen, een nieuw elftal. Inderdaad! Want in het be gin van dit seizoen konden wij con stateren, dat slechts enkele spelers van het „oude" Vijfde waren over gebleven. Inmiddels echter is met het verloop van het nieuwe seizoen gebleken, dat het nieuwe geluid min der „best" was dan het oude. Der halve spelen wij thans in practisch dezelfde samenstelling als vorig jaar. J.H.K. 2—A.F.C. 5 4-2 Bij enkele spelers riep de naam J.H.K. nog herinneringen op aan de beslis singswedstrijd van het Zesde aan het einde van het vorige seizoen. De nieuwe verslagjesschrijver kon zich na afloop met de Directeur van het „Cabaret Zeegers" vergelijken: We leden een nederlaag. Na gelijkop- gaande strijd in de eerste helft (rust 2-2) werd het spel nadien steeds gro ver. Na enige malen „genomen" te zijn, gaf Louis Donk zijn woede even de vrije baan: penalty: 3-2: nog ver hittere gemoederen: Resultaat ten slotte was het advies van Cappie om allereerst onze ledematen (velen wil den hiervan ook de volgende Maan dag nog gebruikmaken) in veiligheid te brengen. Geen goed of aangenaam begin. A.F.C. 5—D.W.V. 6 0-1 Het vertoonde had weinig met het beoogde doel (voelt u „em": een poging om voetbal te spelen) te ma ken. Cappie completeerde het feest met een gemiste strafschop (door een veel te lichte bal, natuurlijk). R.K.A.V.I.C. 3—A.F.C. 5 8-0 Voor deze wedstrijd kwamen de af schrijvingen grotendeels na Zater dagavond 6 uur. Toch kwam er een elftal in het veld. Prettige baan, elftal-commissie-secretaris te zijn. Mannen, afschrijven is veelal uit den boze (we voetballen of we voetballen niet), maar het afbellen op Zondag morgen staat gelijk met hoogverraad. A.F.C. 5—De Meteoor 3 2-2 Met nog een kwartier te spelen, schrokken wij zo van onze 2-0 voor sprong, dat wij geheel door eigen kun nen toch nog een 2-2 gelijkspel kon den bewerkstelligen. Als aanvoerder is het altijd een sensatie een winst punt te kunnen melden, hetgeen de heer v. d. Pijl dan ook wel heeft kun nen merken. Z.S.G.O. 4—A.F.C. 5 1-2 De „grote mannen" van het vorige jaar waren er dus eindelijk. Overigens werd er beter gespeeld door allen; desondanks stonden wij het laatste kwartier toch met onze rug tegen de muur. De kansen kregen wij echter toen ook nog. Ze bleven onbenut. Slechts de terugkeer van Jan Hen driks behoedde de elftalcommissie voor een algehele „voetbalsehoenen- wilgenhangerij". (Vervolg) voor velen onzer nu nog talrijke aanhangers de aardigheid er heus af. Eerlijk gezegd, het is mij soms, of er een ander klimaat dan vroeger in onze A.F.C. heerst. Komaan, Be stuur en Elftal-Commissie, gaat nu eens rustig en prettig bij elkaar zit ten en tracht een beetje van die echte oude A.F.C.-sfeer te doen her leven en op je spelers van hoog tot laag uit te dragen. In het verleden waren we het ook niet altijd met el kander eens, om de drommel niet, maar de band die ons bond was dat we als A.F.C.-funtionarissen begrepen, als zodanig maar één plicht te hebben: onze club te die nen en gezamenlijk eventuele moei lijkheden te overwinnen. Misschien lijkt het verleden mooier dan het werkelijk was. Het zij zo. Laat mij dan van ganser harte hopen, dat ik in de volgende Schakel meer opti mistische en dankbare geluiden kan doen horen. Sterkte en geluk, man nen! I. H. GALAVAZI A.F.C. 5—D.V.A.V. 2 1-1 Geen hoogstaand spel. Jan Hendriks scoorde opnieuw één voor één. A.F.C. 5—K.B.V. 2 1-3 Geen beste wedstrijd, ondanks de „oorlogsopstelling". K.B.V. zal waar schijnlijk wel een der belangrijkste kampioensgegadigden zijn. Aan het eind der wedstrijd waren er nog zes gave spelers over, die de vijf kreu pelen veilig naar huis brachten. Nou ja, meteen... De Volewijekers 5A.F.C. 5 1-4 Na een zeer goede wedstrijd, voor ons doen (waarin wij ons zelfs nog kon den veroorloven legio kansen onbe nut te laten zonder onze tegenstan ders ook maar één redelijke scorings kans te geven), werden de banden door ons met het aloude Go-Ahead (wat een schande, dat Brand c.s. nu nog steeds onderaan bengelen) weer eens verstevigd. De overwinning werd zeer goed ge vierd. A.F.C. 5—W.M.S. 3 3-2 Nadat eerst geen scheidsrechter aan wezig was (dank Fred Denker, dat je het Eerste het Eerste liet en op nieuw de ware clubgeest toonde), werd niet bepaald aan de verwach tingen voldaan. Wel werd er veel over systemen (S.S.S. en aanvallend spil) gesproken en om het kwartier werd er van systeem veranderd. Wij kon den de draad echter niet opnemen waar we de vorige week gebleven waren (onder invloed van de pres taties van het Eerste?) Aldus werden uit totaal 9 wedstrijden 8 punten behaald en begint de fa milie Galavazi-Hendriks reeds over de viering van het kampioenschap te beraadslagen. Maar daarom zijn ze nog niet slecht. CAPPIE Vervolg van Trainen tot Spelen Hij moet besluitvaardig zijn en kor daat beslissen, wanneer hij zal uit lopen of wanneer hij zijn medespelers iets zal toeroepen. Hij moet zelfver trouwen hebben en op eigen capaci teiten vertrouwen. Een aarzelende keeper demoraliseert zijn gehele ach terhoede, ja zijn gehele ploeg. De doelman moet reactie-vermogen bezitten om onmiddellijk te kunnen optreden, zelfbeheersing, om zich, na fel aangevallen te zijn, ondanks alles, uitsluitend en alleen op het spel te concentreren. Elke gedachte, die zijn aandacht afleidt van de bal en de spelers, kan funeste gevolgen heb ben. Hij moet voortdurend gespannen en toch rustig en zonder zenuwen het spel blijven volgen, zodat verrassing is uitgesloten. TRAINER.

Schakels (clubbladen) | 1951 | | pagina 9